Ај да се окренемо Смедереву. Колико смо сазнали утакмица је померена за недељу у 20 часова. Моле се модератори да потврде термин  ;pljuga

Пиши ћирилицом!!


Ето најзад у клубу трезвено размишљају... Свима треба одмор од Милана, а и људи ће имати цео викенд да се одмарају, зезају, а као шлаг на торту одлазак на утакмицу и навијање за вољени клуб  :ruke
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "


Odlican termin, nadam se da ce brojnost biti veca nego protiv Vozdovca...
Ono sto me zanima (a skretanje je sa teme pa se izvinjavam) je kada ce se definitivno znati da li cemo igrati protiv Zemuna u subotu tj. da li uopste postoji mogucnost da ta tekma bude odlozena?
color=red]Siamo nati per amarti e viviamo per seguirti! RSPG[/color][/i]

Quote from: "Red Squad Podgorica"
Ono sto me zanima (a skretanje je sa teme pa se izvinjavam) je kada ce se definitivno znati da li cemo igrati protiv Zemuna u subotu tj. da li uopste postoji mogucnost da ta tekma bude odlozena?

Утакмица са Земуном је одложена због репрезентације.

Znaci igramo protiv Smedereva, Milana pa Hajduka ?

Sad procitah u novinama da reprezentacija igra u srijedu.Zasto bi odlagali kolo zbog toga...
color=red]Siamo nati per amarti e viviamo per seguirti! RSPG[/color][/i]

Malo ste skrenuli sa teme. Ovo je topic za zvezdu-smederevo a ne za reprezentaciju i sledece kolo.

Quote from: "Johnny Blaze"Znaci igramo protiv Smedereva, Milana pa Hajduka ?

Иако ће то бити заредом 223. утакмица кући ове сезоне мора се све испратити. Гостовања :o

БЕЗ ОБЗИРА НА ВРЕМЕ ДАНАС МОРА ДА ГРМИ!

Па оно време је утицало на људе...било је доста сморено.Једино је сад већ стандардно добро отпевана песма "Још једна победа и титула",Б.... кад видим да заигра уз ову песму одмах ми се поправи расположење :) Одлична бакљада на почетку другог полувремена али чини ми се никад лошије отпевано "Пуне трибине лудих навијача".Добро познате прозивке на рачун милана а ако се не варам ово је последња текма пред дуел са њима,јер мислим да је отказан дуел са Земуном.Све у свему може и мора пуно пуно боље.

Солидно издање вечерас.Доста се форсирала нова песма, и одлично је отпевана.Оно што сам приметио је да је песма Ја сам године лоше прихваћена вечерас.Мислим да је то због тога што је превише форсирана претходне сезоне, па је код људи дошло до неког засићења.Понављам то је само моје мишљење.Можда грешим.Вечерас су се у солидном броју могле приметити оне одвратне капе са пијаце. Embarassed Evil or Very Mad и могло се приметити стотине ликова који снимају бакљаду. Evil or Very Mad И још нешто што ми већ дуже време смета на Северу.Ако желимо да будемо оригинални онда никако не можемо скандирати Аванти Стела роса.То што ћемо играти против италијанског клуба не значи да морамо да скандирамо на италијанском.Јел они нама скандирају на српском?Сада ће многи љубитељи такозваног "италијанског стила" навијања рећи да сам кретен јер ми треба да форсирамо неки италијански стил.Да се облачимо као италијани, да певамо као италијани...Зашто?Јел смо ми италијани?По чему су ти чувени италијани бољи навијачи од нас?Они су своје показали у Милану.То је "пензионерски стил" навијања.Ми ако хоћемо да форсирамо наш фазон ми више не смемо да певамо "Ју вил невер волк алон", да певамо на италијанском, да скидамо њихове песме...
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Quote from: "lesa"И још нешто што ми већ дуже време смета на Северу.Ако желимо да будемо оригинални онда никако не можемо скандирати Аванти Стела роса.То што ћемо играти против италијанског клуба не значи да морамо да скандирамо на италијанском.Јел они нама скандирају на српском?Сада ће многи љубитељи такозваног "италијанског стила" навијања рећи да сам кретен јер ми треба да форсирамо неки италијански стил.Да се облачимо као италијани, да певамо као италијани...Зашто?Јел смо ми италијани?По чему су ти чувени италијани бољи навијачи од нас?Они су своје показали у Милану.То је "пензионерски стил" навијања.Ми ако хоћемо да форсирамо наш фазон ми више не смемо да певамо "Ју вил невер волк алон", да певамо на италијанском, да скидамо њихове песме...

Све стоји сем опаска за Аванти Стела Роса... То нема везе са Миланом и било којом другом жабарском екипом и форсирањем жабарског стила... Никада то нисмо нити ћемо радити... Једноставно та песма је реликвија... Има везе са оним што се десило 29.маја 1991. у Италији у Барију и од тада не престаје да одзвања севером... Све нас подсећа на тај историјски дан...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Солидна представа на киши... Далеко од врхунских издања које смо имали у блиској прошлости али никако није корак назад у односу на њих...

Не желим никога да правдам али киша која није престајала да пада цело поподне и вече је очигледно утицала на многе који и иначе нису редовни на северу те нас је овај пут било нешто мање... У првом полувремену је и као доста пута до сада било нешто лошије него у другом, као да се тек тада пробудимо и глас проради па крене и боља песма а могуће је и да је сморно време утицало на сморнији и спорији темпо...

Тај први део игре је протекао у певању стандардног репертоара и пропраћен је са по неком бакљом, димом и ударом који је наравно подизао атмосферу увек када би се чуо... Коп није био скроз формиран, многи су се од кише сакрили испод крова или су једноставно стајали са стране... Боље од осталих а и дуже певала се Црвена Звездо побеђуј за нас...

Други део игре почиње масовном бакљадом и са по неким димом и наравно пропраћен са Пуне трибине... Интересантна акција се одиграла у тим моментима на релацији север-исток, али није све за јавност па следећи пут дођите и ви којих није било... Не мора све да се сазна са форума и сајтова  :finger

За друго полувреме као по обичају се чува сада већ устаљена Још једна победа и титула, и ок је звучала и певала се већи део полувремена... Лагано пада и гол и мање-више рутински на терену момци односе победу мада се видело да им је у главама само МИЛАН... Испраћени су са прозивкама упућеним противнику у квалификацијама, аплаузом наравно и са жељом да се сви радујемо на поновном окупу за девет дана на Маракани...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: "Red Star Forever"
Quote from: "lesa"И још нешто што ми већ дуже време смета на Северу.Ако желимо да будемо оригинални онда никако не можемо скандирати Аванти Стела роса.То што ћемо играти против италијанског клуба не значи да морамо да скандирамо на италијанском.Јел они нама скандирају на српском?Сада ће многи љубитељи такозваног "италијанског стила" навијања рећи да сам кретен јер ми треба да форсирамо неки италијански стил.Да се облачимо као италијани, да певамо као италијани...Зашто?Јел смо ми италијани?По чему су ти чувени италијани бољи навијачи од нас?Они су своје показали у Милану.То је "пензионерски стил" навијања.Ми ако хоћемо да форсирамо наш фазон ми више не смемо да певамо "Ју вил невер волк алон", да певамо на италијанском, да скидамо њихове песме...

Све стоји сем опаска за Аванти Стела Роса... То нема везе са Миланом и било којом другом жабарском екипом и форсирањем жабарског стила... Никада то нисмо нити ћемо радити... Једноставно та песма је реликвија... Има везе са оним што се десило 29.маја 1991. у Италији у Барију и од тада не престаје да одзвања севером... Све нас подсећа на тај историјски дан...


Добро, ја сам тад био јако мали, па не бих ни могао да се сетим шта се тада скандирало :D Али ми то скандирање  форсирамо када играмо против италијанских клубова, што значи да ипак има неке везе се противником.По мени то скандирање изгледа као да су они наши идоли, па смо ми једва дочекали да они дођу на наш стадион, па смо одлучили да мало будемо италијани.А још више ми смета скандирање "Милан, Милан, ва фан куло" (ваљда се тако пише) :D .То скандира свака група у Италији и уопште није оригинално, а још горе је што тиме одајемо њима признање и показујемо да живимо за дан када ће смрдљиви жабари крочити на наш стадион, па да покажемо да смо савладали њихов чувени пензионерски стил навијања.
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Quote from: "Red Star Forever"Интересантна акција се одиграла у тим моментима на релацији север-исток, али није све за јавност па следећи пут дођите и ви којих није било... Не мора све да се сазна са форума и сајтова  :finger
Ja, iskreno receno, nisam ukapirala zasto se to dogadjalo (nisam obracala paznju). Snimali su kamerama, sta?
Sigurno je vreme uticalo na citav ambijent - znam po sebi. Pevala sam ja sve vreme, ali je bilo smorno. Mislim, kisa pada nedelju dana u avgustu - da poludis.
Napredak u brojnosti je najuocljiviji na ovakvim utakmicama. Kisa pljusti ceo dan, a videli ste koliko je ipak ljudi doslo na sever. Pre dve godine to bi bilo nezamislivo. Ocigledno je ovo neki broj ljudi ispod kog necemo ici, moze samo da nas bude vise (normalno vreme za odredjeno godisnje doba, kraj godisnjih odmora). Jos samo kada bi svi koji su u kopu i pevali.
PTLN je lose otpevana (mi smo bili sa strane pa smo mogli da cujemo). Da li je ljudima smetao dim ili je nesto drugo u pitanju, ne znam. Verovatno je ovo prvo, jer po sebi znam da jedva ispustam glas kada je dim svuda oko mene.
Treba reci da je pesma "Zvezda je sampion", nakon instrukcije sa sipke, otpevana i sa nanana delom - ne secam se  da smo to ranije radili. Ukoliko sam u pravu, to je bio prvi rezultat izdavanja CD-a.
..baklje gore, pesma cigana...

Разумем те у потпуности али мислим да није овај топик (утакмица са Смедеревом) место где ћемо причати о овоме... Они (миланисти) су некада били неко и нешто у навијачком свету, и нормално је да се такве ствари дешавају, рецимо да тиме што и нешто одскандирамо на њиховом језику показујемо виспреност и интелигенцију трибине, групе, која је спремна да научи нешто на нематерњем језику не би ли противника избацила из колосека  и на тај начин помогла свом тиму, то и јесте део навијачког фолклора и смисао постојања навијача... Помоћи својима, одмоћи противнику... По твом резону када играмо са гробарима требало би форсирати само наше песме посвећене Звезди (и ту се донекле слажем), али... Признаћеш да се 99% севера не би сложило да се на тој утакмици бар једном не отпева нпр.Ћале ти у ђубретарима... Наравно да се и на дербију већина песама пева Звезди и само о Звезди... Али тај моменат када и са песмом понизиш противника а већ си га на улици понизио неком акцијом или батинама је врхунац доброг осећаја на трибини...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: "Red Star Forever"Разумем те у потпуности али мислим да није овај топик (утакмица са Смедеревом) место где ћемо причати о овоме... Они (миланисти) су некада били неко и нешто у навијачком свету, и нормално је да се такве ствари дешавају, рецимо да тиме што и нешто одскандирамо на њиховом језику показујемо виспреност и интелигенцију трибине, групе, која је спремна да научи нешто на нематерњем језику не би ли противника избацила из колосека  и на тај начин помогла свом тиму, то и јесте део навијачког фолклора и смисао постојања навијача... Помоћи својима, одмоћи противнику... По твом резону када играмо са гробарима требало би форсирати само наше песме посвећене Звезди (и ту се донекле слажем), али... Признаћеш да се 99% севера не би сложило да се на тој утакмици бар једном не отпева нпр.Ћале ти у ђубретарима... Наравно да се и на дербију већина песама пева Звезди и само о Звезди... Али тај моменат када и са песмом понизиш противника а већ си га на улици понизио неком акцијом или батинама је врхунац доброг осећаја на трибини...


То је ок када играмо са гробарима.Али што би то радили против жабара?Они су толико верни и добри навијачи да се вероватно неће ни појавити на Маракани.И по чему су они нама конкуренција?То ми личи на ове наше комплексашке групе које на трибини и сличним форумима свршавају када неко напише нешто на италијанском или виде италијане. :boks
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Не смарај више са твојим теоријама...
Аванти Стела Роса се певало много година уназад и певаће се и даље...

Avanti Stella Rossa se pevala i mnogo pre Barija, verujte meni penzosu. Inace, i protiv Smedereva 20 ljudi iz Valjeva. Idemo dalje...