Имања са попустом за Албанце

ПОДГОРИЦА – После 21. маја, када је остварена сувереност Црне Горе, на странама дневног листа ,,Дан" осванули су бројни огласи којима Срби нуде на продају имовину – све што су вековима стицали њихови очеви, ђедови и прађедови.   :o

Први оглас објавио је Подгоричанин Драган Поповић, следеће садржине: ,,Продајем кућу на плацу 1.200 квадрата за 150.000 евра, Албанци имају предност – 10 одсто попуст. Дољани бб".

Потом су уследили бројни огласи о продаји целокупне имовине из Колашина, Берана, Андријевице, Подгорице, Херцег-Новог, и то свe искључиво Албанцима, уз попуст од 10 одсто, чак и више.

Неки продавци имовине не задовољавају се само тиме да купац буде Албанац или Муслиман, већ као услов оглашавају да ,,предност имају Албанци са више од десеторо деце".

,,Продајем, него шта, и правац у Србију. Нека виде са ким су добили на референдуму државу. Нека виде и добро се замисле са ким ће сутра да живе без нас", каже за ,,Политику" Драган Поповић.

Није нужда нити немаштина натерала Поповића, а ни друге, да огласе на продају кућни праг, огњиште око којег су се вековима окупљали његови преци. Веровао је, каже, да ће се око њега окупљати и његови потомци. Но, како је разумео суверену Црну Гору, посебно начин на који је слављена ова победа, чувши неке поруке и читајући бројне графите са антисрпским садржајима, одлучио је да прода имовину и крене у Србију – код браће.

Срби који хоће да продају имовину не чине то због зараде.

,,То је одговор Црногорцима на славље и суверену Црну Гору до које су дошли искључиво захваљујући мањинама, посебно албанској. Не може се градити антисрпска Црна Гора, у којој смо ми, већински православни народ, уз помоћ мањина које су се кроз векове борили против њене државности", рекао нам је један саговорник који је желео да остане анониман, а имовину је огласио на продају.

Колективно самоубиство

Познати медицински стручњак у Црној Гори, неуропсихијатар др Милија Павићевић, на наше питање о најављеној продаји села Албанцима и сличним случајевима каже да колективна продаја земље, дедовине и огњишта представља ,,колективно самоубиство из очаја".

– То што нуде земљу Албанцима у психијатрији се може протумачити као кажњавање оних који остају после њих, односно као ,,колективно самоубиство". На тај начин желе да казне оне за које сматрају да су им нанели неправду, који су им живот учинили неподношљивим и натерали их на тај самоубилачки чин одласка с родних огњишта – истиче др Павићевић.

Према његовим речима, очигледно је да је после референдума половина Црне Горе остала фрустрирана, депресивна и огорчена. Поремећена је равнотежа једне половине становништва, психичка и социјална, а самим тим и друге половине. Ни тој другој половини не може бити добро, ако је првој лоше – сматра др Павићевић.

Ала имамо стратегију са којом се боримо за националне интересе у пичку материну... :nene

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Sta reci osim:STRASNO!!!!!! :boks  :boks
Al sta ce ljudi,ne mozemo ih kriviti,ne mogu ni oni da izdrze svakodnevna sikaniranja onih koji su izdali pravoslavlje i pljunuli u facu svojim precima!!!!Ljudi koji su glasali "NE" gube posao bez valjanog objasnjenja,preti im se ,pisu se grafiti "Srbe na vrbe" itd.
I kako posle toga da neko ocekuje od tebe da ostanes tu gde jesi zbog svojih korena i zbog nacionalnih interesa srpskog naroda. :(
A NAMA I U NAMA ZVEZDO ZIVIS TI!!!

Quote from: "COFI".
I kako posle toga da neko ocekuje od tebe da ostanes tu gde jesi zbog svojih korena i zbog nacionalnih interesa srpskog naroda. :(

A posebno kada znas da vlast u Beogradu mnogo ne brine o tome... Gledaju kako da dobiju stanove, kako ce se pojaviti u novinama, na tv i sl. Nepostoji prava vizija onih ljudi koji su na vlasti i uvek su im bitni licni interesi i partiski interesi...

Quote from: "COFI"...ne mogu ni oni da izdrze...
Ако не могу да издже нека продају имовину оним Србима који могу да издрже.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "lucky_star"
Quote from: "COFI"...ne mogu ni oni da izdrze...
Ако не могу да издже нека продају имовину оним Србима који могу да издрже.
Vala bas! Razmisljam bre, pa ako njima propadne ekonomija, sto je realno moguce (ne i izvesno), onda ce oni promeniti misljenje i bice ih minimum 60ak posto za povratak. Ali to samo ako ne dodju u Srbiju...

Uh kakav haos, sve se raspada po svim savovima - kad ce samo da stane??? :bes
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Zazalice crnogorci za nama i zbog odcepljenja.

Pa ovo nije normalno? Pa jebiga, ne rade pakost Crnoj Gori nego sebi ako davaju siptarskom otpadu snizenje.

Ali dace Bog da nestanu i Siptari i Hrvati.

Quote from: "drenke"Zazalice crnogorci za nama i zbog odcepljenja.

Nema tu "oni" i "mi". Svim Srbima, bilo gde da zive, treba da bude vazno samo jedno :

Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

Nemam nameru da stvaram anticrnogorsku atmosferu, ali većina onih koji su za otcepljenje, a koji su crnogorci, a ne šipci, uje i muje, odriču se srpstva i pljuju po njemu. O grafitima tipa: "Srbi selite se, ovo je Crna Gora", da i ne govorim.

"Bog vas kleo, pogani izrodi ..." :bes



Quote from: "lucky_star"
Quote from: "COFI"...ne mogu ni oni da izdrze...
Ако не могу да издже нека продају имовину оним Србима који могу да издрже.
Vec je rekao covek:
Quote,,То је одговор Црногорцима на славље и суверену Црну Гору до које су дошли искључиво захваљујући мањинама, посебно албанској. Не може се градити антисрпска Црна Гора, у којој смо ми, већински православни народ, уз помоћ мањина које су се кроз векове борили против њене државности", рекао нам је један саговорник који је желео да остане анониман, а имовину је огласио на продају.

A i reci mi lucky koji srbi ce da kupuju imanja,kuce, i sela tamo dole kada ljudi ne maju para porodicu da prehrane :( .
Kada bi nasa vlada napravila neku strategiju pa i mozda ali ovako........... nek im je sam Bog u pomoc.
A NAMA I U NAMA ZVEZDO ZIVIS TI!!!

.PS:Izvinjavam se za  ovo "NE MAJU" :lol: .je.iga dalo mu je malo pivo po tastaturi ;pljuga
A NAMA I U NAMA ZVEZDO ZIVIS TI!!!

Ја мислим да су Делије заслужиле да овога лета проведу једномесечни годишњи одмор, у пуном саставу, на црногорском приморју.  :D
И да се мало преправе ти спорни графити.
Quote from: "COFI"A i reci mi lucky koji srbi ce da kupuju imanja,kuce, i sela tamo dole...
Па они који по Србији купују "Ц" маркете, "Пекабете", "Метрое" и палате по белом свету...  namigivanje

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Након 2 седмице од лажираног референдума одлучио сам да вама,браћи СРПСКОЈ, дам своје и виђење
многих Срба у Црној Гори.Сваки човјек тога 21.маја је био свијестан да актуелна власт нешто спрема.
Резултати су се чекали пар дана,прије референдума велики број људи је био уписан у бирачке
спискове... нећу о томе да причам сигурно сте имали могућности да у новинама прочитате о свим
манипулацијама.Оно што желим јесте да кажем да разумијем многе грађане Србије и наше људе по свијету
који су са разлогом љути на исход референдума.Схватите једно да је већинска ЦГ била за опстанак.Нас
су уништили људи који су из вана дошли,прије свега мислим на муслимане и шиптаре из Америке и Европе
који су у великом број стигли на дан гласања.Мило је говорио да ће имати преко 60% а он једва тих 55%
да је скупио.Зато браћо и сестре не мојте да све нас стављате у исти кош са шиптарима-муслиманима
ми смо увијек у Србију гледали као у нашу једину братску државу и то ће она у нашим срцима
вазда и бити.Само погледајте Никшић и Подгорицу градове у које Мило има власт како су једва добили
чак нису ни тих 55% достигли.Да не причам о Херцег Новом као о једином СРПСКОМ граду на приморју
који је са 62% реко своје велико НЕ и јасно и дан данас не дозвољава да се у нашем граду на згради
општине завиори црногрска застава.Сјевер комплетан сем Рожаја и Бијелог Поља остао је вјеран својим
претцима.Ако Бог да ускоро ће доћи крај овом Милу и поново заједно СРБИЈА И ЦРНА ГОРА.
Грађани ЦГ су свијестни да без братске Србије не могу да живе и зато ћемо и упркос Милу гледати
као на рођене.

УЗ БОЖЈУ ПОМОЋ ЦРНА ГОРА ОСТАЈЕ СРПСКА

Quote from: "lucky_star"Ја мислим да су Делије заслужиле да овога лета проведу једномесечни годишњи одмор, у пуном саставу, на црногорском приморју.  :D
И да се мало преправе ти спорни графити.
Ozbiljno, ja mislim da se to treba uciniti.
Dal' se moze organizovati hadziluk u Manastir Ostrog?
Poput gostovanja u Beranama, ali masovnije i otvoreno ne samo na Delije, vec na sve one koji to zele, i to sa srpskim zastavama.
Da se pokaze da je ono Srbija,da se pruzi podrsku onima koji se tamo jos smatraju Srbima i da se odbrane srpske svetinje od one samozvane crnogorske crkve i od njenog vodje Dedejica.
To moze u Vidovdan, ili svakako letos, pa zatim, ko hoce, slobodno moze na more.
Jel' se to moze?

sve se može kad se hoće ...

evo kako to sve komentarišu u humorističkoj emisiji na RTRS-u "Bez pardona". Momci zaista sjajno svima očitaju lekciju:

Dragi gledaoci evo nas ispred kuće gde su doskora živela složno dva brata. Nakon smrti oca, njih dvojica su pokušala da žive složno. Srboje živi na gornjem spratu, koji je veći i ravniji od donjeg. Na donjem je Crnoje, ali iako je donji sprat manji i prljaviji, ima mali balkon s pogledom na veliki bazen. Zašto se Crnoje odlučio otcepiti ne znamo, ali hajde da pogledamo kako braća govore pre referenduma na kojem Crnoju treba 55 % za pobjedu.

Gosn. Srboje, šta kažete na sve ovo?
"Pa ja ne znam, stvarno nisam obavešten o svemu, ne razumem zašto se moj burazor hoće otcepiti. Ja sam puno ulagao u našu zajedničku kuću, sve sam radio, od fasade do nameštaja, dok se moj braco bavio nekim cigaretama i samo se izležavao. Ne verujem ipak da će se on otcepiti od mene, jer ga ja baš volem."
Je li, a znate li ko vam je onaj momak u podrumu?
"Ne. Nisam obavešten o tome?"
Ali neko vam se šeta po podrumu?
"Ne znam, bre!"
Dobro, odošmo sad dole vašem bratu.

Dobar dan, gosn. Crnoje!
"Živ mi bio, junačino. Šedi da zborimo ka čojeci..."
Vi želite da se otcepite od brata vam Srboja?
"Ma da, svrbi me to oko. Ne možemo mi zajedno, jadan, nikako. On meni stalno nešto popuje, ovo, ono. Ne mogu na miru da radim sa cigaretama. Ja ga volim ko brata, i kad se otcjepim, ću mu dam da mi opet sve plaća, što da ne? Jesmo l braća jal nismo?"
Pa kako ćete preći 55 posto?
"Ta uvijek se Crnoje znao snaći, pa ću i sad."

Posle par dana, evo nas opet. Crnoje se otcijepio, pa da vidimo kakve su reakcije. Prvo Srboje:
"...šmrc... ne mogu da verujem .... šmrc... a šta da radim. Baš mi je žao što se otcepio. Bre, nisam znao da je drug Solanije iz Ujedinjene Opštine dao pravo braci da se otcepi. Nisam bio obavešten. Teško mi sve ovo pada. Ta gde ću se kupati..."
A Crnoja zatičemo kako peva:
"Otcijepi se ja od tebe, zbogom brate ko te jebeeee!
Bićemo mi vječno braća, kad god treba da se plaćaaaa!
Živ mi bio, konačno sam uspio."
Pa kako ste uspeli?
"Otkriću ti tajnu, uzeo sam podstanara. Sad ću ga zovnut. Ej, Ramadani! Dođde!"
"Evo me, davo mojmaš doljaps noć karas brfrod."
Šta veli?
"Nema veze. On mi pomogo! Hvala mu ko bratu!"
Zašto ste pomogli Crnoju?
"Ja sam ljepo htljeo pomoći moj drug da se oslobodi brata tiranina koji ga je stalno ugnjetavao. Da ućinim dobro djeljo a zauzvrat sam dobijo samo balkon na more."
Da vam neće biti tesno?
"Po, a ako dođe do toga drug Crnoje moze da se preseli gore, što ne. Ajm zapjevatlj!"
"Viva vero Montenegro, oj ha!"
"Ne, ne, nema oj ha, U ČE KA!"
"Dobro, dobro, U ČE KA!"




Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

ZBOG NEMIRENjA SA NAČINOM NA KOJI JE CRNA GORA POSTALA NEZAVISNA  
Vasojevići traže autonomiju

~Od Vlade Srbije ćemo tražiti da svoje konzularno predstavništvo otvore u Andrijevici - poručio je Lakušić  
Udruženje "Vaso" je najavilo da će, zbog činjenice da ne priznaju rezultat referenduma i nezavisnu Crnu Goru ne doživljavaju kao svoju državu, zatražiti autonomiju Vasojevića. Predsjednik Upravnog odbora Udruženja Zoran Lakušić je kazao da Vasojevići ne mogu prihvatiti rezultat referenduma, jer on nije odraz slobodno izražene volje građana, već proizvod brutalnih pritisaka, ucjena, potkupljivanja, medijske torture i egzistencijalnog uslovljavanja građana da glasaju za nezavisnost.
- Sadašnju takozvanu suverenu Crnu Goru Vasojevići ne mogu da prihvate kao svoju, jer se iz crnogorske istorije, svakodnevice, duhovne i eshatološke azbuke, izbacuje i preformuliše sve što je na srpskom jeziku napisano, iako se preko 60 odsto građana na popisu izjasnilo da govori srpskim jezikom. Nažalost, današnja Crna Gora je privatna i korumpirana država, sa mutiranim komunističko-nacionalno-autokratskim režimom. Ni jedan političar iz Srbije i Crne Gore nema pravo da zbog ličnih i partijskih interesa poremeti bratske odnose jednog istog naroda - rekao je Lakušić. On je poručio da će Vasojevići i dalje ostati ono što su bili - vjekovni most između dvije stare srpske države - Srbije i Crne Gore.
Lakušić je naglasio da referendum nije doveo do pomirenja već je produbio opasne podjele, što, kako je kazao, može imati ozbiljne posljedice.
- Tražićemo od aktuelne vlasti niz ustupaka, a prvi naš korak će biti zahtijevanje autonomije Vasojevića. S obzirom na to da na teritoriji Vasojevića živi oko 80 odsto građana koji su se izjasnili kao Srbi, od Vlade Srbije ćemo tražiti da svoje konzularno predstavništvo otvore u Andrijevici. Vasojevići ne žele nikada više da budu građani drugog reda, jer smo konstitutivvni narod u Crnoj Gori a ne etnička ili nacionalna kategorija - kazao je Lakušić.
Kako je naglasio, Vasojevići će nastaviti da daju doprinos jedinstvu Mitropolije crnogorsko-primorske, Srpske pravoslavne crkve, očuvanju srpskog jezika, kulture i umjetnosti.



Tako je braco,nek se zna ko su Vasojevici vijekovima bili,i tih 20% sto se osijecaju kao crnogorci-muslimani njih cemo protjerati nek idu u bosnu i albaniju pa nek se dole kurce

MUP Srbije doneo je preko noći odluku da cenu takse za upis u državljanstvo Srbije poveća čak deset puta, i to samo za crnogorske državljane sa prebivalištem u Srbiji?! Tako će Crnogorci koji su posle raspada zajedničke države odlučili da uzmu srpsko državljanstvo morati da plate 10.090 dinara, iako je ova usluga doskoro koštala 1.250!!!
Prosta računica kaže da država Srbija može da zaradi više od 2,5 milijardi dinara, ili oko 30 miliona evra, u slučaju da svi Crnogorci sa prebivalištem u našoj zemlji podnesu zahtev za državljanstvo. U Srbiji, naime, prema službenoj evidenciji MUP-a, živi oko 260.000 Crnogoraca, što pomnoženo sa cenom takse iznosi 2.623.400.000 dinara.
U informativnoj službi MUP-a potvrdili su nam da su takse poskupele, ali nismo dobili objašnjenje zašto se to dogodilo.
- Posle crnogorskog referenduma i potpisivanja Deklaracije (!?) promenio se osnov za sticanje državljanstva. Sada taksa iznosi 10.090 dinara. Ukoliko hoćete da radite širu priču o tome, morate da nam napišete molbu - rečeno je Pressu u Informativnoj službi.
Penzionerka Senka Vučinić, koja u Beogradu živi 61 godinu, ogorčena je odlukom da se cena takse poveća na 10.090 dinara.
- Prošle nedelje sam ih pitala koliko košta i rekli su mi 1.250 dinara. Dala sam da mi se izvadi rodni list u Crnoj Gori i danas kad sam došla da predam dokumentaciju, šokirali su me novom cenom. Da li je moguće da nas Srbija kažnjava!? Prvo nas je Milo kaznio, što nije dozvolio da glasamo na referendumu, a sada nas kažnjava i ova vlast. Jeftinije bi mi bilo da sam crnkinja koja traži srpsko državljanstvo - rekla je Vučinićeva. Ona smatra da je nova cena takse neprihvatljiva.
- Pa, ko to ima da plati? Dosta nas iz Crne Gore smo penzioneri i živimo već decenijama ovde. Nema smisla da nam se uzima toliki harač. Pogotovo što treba platiti i krštenicu, i razne druge potvrde - kaže Vučinićeva.
U stanici policije Savski venac rekli su nam da su samo dobili obaveštenje o poskupljenju takse, i dodali da je problem i to što se sada mnogo duže čeka na dobijanje državljanstva.
- Nekada se za sticanje srpskog državljanstva za crnogorske državljane čekalo dva dana, a sada se to produžilo na dva meseca - kažu u OUP-u Savski venac. Tu su nam rekli i šta je od dokumenata potrebno za podnošenje molbe.
- Potrebni su fotokopija lične karte, dokaz o prebivalištu, izvod iz matične knjige rođenih ne stariji od šest meseci, i uplatnica o uplaćenoj taksi od 10.090 dinara. To je republička administrativna taksa, a svaki SUP ima poseban broj na koji se uplaćuje, zavisno od prebivališta podnosioca zahteva - kažu u Savskom vencu.



Ova parola izgleda ne vazi samo za teritoriju Crne gore?  :o
Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

18.11.2006. ( www.novosti.co.yu )

Rat bi po­čeo u Pla­vu

- AK­CI­JA cr­no­gor­ske po­li­ci­je "Or­lov let" ko­ja je spro­ve­de­na 9. sep­tem­bra (dan uoči pr­vih iz­bo­ra u ne­za­vi­snoj dr­ža­vi), ka­da je na pro­sto­ru Tu­zi i Ma­le­si­je uhap­še­no vi­še oso­ba osum­nji­če­nih za pla­ni­ra­nje te­ro­ri­stič­kih ak­ci­ja u Cr­noj Go­ri i za­ple­nje­ni rat­ni re­kvi­zi­ti, ovih da­na do­ži­vlja­va na­sta­vak.
Me­di­ji su ob­ja­vi­li iz­vo­de iz dnev­ni­ka ko­ji je po­li­ci­ja pro­na­šla, a na­vod­no ga je pi­sao An­ton Si­na­štaj, je­dan od osum­nji­če­nih, u ko­jem be­le­ži pla­ni­ra­nje oru­ža­ne po­bu­ne Al­ba­na­ca na pro­sto­ru Ma­le­si­je, Pla­va, Gu­si­nja i Ro­ža­ja. Ar­se­nal na­o­ru­ža­nja oče­ku­je se da stig­ne sa Ko­so­va, kao i mo­bi­li­za­ci­ja oko 300 voj­ni­ka za Ma­le­si­ju.
Dnev­nik po­či­nje upra­vo pla­ni­ra­njem rat­nog su­ko­ba (ko­ji je tre­bao da iz­bi­je u av­gu­stu), gde je za pr­vu fa­zu tre­ba­lo na­ba­vi­ti "20 mi­tra­lje­za, ba­ca­ča mi­na, zo­lja, trom­blo­na, snaj­pe­ra i mi­li­on me­ta­ka". Rat je tre­ba­lo usred­sre­di­ti na Tu­zi, a u po­kret uklju­či­ti i Bo­šnja­ke. Za­pi­sa­no je i to da u Pla­vu i Gu­si­nju po­sto­ji ja­ka "snab­de­ve­na gru­pa" ko­ja je na se­be pre­u­ze­la oba­ve­zu da za­poč­ne puc­nja­vu, da bi po­sle ne­ko­li­ko sa­ti rat po­čeo na pro­sto­ru Ma­le­si­je.
Kao pr­vi ci­lje­vi na­vo­de se ka­ra­u­le, sta­ni­ca po­li­ci­je i mo­sto­vi. Pre­ma na­vo­di­ma u dnev­ni­ku, za ovu ak­ci­ju pri­pre­ma­lo se 12 ge­ne­ra­la i oko 100 mla­di­ća, dok bi čla­no­vi nji­ho­vih po­ro­di­ca u me­đu­vre­me­nu bi­li sme­šte­ni u apart­ma­ni­ma u Ti­ra­ni "pla­će­nim od fon­da UČK". Kao voj­ni ko­man­dan­ti na­vo­de se Ze­ke Dže­vat Ha­kji­tia, Et­hem Če­ku i Na­im Ma­ljo­kuš. U dnev­ni­ku Si­na­štaj pi­še o su­sre­tu sa ge­ne­ra­lom Spi­ri But­ka, ko­ji mu je u Ti­ra­ni iz­lo­žio eks­po­ze za voj­nu stra­te­gi­ju na pro­sto­ru Cr­ne Go­re.
- On se pred­sta­vio kao ge­ne­ral ko­ji je pri­pre­mao rat na Ko­so­vu, Ma­ke­do­ni­ji i u Pre­še­vu, Bu­ja­nov­cu i Me­dve­đi, na­vo­de­ći osam ge­ril­skih ta­ča­ka Pod­go­ri­ca, Tu­zi, Plav, Gu­si­nje, Ro­ža­je, Bar, Ul­cinj i Kra­ji­na - na­vo­di se u dnev­ni­ku.

ZA­PLE­NjE­NO ORUŽ­JE
U ope­ra­ci­ji "Or­lov let" uhap­še­no je 14 osum­nji­če­nih za pla­ni­ra­nje te­ro­ri­stič­kih ak­ci­ja. Po­li­ci­ja je sa­op­šti­la da je ta gru­pa pla­ni­ra­la da se u te­ro­ri­stič­ke ak­ci­je uklju­če i biv­ši pri­pad­ni­ci pa­ra­voj­nih for­ma­ci­ja sa Ko­so­va.
Je­dan deo od­u­ze­tog oruž­ja pro­na­đen je u ku­ća­ma osum­nji­če­nih, dok je naj­ve­ći deo bio sa­kri­ven u jed­noj pe­ći­ni u me­stu Po­pra­ti u Ma­le­si­ji.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Шта рећи на то кад је онај смрад од Џукановића пар дана пре утакмице на светој спрској земљи позвао Агима Чекуа у званичну посету Подгорици... значи страшно, да човек не поверује шта се дешава.

То да Срби продају имања у Црној Гори је такође жалосно, јесте разумљиво али на дуги рок сигурно није добро.
Једино што ми се чини позитивно у свему томе је да и Руси доста купују некрентнине, улажу у туризам...
Milka Casuals