Да, јасно је да поред Шакоте неће бити нарочито јаке Звезде. Да ли дошао Мока или Ђуровић о томе можемо да полемишемо. Чињеница је да имамо у тиму одличне играче али су тотално неукомпоновани.

Што се тиче државе.... Мени смета то што када је наш клуб успешан у било ком спорту онда се држава поноси говорећи да смо ми бренд Србије. Када имамо финансијских проблема онда те та иста држава гледа као смрдљиви сир. Ове игре без грејања у хали су невиђена бламажа и за државу као и за наш клуб. Мишеви ме не занимају...

Молим старије навијаче да ми реше дилему у вези Слободана Суботића (тазе тренера Сплита КО).Мислим да је он једно кратко време играо у Звезди у Гузиној и Прелевићевој генерацији-или вероватно грешим.Као и где могу да нађем саставе КК ЦЗВ од 1975 до данас.
Извињавам се на оф топику.

У недељу у 17х имате на Спорт Клубу пренос пријатељске утакмице КК Игокеа - ККЦЗ

Бојане, поседујем књигу са Звездиним историјатом, нигде нисам нашао Суботића. Дакле није играо у Звезди.

Мени се чини да је играо једно време и то баш у његовој генерацији. Вероватно има у Звездиним ревијама из тог времена, али је компликовано доћи до њих  :(
Срце на терен ...

Има ли неко неки инфо ''изнутра'' о Томасу?Прича се да је добио отказ,али нигде нема ништа званично,Шакота се снебива кад год му поставе то питање...

Zvezda dovodi Jorovića umesto Tomasa
Ponedeljak, 8. januar 2007. 12:03

Crvena zvezda bi uskoro mogla da postane još kvalitetnija nego što je bila u prvom delu sezone. Kako piše beogradska sportska štampa, crveno-beli tabor će prema svemu sudeći napustiti Amerikanac Bili Tomas, a na Mali Kalemegdan stići će reprezentativac Branko Jorović!

Tomas je na svoju ruku produžio praznični odmor i izgleda da uopšte nema nameru da se vraća u Srbiju. Ukoliko se do ponedeljka uveče ne pojavi na treningu, ugovor sa njim biće raskinut, uz zahtev njegovom menadžeru za povraćaj novca.

Jorović je i dalje zvanično član FMP Železnika, ali ga "panteri" po povratku sa Svetskog prvenstva u Japanu nisu licencirali za takmičarske mečeve zbog neugodne povrede ledja.

Njegovi pregovori sa Zvezdom nalaze se u završnoj fazi i on bi uz odgovarajuće obeštećenje trebalo da krene stopama Nemanje Aleksandrova, nekadašnjeg mladog saigrača iz Železnika.

Jorovićev dolazak omogućio bi treneru Draganu Šakoti prostor za razne eksperimente, kao što je prebacivanje Milana Gurovića na poziciju krilnog centra, čime bi ekipa dobila na brzini i šutu spolja.

Pored toga, Zvezda bi imala pravo da umesto Tomasa dovede novog stranca...

Иначе у пресу данас пише да се Томас опрашта од кошарке јер хоће да се посвети приватном бизнису :zbunjen баш нас хоћу бизнисмени ове године...прво врбица сад томас мада ко зна дал је тачно то за томаса.

Имали смо и оног што је напустио баскет да би се посветио теологији. ;pljuga
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

http://www.euroleague.net/news/i/6173/180

Врбица у Олимпијакосу!!!Потпуно неочекивано...

Quote from: "Djole"http://www.euroleague.net/news/i/6173/180

Врбица у Олимпијакосу!!!Потпуно неочекивано...

Још један доказ да у КК нешто јако, јако СМРДИ.

Quote from: "Igor_RS"
Quote from: "Djole"http://www.euroleague.net/news/i/6173/180

Врбица у Олимпијакосу!!!Потпуно неочекивано...

Још један доказ да у КК нешто јако, јако СМРДИ.

Чекај а од куда ти знас засто је он отишао из Звезде?
Ако сигурно знаш да је једини разлог за то крива Управа онда ОК, али ако то ти тако мислиш онда...
На централи пише да је решио све породичне проблеме које је имао и да се сада враћа кошарци... А сада он вероватно раскидом уговора није више био обавезан према КК Црвена Звезда...

Верујте, у КК су такви говнари да никад са њима не бисте желели да имате посла.

Quote from: "North_RS"
Quote from: "Igor_RS"
Quote from: "Djole"http://www.euroleague.net/news/i/6173/180

Врбица у Олимпијакосу!!!Потпуно неочекивано...

Још један доказ да у КК нешто јако, јако СМРДИ.

Чекај а од куда ти знас засто је он отишао из Звезде?
Ако сигурно знаш да је једини разлог за то крива Управа онда ОК, али ако то ти тако мислиш онда...
На централи пише да је решио све породичне проблеме које је имао и да се сада враћа кошарци... А сада он вероватно раскидом уговора није више био обавезан према КК Црвена Звезда...

Можда у овом случају наша управ и није крива(што не верујем), откуд знам. Али 100 пута су показали какви су смрадови, тако да ме то уопште не би чудило.
Једно питање за тебе.
Јеси ли задовољан резултатима клуба за време ове управе и да ли си задовољан односом који имају према навијачима???

Ријеч двије од мало искуснијег:

Ријетко узимам ријеч, али послије утакмице у Подгорици тотално мисе уљуљало повјерење у ову екипу. Управа нам је нажалост традиционално, годинама, смотана и то је факт.  Доведу Змага дају му одријешене руке неколико година за пројекат Звезда 2002 или како се већ звао, пробију се сви рокови и ником ништа. Дође Шакота, поведе са собом Раичевића којег врло мало уводи у екипу, доведе се O'Bannon као истинска звијезда а Шакота га нешто узме на зуб, па опет оде неколико играча, а у капитена се промовише Вук Радивојевић (у историји гори капитен није био) са зечијим срцем, који је у Подгорици прије пар дана капитенски одиграо и постигао читавих 6 поена. Па људи водити 14 разлике против Будућности, имати Гуровића који погоди 50% поена на тој утакмици и онда изгубити утакмицу, може само екипа која нема капацитет за велика дјела. Било и биће.
Сјетио сам се, крајем 80тих година је за београдски ИМТ играо Милан Млађан, човјек је редовно давао 30 и више поена за своју екипу (чини ми се да је Шакота тада са њим узео и куп бивше државе), побјеђивали су углавном слабије од себе али велике екипе ријетко. Без Млађана скоро редовно губили утакмице. Типична мала екипа из "предграђа" који су чак и куп једном освојили.
Да није Делија који су годинама изнад нашег клуба, Звезда би се нажалост могла поредити са сличним клубовима...
Једном је било приче о фузији са ФМПом. Колико је то заиста било реално не знам, али бојим се да је то била једина шанса за европску Звезду, јер стварање младих играча и њихово афирмисање у нашем клубу није нам јача страна, а доводимо годинама играче који врло брзо иду из клуба...

Quote from: "Konstantin"Ријеч двије од мало искуснијег:

Ријетко узимам ријеч, али послије утакмице у Подгорици тотално ми се уљуљало повјерење у ову екипу. Управа нам је нажалост традиционално, годинама, смотана и то је факт.  Доведу Змага дају му одријешене руке неколико година за пројекат Звезда 2002 или како се већ звао, пробију се сви рокови и ником ништа. Дође Шакота, поведе са собом Раичевића којег врло мало уводи у екипу, доведе се O'Bannon као истинска звијезда а Шакота га нешто узме на зуб, па опет оде неколико играча, а у капитена се промовише Вук Радивојевић (у историји гори капитен није био) са зечијим срцем, који је у Подгорици прије пар дана капитенски одиграо и постигао читавих 6 поена. Па људи водити 14 разлике против Будућности, имати Гуровића који погоди 50% поена на тој утакмици и онда изгубити утакмицу, може само екипа која нема капацитет за велика дјела. Било и биће.
Сјетио сам се, крајем 80тих година је за београдски ИМТ играо Милан Млађан, човјек је редовно давао 30 и више поена за своју екипу (чини ми се да је Шакота тада са њим узео и куп бивше државе), побјеђивали су углавном слабије од себе али велике екипе ријетко. Без Млађана скоро редовно губили утакмице. Типична мала екипа из "предграђа" који су чак и куп једном освојили.
Да није Делија који су годинама изнад нашег клуба, Звезда би се нажалост могла поредити са сличним клубовима...
Једном је било приче о фузији са ФМПом. Колико је то заиста било реално не знам, али бојим се да је то била једина шанса за европску Звезду, јер стварање младих играча и њихово афирмисање у нашем клубу није нам јача страна, а доводимо годинама играче који врло брзо иду из клуба...

Quote from: "Igor_RS"
Quote from: "North_RS"
Quote from: "Igor_RS"
Quote from: "Djole"http://www.euroleague.net/news/i/6173/180

Врбица у Олимпијакосу!!!Потпуно неочекивано...

Још један доказ да у КК нешто јако, јако СМРДИ.

Чекај а од куда ти знас засто је он отишао из Звезде?
Ако сигурно знаш да је једини разлог за то крива Управа онда ОК, али ако то ти тако мислиш онда...
На централи пише да је решио све породичне проблеме које је имао и да се сада враћа кошарци... А сада он вероватно раскидом уговора није више био обавезан према КК Црвена Звезда...


Лично резултатима нисам задовољан, као и сваки Делија сматрам да нас ништа неможе задовољити осим титуле...
А сада о односу управе и навијача не желим, а и нисам овлашћен да причам...
Можда у овом случају наша управ и није крива(што не верујем), откуд знам. Али 100 пута су показали какви су смрадови, тако да ме то уопште не би чудило.
Једно питање за тебе.
Јеси ли задовољан резултатима клуба за време ове управе и да ли си задовољан односом који имају према навијачима???

Јоровић у Звезди
В. ПРЕРАДОВИЋ, 23. јануар 2007

БРАНКО Јоровић у Црвеној звезди! Коначно. Маратонски преговори завршени су у уторак потписом на трогодишњи уговор по систему "два плус један", тако да ће наш 25-годишњи крилни репрезентативац (204 цм), који је 2003. из чачанског Борца прешао у ФМП Железник, напокон изаћи из зачараног круга.
- Мало сам се нервирао, касније је то прешло у монотонију. Нисам могао стално да размишљам о томе - признаје Јоровић, који је због повреде леђа последњи меч одиграо 26. августа против Шпаније на СП у Јапану 2006. - Имао сам болове, то је било право мучење. - Последњих месец и по интензивно сам тренирао, направио кратку паузу, али сада сам спреман.
Малерозни Јоровић, коме је повреда поништила уговор са Ђироном вредан 1,4 милиона евра, спреман је за нови почетак.
- Ово и јесте нови почетак за мене, нови клуб после паузе од пет месеци, која ће оставити трага. Част је играти у Звезди, која има одличне играче и феноменалног Гуровића. Надам се да ћу моћи да помогнем, тек долази период за трофеје. Знам да Звезда жели домаћу титулу и Евролигу. И мени тај трофеј недостаје.
Гуровић и Јоровић, два квалитетна крила, у истом тиму.
- Знам да многи мисле да то не може да функционише, али ја сам сигуран да може. И то изузетно добро! Нисам дошао да било коме одузимам место, уосталом, не верујем да могу одмах да играм на врхунском нивоу. Није реч само о Гуровићу, могу да се допуњујем са сваким од Звездиних играча.

ОД ЧАЧКА ДО ЖЕЛЕЗНИКА
ЈОРОВИЋ је рођен 27. новембра 1981. године у Чачку. Каријеру је почео 2000. у дресу прволигаша Борца, да би 2003. прешао у редове ФМП Железника. Са "пантерима" је освојио Јадранску лигу, а са репрезентацијом златну медаљу на Универзијади 2003. године.
Јоровић је био члан националног тима на Светском првенству у Јапану, али је због повреде прескочио већину утакмица, баш као и старт ове сезоне у Јадранској лиги и УЛЕБ купу.
Fudbalere Partizana naljutio optimizam Izraelaca, pa najavljuju da će im u revanšu, večeras od 19.15, "utuviti u tikvu" svest o tome ko je bolji"

Против Војводине почиње одбрана Купа

Кошаркаши Црвене звезде титулу победника Националног Купа браниће у Крагујевцу од 8. до 11. фебруара 2007. године. Жребом у Кошаркашком савезу Србије одређено је да противник црвено-белих у четвртфиналу буде новосадска Војводина, тренутни лидер Синалко наше лиге. Утакмица ће се играти у петак, 9. фебруара од 20 сати и 30 минута. Победник тог дуела у полуфиналу ће играти против бољег из меча ФМП-Нови Сад. У другом делу жреба су Партизан – Раднички Крагујевац и Хемофарм – Мега Исхрана.

"Од четири могућа противника добили смо сигурно најтежег, јер је Војводина убедљиво прва у домаћем првенству. Нисмо могли да бирамо, таква је судбина. У Крагујевцу треба да водимо рачуна, јер стижемо као браниоци трофеја, али у исто време у тој чињеници и видимо своју шансу", рекао је шеф стручног штаба Црвене звезде Драган Шакота.

После 13 одиграних кола домаћег шампионата, Војводина суверено води без пораза. Новосађани су у нову сезону ушли са великим амбицијама. Екипу коју са клупе предводи тренер Велимир Гашић сачињавају двојица бивших Звездаша Чедомир Витковац и Синиша Ковачевић, тројица некадашњих Партизановаца Иван Паунић, Урош Дувњак и Марко Лекић, као и вишегодишњи чланови Војводине Владимир Голубовић, Страхиња Милошевић, Душан Ђорђевић, Марко Шћекић и Иван Ивановић.

"Изузетно ми је драго што ће се завршни турнир одржати у Крагујевцу. Велике манифестације сигурно много помажу промоцији спорта, а сигуран сам да ће организација и интересовање бити на највишем нивоу. Поготово ме радује чињеница да Црвена звезда у том крају има велики број навијача", каже Шакота.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "lucky_star"Против Војводине почиње одбрана Купа

Кошаркаши Црвене звезде титулу победника Националног Купа браниће у Крагујевцу од 8. до 11. фебруара 2007. године. Жребом у Кошаркашком савезу Србије одређено је да противник црвено-белих у четвртфиналу буде новосадска Војводина, тренутни лидер Синалко наше лиге. Утакмица ће се играти у петак, 9. фебруара од 20 сати и 30 минута. Победник тог дуела у полуфиналу ће играти против бољег из меча ФМП-Нови Сад. У другом делу жреба су Партизан – Раднички Крагујевац и Хемофарм – Мега Исхрана.

"Од четири могућа противника добили смо сигурно најтежег, јер је Војводина убедљиво прва у домаћем првенству. Нисмо могли да бирамо, таква је судбина. У Крагујевцу треба да водимо рачуна, јер стижемо као браниоци трофеја, али у исто време у тој чињеници и видимо своју шансу", рекао је шеф стручног штаба Црвене звезде Драган Шакота.

После 13 одиграних кола домаћег шампионата, Војводина суверено води без пораза. Новосађани су у нову сезону ушли са великим амбицијама. Екипу коју са клупе предводи тренер Велимир Гашић сачињавају двојица бивших Звездаша Чедомир Витковац и Синиша Ковачевић, тројица некадашњих Партизановаца Иван Паунић, Урош Дувњак и Марко Лекић, као и вишегодишњи чланови Војводине Владимир Голубовић, Страхиња Милошевић, Душан Ђорђевић, Марко Шћекић и Иван Ивановић.

"Изузетно ми је драго што ће се завршни турнир одржати у Крагујевцу. Велике манифестације сигурно много помажу промоцији спорта, а сигуран сам да ће организација и интересовање бити на највишем нивоу. Поготово ме радује чињеница да Црвена звезда у том крају има велики број навијача", каже Шакота.

Ја се нешто не сећам да је играо за нас.Јел зна неко нешто више о њему?
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

Мислим на Синишу Ковачевића.
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!