QuoteУправни одбор клуба с Малог Калемегдана, уручио је јуче отказ познатом стручњаку који није дочакао да испуни зацртан план у нападу ка освајању шампионске титуле.

Челници Црвене звезде преузели су обавезу да у потпуности исплате чврст уговор који има Драган Шакота (240.000 евра) за сезону, иако на клупи неће дочекати крај сезоне.

Ово пише у Блицу , а сад сам чуо на СОС канализацији да је на Шакотин захтев уговор споразумно раскинут !!!

Ако је споразумно раскинут и то на његов захтев , какво онда исплаћивање уговора до краја???
'' Ја сам четник мајко кокарда ми каже
да сам војник мајко ВЕЛИКОГА ДРАЖЕ !!!
Ја сам војник мајко Равногорског пука ,
десна ми ја мајко одсечена рука !!! ''

Ми сигурно немамо пара за Божу, Душка... једино решење је Ђуровић Владо.

Солидан тренер, али зар не мислиш да је и он у земљи зато што је старомодан тренер и не може да нађе ангажман преко...

Мада чујем да би могао да оде у Шпанију да замени Перасовића јер је овај нешто тешко болестан...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Ђуровић је надрндан тренер и посвађа се у сваком клубу. Нама то, у овом тренутку, не треба. Не ценим нешто нарочито Караџића, поготово ме баш брига што је био наш играч.
Ипак, верујем да ће млађи играчи добити више прилике. Како се шушка, код Александрова постоји проблем - колено му свако мало отиче и зато не игра више. Колико је то тачно, не знам. Антић ће вероватно отићи, а на његово место ће доћи Кибу (прича се да смо са њим потписали предуговор). Могуће је да ће Караџић све мање прилике давати Антићу, а повећати минутажу Тадији и евентуално Александрову.
Што се двојке тиче, изгледа да смо потписали (или смо на путу да то урадимо) са Феликсом Којадиновићем који се није прославио у Грчкој. Чисто попуњавање тима, рекла бих. Изгледа да може одиграти и на тројици као замена за Гуровића.
Шушка се да би и Буркс могао да добије корпу, а да дође онај Финац што игра у Олимпији, али то је већ нагађање.
..baklje gore, pesma cigana...

Што се Караџића тиче он је изгубио од Партизана плеј-оф серију са 3-2 чини ми се 99-е и то са оним саставом Ракочевић,Станојевић,Луковски,Јестратијевић,Радмановић...а следеће сезоне је селектирао ону ''чувену'' екипу на челу са Ашћерићем,Савановићем,Прековићем када смо се борили за опстанак....

Quote from: "Бока"
Quote from: "Igor_RS"Коначно !!!
Али замена му је смешна, управа не зна шта ради, дефинитивно.

Зашто је смешна замена? Наш играч, одличан у раду са младима...

Којим младима? Из јуниорске репрезентације? Он их је дугогодишњим радом стварао? Колико их у Звезди има?
Једина шанса ове године је да Гуровић трпа к'о луд кад буде борба за титулу Србије а Глодаре да задесе пехови. И наравно да избјегнемо ФМП до финала. Није немогуће за титулу, али једноставно дооооста тога мора да се поклопи. Чак и да се то деси бојим се да је будућност Звезде опет без визије...
П.С. погледајте индексе успјешности:
http://www.adriaticbasket.com/klubovi.php?id=17
Иначе капитен нам на задњих неколико мечеве даје читавих 3-5 поена. Ја то нисам нигдје видио у ниједној озбиљној екипи без обзира што често капитени и нису кошгетери...

И шта рећи после вечерашње утакмице у Мадриду?
Јасно је наравно да Реал није одиграо на највишем нивоу, нарочито не почетак, али су зато пред крај гризли као да им је неопходна победа против нас... Мислим да су били изненађеним жељом наших играча да тријумфују у овој утакмици. Видели смо опет пар подмуклих удараца, дебилне судијске одлуке, брдо закуцавања наших играча и невероватан број промашаја наше екипе...
Гуровића вечерас није хтело, уствари цела екипа је играла очајно напад цело прво полувреме, а да парадокс буде већи Реал је имао свега четири личне у првом полувремену. Друго полувреме је била много чвршћа игра од стране Реала, а ми успевамо у пар наврата да приђемо на један разлике за њих... У неким тренуцима је деловало као да се боре за пролаз, а не да је утакмица малтене ревијалног значаја...
Шта је разлог оволиког залагања наших играча? Волео бих да верујем да их је било срамота после оне утакмице у Пиониру, да их је било срамота свих оних који су и после утакмице остали у хали и да су хтели бар мало да сперу љагу са себе и оног дела четрвте четвртине када су малтене престали да играју... Свака част на залагању вечерас!
Александров је најзад одиграо дуже од једне паузе за рекламе и постигао 12 поена. Да ли ће нови тренер донети неке промене у игри наше екипе не знам, али већ сада се види осетније већа минутажа Поповића у односу на Антића. Сада нам и дефинитивно као једина нада остаје домаће првенство и шанса за Евролигу иначе ћемо таљигати у ФИБА купу, а то значи одлазак многих играча...
Иако смо изгубили прву утакмицу, иако сам знао да нема реалних шанси за пролазак одгледао сам ову утакмицу као да је то ипак могуће...тешко је волети Звезду и не надати се...

Добили смо турке, али доста горак укус победе. Игра ми не улива поверење, чак смо добро и прошли. Антић ухвати лопту и дода лагано Бурксу, док овај гледа богзна где и лопта оде ван терена ... Перо шизи на Амера ... Онда Буркс, ваљда љут на самог себе, да покаже да зна, прошиша кроз целу одбрану Босне и лагано поентира.
Чича је опет био играч утакмице, и Звезда данас у потпуности изгледа као Лејкерси, који са Брајантом добију једва, а он погоди 65 поена, а без њега попуше сваку. Звезда је попуцала на гостовањима, и то баш онима где Чича не може доћи, због ради тетоваже.



Сплит - Црвена Звезда    84 : 88

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Сплит резултатом 88:84 и од победе Хемофарма у Подгорици зависиће им учешће у УЛЕБ купу следеће сезоне.¨Црвено-бели¨ су на мечу у Хрватској натупали без најбољег играча Милана Гуровића, док Тадија Драгићевић и поред тога што је путовао са екипом није добио прилику.

Перо Антић одиграо је фантастичну утакмицу и са 29 поена (10-13 за један, 8-10 за два, 1-4 за три) и 14 скокова био убедљиво најбољи играч меча. Најбољу партију у ¨црвено-белом¨дресу пружио је и Мирко Ковач са 21 поеном, док је Антонио Буркс меч завршио са 12 поена.
'' Ја сам четник мајко кокарда ми каже
да сам војник мајко ВЕЛИКОГА ДРАЖЕ !!!
Ја сам војник мајко Равногорског пука ,
десна ми ја мајко одсечена рука !!! ''

Quote from: "HITMAN 47"Сплит - Црвена Звезда    84 : 88

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Сплит резултатом 88:84 и од победе Хемофарма у Подгорици зависиће им учешће у УЛЕБ купу следеће сезоне.¨Црвено-бели¨ су на мечу у Хрватској натупали без најбољег играча Милана Гуровића, док Тадија Драгићевић и поред тога што је путовао са екипом није добио прилику.

Перо Антић одиграо је фантастичну утакмицу и са 29 поена (10-13 за један, 8-10 за два, 1-4 за три) и 14 скокова био убедљиво најбољи играч меча. Најбољу партију у ¨црвено-белом¨дресу пружио је и Мирко Ковач са 21 поеном, док је Антонио Буркс меч завршио са 12 поена.

Чисто да се констатује да мора да се освоји Супер лига, да би нам ишта успело... А које су шансе за тако нешто када једва добијемо Сплит (додуше без Тадије и Гуровића)... :(   Ипак нешто мислим да су шансе веће него што ми мислимо.
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

треба звезда сама да изађе из те нлб-лиге.па када су хтели од нас да се одцепе зашто морамо са њима поново да играмо.ево гуровић има забрану играња у хрватској,босни,докле више.треба звезда да буде у нашој супер лиги па да видимо како ће јој ићи,а и наша кошарка ће бити све јача.

Дошли смо до тога да наша лига даје једно место у Евролиги и то је све...а то место је загарантовано гробарима...И шта сад чинити?Ако будемо играли Фиба куп одоше и спонзори и сви иоле бољи играчи.Ужас...
Ја лично јесам пре за Нашу лигу,али под овим чисто спортским околностима тешко да ће се Звезда одрећи НЛБ-а.

А кад почиње та наша Супер лига?Јел се игра по истом систему као прошле године?
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Требало би да се игра по истом систему, а капирам да ће почети у априлу... Сада смо начисто... Нема плана Б јер смо га управо упропастили...значи нема УЛЕБ купа... План Ц је очај живи јер представља играње у ФИБА купу. Остаје једино да испунимо план А, а то је титула. Сада је бити или не бити...
Како ствари стоје ФМП и Гробари су тренутно по форми испред нас... Теши податак да смо имали мању оптерећеност играча у последњим недељама и да ће можда доћи до одређених промена у играчком кадру... Такође иде нам и у прилог да смо прегрмели пад форме и да би сада требали опет да је подигнемо на висок ниво...
У сваком случају биће тешко, чак можемо рећи немогуће, али морамо се надати, а играчи се морају показати у Супер лиги...

Quote from: "nisam_zdrav"...а играчи се морају показати у Супер лиги...
Морамо и ми показати играчима да смо уз њих...
А и Управи треба једном рећи отворено шта мислимо о њима...  :boks

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

QuoteДошли смо до тога да наша лига даје једно место у Евролиги и то је све...а то место је загарантовано гробарима...

Мислим да грешиш... Ништа им није загарантовано... Бар од УЛЕБ-а... Једино ако си мислио на загарантовано суђење и активности савеза у њихову корист у домаћој лиги  :D

Онај ко буде првак у домаћој Супер лиги иде у УЛЕБ лигу... Уколико момци на терену надмаше себе и буду за класу бољи од конкуренције нема потребе да се плаше ни судија ни осталих мешетара... Иако се томе искрено надам, из ове перспективе то делује за сада као СФ (научна фантастика)...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Ја не видим шта ту има да се очајава. Годинама смо катастрофални у баскету и ово је само логична последица лошег рада, катастрофалних потеза управе, довођења играча који фурну из клуба после једног тренинга итд......

Звезда у баскету је ноћна мора и не знам шта би требало да се деси да се ствари промене.... :o  :o  :o

Quote from: "Red Star Forever"
QuoteДошли смо до тога да наша лига даје једно место у Евролиги и то је све...а то место је загарантовано гробарима...

Мислим да грешиш... Ништа им није загарантовано... Бар од УЛЕБ-а... Једино ако си мислио на загарантовано суђење и активности савеза у њихову корист у домаћој лиги  :D

Онај ко буде првак у домаћој Супер лиги иде у УЛЕБ лигу... Уколико момци на терену надмаше себе и буду за класу бољи од конкуренције нема потребе да се плаше ни судија ни осталих мешетара... Иако се томе искрено надам, из ове перспективе то делује за сада као СФ (научна фантастика)...
Зар првак не игра Евролигу?

РСФ је и мислио на Евролигу.

@РСФ,мислио сам управо на то што си навео,суђење,повластице у савезу па и договор са муријом ако треба...

Не знам,сви смо ми оптимисти,али 90% играча на терену су флегме,дозволе екипи која је имала 2 победе за 6 месеци да им да 84 поена...

Quote from: "CEBEP"Ја не видим шта ту има да се очајава. Годинама смо катастрофални у баскету и ово је само логична последица лошег рада, катастрофалних потеза управе, довођења играча који фурну из клуба после једног тренинга итд......

Звезда у баскету је ноћна мора и не знам шта би требало да се деси да се ствари промене.... :o  :o  :o
Право у центар. Има ми да се начекамо ту...