Iako necemo uticati da do toga dodje,mislim da bi ovde na forumu mogli da zapocnemo pricu na temu protesta!

Da iznesemo ideje,nase mogucnosti...pa ako do toga dodje da sve to primenimo.

Ako je tema na mestu i u redu nek ostane ako ne-LOCK!

Moje neko misljenje je da bi prvi skup mogao da bude u vreme ili malo pre odigravanja utakmice,miran protest,setnja svih nas ka pioniru,mozda bi se igraci sa nama prosetali i na taj nacin lagano zagrejali za tekmu.

Ja za mene znam koliko bih ljudi mogao da dovedem za takav skup i tako svako+mi koji smo uvek tu + ko zna ko nov,mislim da bih mogao da dovedem i nekog od novinara koji su bili jedni od vodecih u borbi protiv Slobinog rezima...

Svi znaju sta se desilo u Pioniru vreme je da krenemo dalje-

pa izvolite

Ali protiv koga da protestvujemo?

1. Protiv vlasti koja je umesto obezbedjenja zaduzila Zandarmeriju da obezbedjuje utakmice? (sta ce oni na utakmicama? ko ih je tu doveo? i zasto?)
2. Protiv pravosudja koje nikoga nije osudilo zbog brutalnosti Zandarmerije u Vrscu i na fudbalskim derbijima kada je zaredom pucano u decu? (gde su decaci ozbiljno povredjeni)
3. Protiv novinara koji vode kampanju protiv navijaca? (kome trebaju prazni stadioni i hale? za koga se igraju utakmice i osvajaju pehari?)
4. Protiv drzave koja ne postoji? (nema ustava, nema zakona o sportu, prepisuju se neki tudji zakoni protiv navodnih nasilja na nasim praznim stadionima dok siptari u sred srbije trebe srbe i otimaju nam parce po parce zemlje...to su ona nasilja koja nema ko da spreci...)

:zbunjen
Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

Ja takodje mislim da bi trebalo da se napravi nesto tipa ove protestne setnje pred tekmu.Ja ne vidim drugi nacin borbe.Bolje i sa tim da se pokusa nego da se samo ke*a po netu kako su panduri maloumna stoka,i da se na tome zavrsi.Pogotovo ako se finalna serija zavrsi sutra.Sledi pauza u svim sportovima do ko zna kog datuma i opet ce (nadam se da nece) biti isti slucaj kao sa ostalim incidentima.Necemo imati gde vise i na kom mestu da iskazemo svoj protest jer kao sto sam rekao nema vise tekmi ni u rukometu ni u fudbalu ni u basketu...Verujem i iskreno se nadam da se radi na ovom pitanju.Uostalom podrzavam svaki vid protesta protiv smradova u oklopima samo dokle god se radi nesto.

A.C.A.B.
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

Quote from: "Majka Mara"Ali protiv koga da protestvujemo?

1. Protiv vlasti koja je umesto obezbedjenja zaduzila Zandarmeriju da obezbedjuje utakmice? (sta ce oni na utakmicama? ko ih je tu doveo? i zasto?)
2. Protiv pravosudja koje nikoga nije osudilo zbog brutalnosti Zandarmerije u Vrscu i na fudbalskim derbijima kada je zaredom pucano u decu? (gde su decaci ozbiljno povredjeni)
3. Protiv novinara koji vode kampanju protiv navijaca? (kome trebaju prazni stadioni i hale? za koga se igraju utakmice i osvajaju pehari?)
4. Protiv drzave koja ne postoji? (nema ustava, nema zakona o sportu, prepisuju se neki tudji zakoni protiv navodnih nasilja na nasim praznim stadionima dok siptari u sred srbije trebe srbe i otimaju nam parce po parce zemlje...to su ona nasilja koja nema ko da spreci...)

:zbunjen

Ni protiv koga! Nego ZA nas!

Ove cetri stavke su ustvari razlozi ZBOG kojih TREBA da protestujemo!

Pa zato je na sve i zaboravljano.Nasim setnjama,izjavama,parolama cemo konstantno podsecati narod u Srbiji na nemile dogadjaje!

Ne treba opominjati vlast,pravosudje,zandarmeriju-oni su jednom reciju SISTEM(u najgorem smislu te reci),mi se borimo ZA NAS,protiv  
sistema kroz narod i uz pomoc naroda koji ispasta i radi za njih!

Nemojte da sedite,tako se nista ne postize sto smo tisi to su oni blize pobedi!

Quote from: "Djape_BBrdo"Ja takodje mislim da bi trebalo da se napravi nesto tipa ove protestne setnje pred tekmu.

Зна ли се став наших кошаркаша и нашег клуба, поводом одлуке да се игра трећа утакмица?
После онаквих изјава на конференцији, рекла бих да наши играчи неће пристати да наставе такмичење.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Ja nisam cuo nista,nesto mi je mnogo mirnije nego posle Vrsca,mozda je potrebno jos vremena da se izmedju sebe izdogovaraju sta im je najbolje ciniti.

Mada vremena puno nema klub bi mogao bar neku inicijativu da zapocne!

Prica se o zabrani itervjuisanja povredjenih,zna li neko nesto o tome?

Quote from: "lucky_star"
Quote from: "Djape_BBrdo"Ja takodje mislim da bi trebalo da se napravi nesto tipa ove protestne setnje pred tekmu.

Зна ли се став наших кошаркаша и нашег клуба, поводом одлуке да се игра трећа утакмица?
После онаквих изјава на конференцији, рекла бих да наши играчи неће пристати да наставе такмичење.
ma nema sanse da ne odigraju.
Koliko ja znam KK nije izdao nikakvo saopstenje, jedino sam pronasao ovaj intervju s Gurovicem.
Gurović: "Dosta je bilo, odlazim"
17.06.2006 00:05

Milan Gurović, jedan od trojice košarkaša Crvene zvezde koji su posle incidenata u "Pioniru", na konferenciji za novinare izneli svoje viđenje događaja, nije promenio mišljenje ni posle (ne)prespavane noći.

Gurović je u izjavi za novosadski "Dnevnik" najavio odlazak iz srpske košarke.

- Igrao sam u puno zemalja i tvrdim da nešto ovako ni u snu ne može da se dogodi u jednoj Španiji ili Italiji. Uostalom, tamo na utakmicama nema ni žandarmerije, već red održavaju redari. Kod nas, međutim, ništa nije nemoguće i sve ovo što se desilo je jedna velika sramota. Užasno je to što košarka nije u prvom planu, što je u njoj veliki novac i što se oni koji bi morali da vode računa o interesu sporta razmišljaju samo o parama. Dosta je bilo, odlazim iz srpske košarke, jer njoj spasa neće biti dok razno-razni lobiji caruju, rekao je Gurović.

Najbolji igrač Crvene zvezde je još jednom demantovao da su on i Dragojlović bili povređeni prilikom pokušaja da spreče batinjanje navijača, kao i da su zbog toga potpisali zapisnik utakmice.

- Ma, kakvi potpisali! Bili smo svi u svlačionici i jednoglasno rešili da ne izađemo iz nje kako bismo eventualno nastavili meč. Tada su se pojavili direktor KS SCG Predrag Bojić, delegat Subotić i komesar za bezbednost, koji su nam rekli da su se stekli uslovi za nastavak susreta. Mi smo im ponovili našu odluku o neigranju, a tada nas je delegat Subotić upozorio da imamo deset minuta da potpišemo zapisnik i da će u tom slučaju utakmica moći da bude nastavljena i posle dužeg vremenskog roka. U suprotnom, upozorio nas je na to i direktor Crvene zvezde Igor Žeželj, Zvezda će snositi posledice. Od mene i Dragojlovića je zahtevano da potpišemo zapisnik, ali smo mi to odbili.

Gurović se na kraju osvrnuo i na dešavanja na parketu pre prekida utakmice:

- Prošle sedmice sam, sećate se, išao na štakama. Uspeo sam, i pored bola i velikog otoka koji me i dalje muče, da se pojavim u timu i odigram obe utakmice. Nažalost, pokazalo se da nemamo ekipu za podvig i delovali smo nekako nezainteresovano, kao da nije reč o utakmicama za titulu šampiona. Ne razmumem sve to, jer Partizan je stalno bio u vođstvu i mogli smo još tri dana da igramo i da crno-beli stalno budu u prednosti - rekao je Gurović za "Dnevnik".

Dajte broj povredjenih od strane zandarmerije i policije od 2000 god na ovamo(moze i od ''91) cak i imena.

Imali smo tu Vrsac,ovo sad,Torpedo,Zenit...gomila svega,nije bitno sto je bio Sloba za Torpedo i ti krivci moraju da se pronadju.
Ajde malo MI da budemo novinari sami za sebe!

Ja bih mogao da nagazim neke ljude koji bi nam pomogli u radu,imaju dobro iskustvo,mozda cak i u opremu i uslove za rad,put do medija(tv,novine,radio,exit).

Samo moramo da pokazemo volju,posle nekog vremena i brojnost(kad postane osbiljnije).

Sami za sebe!

Da li su mirne setnje dobar nacin ili ne ne mozemo znati dok ne probamo.Culo bi se na TV,ispratili bi novinari,nesto bi se desilo.Ovako nema cak ni saopstenja Delija povodom svega.

Svaki mirni protest je pozitivna stvar ali cini mi se u ovom slucaju bez nekog veceg efekta. Iz prostog razloga sto i dalje zivimo u drzavi u kojoj javnom tuziocu ne pada na pamet da po sluzbenoj duznosti ispita slucaj i podigne optuznicu. Mirnim protestom, setnjom ili tome slicno, moze samo da se stavi do znanja sta grupa ili citav navijacki svet misli o celom slucaju. Ali da ce time da se probudi necija savest ili da ce time neko da se natera da podnese ostavku ili cak da se pokrene krivicna odgovornost, ja bas nesto i ne verujem. Tu je neophodna podrska tj akcija i ostalih struktura drustva, a tu ne mislim na "zene u crnom" ili tome slicno vec na najjace politicke stranke. Nazalost u tom momentu cela stvar dobija drugu dimezniju i seli se iz navijackog sveta u neku drugu sferu.


Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Protest je dobra stvar ipka ce se cuti lagana setnja sigurno oko 6-7 000 delija i uz dobre parole da se isprozivaju ljudi koji to zasluzuju . Tipa zandare na kosovo mi smo ti koji pomazu srbima,sta su oni dobro doneli nasoj drzavi naselje nad naviijacima .

Alo ljudi nije bitno u kakvoj drzavi zivimo,sta ce da uradi korumpirani tuzilac ili partizanov ksscg!

Niko nam nije potreban
(stranke,politicari,mislim mogu da dodju na setnju ali u trenerci,neformalno i da cute) potreban nam je nas media centar i nas odnos sa javnoscu.

Treba da pokazemo da smo jaka,masovna organizacija koja doprinosi necemu dobrom(povecanju publike,pomoc kosovarima,davanje krvi...)!

Sve to jesmo i sve to radimo!

NAsa tribina je jedna od retko totalno reformisanih stvari u Srbiji,pa razmislite dokle smo dosli i sta smo sve radili radimo!!!

A vi koji kenjate da ne bi smo nista uradili mirnom setnjom par puta  
nas 10 15 20 hiljada uz pojavljivanje nasih parola i misljenja vise puta na tv i novinama A NISTE NI PROBALI NEGO STE KENJALI kako mozda ne bi bilo efekta ne moj te da se zalite kad za nas ponovo budu govorili:

NARKOMANI,LOPOVI,OTIMACI,DIVLJAJU,SAKATE,LOME

A vi kazete vasim komsijama,poznanicima kako vas je milicija tukla i zene i decu pored vas a oni kazu ma ajde tamo sve ONAKVI i OVAKVI!

Nemojte da psujete majke zandarima zbog ovoga jer poslednjih da na oni ispadaju upravu!

ZASTO?

Zato sto se ne zna nasa strana price,niko ne zna ko smo mi ustvari sta radimo sta organizujemo,kako izgledamo mi,nasa tribina...

RAZMISLITE!

Nisam otvorio topic da bi neko rekao svoje misljenje da li bi trebalo ili ne,da li bi bilo efekta ili ne...
nego da bi podigli interesovanje za tako nesto i izneli dobre ideje!!!
Da li sam u pravu?

Ako ne sve je off-topic i tema bi trebalo da se zakljuca!

BEzobzira da li je sutra zadnja utakmica il ne ja mislim da bi trebao da se odrzi neki protest il tako nesto. Ali to bi trebalo da bude dobro organizovano da se o tome prica jer na taj nacin bi se ljudi zainteresovali i saznali bi i nasu stranu price. Pa bi se ljudi posle toga pitali mozda i jesu ovi u pravu.  Vazno je samo da se privuce narod.

Нешто ћемо морати да предузмемо,јер ова мафија која се крије у свим секторима све више и више ствара оцве немиле сцене.Али право питање је шта?Један просечан грађанин замишља навијача као лопова,наркомана,деликвента...Па ја ни својим маторцима не могу да докажем да није тако.Једноставно већ дуго воде прљаву борбу против навијача,и створили су једну искварену слику о нама у свим сферама друштва.Па довољно је само погледати шта данас причају ови кретени из Партизанове управе и какве текстове су објавиле готово све новине.Па ја и пар ортака од којих је пола малолетно смо пре текме доживели да нас јуре,и 3 ухапсе,под оптужбом да смо опљачкали неку банку на Душановцу :o И онда 5 сати касније дођу службеници банке и потврде да нисмо.И ником ништа,у фазону,ај бежите кући.Морамо кренути у неку мирну офанзиву, и не стајати док не остваримо неке циљеве.Али како и где?У сваком случају на овоме не сме остати.

Nazalost dok se ne zbrinu povredjeni i privedeni nista od protesta.Verovatno ce prva prilika biti kvalifikacije za LS.Info iz prve ruke.
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

Fakat je da se protiv policije ne moze boriti, pogotovo ne u Srbiji. Moze se boriti protiv drzave i vlasti i nadati se da ce jednog dana na vlast doci ljudi koji ce iskoreniti trulu policiju u ovoj zemlji.

Ali da ne zadiremo previshe u politiku. Ono shto se desilo u "Pioniru" je bilo strashno a krivca svi znamo. Mirne setnje i protesti nece zaleciti otvorene glave, polomljene kosti a sigurno nece ni naterati Jochica da podnese ostavku ili oplemeniti partizanovu krimi upravu.
Protiv ovakvog zla moze se boriti samo njihovim oruzjem, tj. medijima.

Trebali bi uraditi nešto slično. Makar bi pokazali javnosti ko je pravi krivac. Mada se opet bojim da državni mediji to opet ne okrenu na kontra stranu, kao što su dosad bogu hvala. Međutim, samo ćutanje neće mnogo pomoći, a do kvalifikacija ima doooooosta vremena.



ŽANDARMI PRETERALI
Vladimir Božović, generalni inspektor MUP-a najavljuje da će kazniti sve policajce koji su prekoračili ovlašćenja u "Pioniru"

BEOGRAD - Svi žandarmi koji su prekoračili ovlašćenja u obračunu sa navijačima Zvezde u obračunu u hali "Pionir" biće kažnjeni u skladu sa zakonom, najavljuje generalni inspektor MUP-a Srbije Vladimir Božović. On za Press kaže da je naložio istragu ovog slučaja.
- Iz onoga što sam video na televiziji meni se čini da je u "Pioniru" bilo prekomerne upotrebe sile. Međutim, moji saradnici će tek utvrditi puno i pravo činjenično stanje. Kada budemo imali uvid u sve što se tamo dešavalo, onda ćemo protiv odgovornih preduzeti sve zakonom predviđene mere - kaže Božović za Press.
Na naše pitanje kako može da najavljuje kazne za odgovorne policajce kada ministar policije Dragan Jočić izričito tvrdi da u "Pioniru" nije bilo prekoračenja ovlašćenja, Božović odgovara da samo radi svoj posao:
- To što je gospodin Jočić izjavio nas ni na koji način ne obavezuje. Naša je, naime, dužnost da istražimo sve okolnosti i da postupimo striktno po zakonu. To je naročito važno da učinimo sada kada je veliki deo javnosti s pravom uznemiren onim što je video u četvrtak uveče - objašnjava Božović. Prema njegovom mišljenju, pojedini pripadnici Žandarmerije u "Pioniru" ipak jesu prekršili zakon:
- Opet kažem, prema onome što sam ja video i što sam naknadno saznao, neki pripadnici Žandarmerije jesu upotrebili prekomernu silu. Mi moramo sada da reagujemo kako bismo sprečili neke teže posledice u budućnosti. Molim vas, pa šta bi bilo da je tamo u "Pioniru" poginulo desetak ljudi?! - pita Božović.

----------
Ostatak teksta su stranacka prepucavanja i sranja.....

Ово што сте овде написали је идеално да људи који воде трибину виде какво је расположење оних који су редовни (капирам да је од ових 17-18 постова једно 15 од редовних)... И видим већина је за неку врсту протеста али како рече Дјапе то је сада изгледа немогуће... Али свакако добра идеја... И знате и сами да смо ми и раније били добро организовани и да је постојао потпарол када га многе странке нису имале, али претпостављам да је сада то мало теже јер би тај човек био под невероватним притиском полиције (јавне и тајне) и не знам да ли би се ико прихватио тог посла... Што се тиче медија, дефинитивно нам нема наклоњених али реално постоје покушаји објективности (прим. Пресс од јуче и уопште задњих пар дана)... Ми сви појединачно морамо да се ангажујемо на стварању другачије слике о нама, али овде постоји један много већи проблем... Овде се од слобе ништа није променило... Не није ово политика, то је страмота за све нас... Борили смо се да нешто променимо, а промене су задесиле само оне који су сада на власти, јер су једини који живе боље и мирније у односу на цео народ... Па дакле док се не промене те ствари, а то значи улица, па вешање свих који нису вешани 5-октобра, па затвор за све оне који после тог датума само лажу мажу и краду, е тада ће овде све да процвета, па ће свима бити боље а самим тим и нама навијачима!!! Можда сам мало у афекту и претерао, али ово је наша тренутна реалност...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "