Као што знате, нови двословни код је .РС који ће се примењивати требало би од јануара. Црногорци имају .МЕ... Надам се да ћемо одмах променити овај несрећни двословни код на Кафеу.

Мислим да је код РС добро решење јер:

1) Cak i da Srbija postane monarhija, RS bi bila skracenica za latinski naziv Regum Serbiae (Kraljevina Srbija).
2) Da bi .rs zaziveo potrebno je nekoliko koraka. Prvo, ICANN (Internet korporacija za dodelu domena i adresa) mora da donese odluku o imenovanju administratora domena, na predlog domace Internet zajednice i/ili Vlade Srbije. Taj proces moze da potraje par meseci, a za to vreme trenutne gazde .yu domena moraju da odluce sta ce da rade sa registrovanim .yu domenima: da zamene oznaku .yu -> .rs/.me, a da sve ostale domene prepisu; da registruju nove (.rs, .me) domene paralelno iz pocetka bez obzira sta pise u .yu; ili nesto trece.
3) Može i kraljevina sa .RS
Royal Serbia, ili na francuskom Royaume de/du Serbie.
4) Ukoliko republika srpska nekada dobije nezavisnost ona ce uzeti skracenicu od SrPska-sp i gotovo.Najbolje je bilo SB za dvoslovnu jer smo je imali jis 1911 godine ali ko nam je kriv sto smo pravili nekakve vestacke tvorevine sa toboze bracom pa je u medjuvremenu sve zauzeto. Sto se tice troslovne SER zvuci lepse i izgleda lepse,svi u usvetu nas zovu serbia sto je i nase izvorno ime(bela serbia) ali u slovenskom govornom podrucju izaziva asocijaciju na fiziolosku potrebu pa je bolje SRB.SRB je sadrzano i u SeRBia(eng) i u SRBija(srpski)pa smatram da je odlicna odluka,mada ce srancima izazivati malu nedoumicu narocito sto ce se primenjivati kao auto oznaka.sve u svemu nije lose,sve je bolje nego SCG,CS,YUG i YU.

Занимљиво је још и ово за Црну Гору:

Нa Wikipediji su već ubeleženi novi kodovi za Srbiju i za Crnu Goru. Brzi su, mora se priznati.
Novi internet-domen Crne Gore je neverovatno komercijalan, sa ogromnim marketinskim potencijalom -- help.me, kiss.me, love.me, buy.me, sell.me, read.me, print.me, picture.me, record.me, launch.me, give.me

И још нешто за везано за Звезду:
Трословна ознака СРБ - Стела Роса ди Белградо, Стела Роса Бригате :D

Quote from: "KizaLion"Занимљиво је још и ово за Црну Гору:

Нa Wikipediji su već ubeleženi novi kodovi za Srbiju i za Crnu Goru. Brzi su, mora se priznati.
Novi internet-domen Crne Gore je neverovatno komercijalan, sa ogromnim marketinskim potencijalom -- help.me, kiss.me, love.me, buy.me, sell.me, read.me, print.me, picture.me, record.me, launch.me, give.me

... xxxx.me, suck.me, lick.me, kill.me, shoot.me, delete.me, destroy.me, torture.me, beat.me ...  :finger



Quote from: "Mikelandjelo"
Quote from: "KizaLion"Занимљиво је још и ово за Црну Гору:

Нa Wikipediji su već ubeleženi novi kodovi za Srbiju i za Crnu Goru. Brzi su, mora se priznati.
Novi internet-domen Crne Gore je neverovatno komercijalan, sa ogromnim marketinskim potencijalom -- help.me, kiss.me, love.me, buy.me, sell.me, read.me, print.me, picture.me, record.me, launch.me, give.me

... xxxx.me, suck.me, lick.me, kill.me, shoot.me, delete.me, destroy.me, torture.me, beat.me ...  :finger
Nije mi to palo na pamet, kad sam im video skracenicu. Meni je samo palo na pamet kako zvuci kao meeeee tj. ovca... Nista licno naravno. I Ser mnogima daje razne asocijacije :D ...
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Quote from: "Mikelandjelo"
Quote from: "KizaLion"Занимљиво је још и ово за Црну Гору:

Нa Wikipediji su već ubeleženi novi kodovi za Srbiju i za Crnu Goru. Brzi su, mora se priznati.
Novi internet-domen Crne Gore je neverovatno komercijalan, sa ogromnim marketinskim potencijalom -- help.me, kiss.me, love.me, buy.me, sell.me, read.me, print.me, picture.me, record.me, launch.me, give.me

... xxxx.me, suck.me, lick.me, kill.me, shoot.me, delete.me, destroy.me, torture.me, beat.me ...  :finger
Стварно, можемо истакнути кандидатуру за најкретенскији домен на свијету...Али јбг, ста да се ради :D
color=red]Siamo nati per amarti e viviamo per seguirti! RSPG[/color][/i]

.MN je vec zauzeto (a to se uvek lepilo na CG tablicama)
.CG ovo koristi Congo tako da...  :)

.SR koristi Surinam
.SE koristi Svedska
.SB koriste Solomonska Ostrva
.SI koristi Slovenija

Tako da je RS ipak odlicna alternativa.

постоји и сајт на српском који има код  .co.sr


www.hadzipopovac.co.sr

па ми сад није јасно како то а још нису те ознаке почеле да се користе код нас.


Има неких underground српских сајтова на co.sr
http://www.hc.co.sr/
http://www.serbianhardcorepunk.co.sr/

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!


Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Нови домен Србије почетком јесени


Слободан Марковић, члан Управног одбора Регистра нациналног интернет домена Србије (РНИДС), тела које ће управљати српским делом интернета, изјавио је прошле седмице за ,,Дневник" да би нова ознака наше земље на глобалној мрежи .rs могла постати технички оперативна до краја августа.

Марковић, који је истовремено и у управљачкој структури Интернет корпорације за додељена имена и бројеве (ИЦАНН), а то је тело које управља глобалним интернетом, каже да је РНИДС 20. јуна послао сву потребну документацију ИЦАНН-у и да се сада чека одобрење за старт новог домена. Већ почетком јесени ће почети регистрација интернет сајтова с доменом .rs.

Марковић каже да ће у почетном периоду, који ће трајати неколико месеци, регистрација бити ограничена. У том разгобљу адресе с новим доменом моћи ће да пријаве државни органи и институције, власници истоимених сајтова за завршетком .yu, као и носиоци права на регистроване брендове. По истеку тог раздобља, регистрација сајтова с новим доменом биће потпуно слободна.

То значи да ће грађани и фирме моћи да региструју неограничен број интернет адреса с новом ознаком Србије. Администратори домена .yu су дозвољавали само правним лицима регистрацију сајтова, и то само једној по једној фирми.
Када буде омогућена слободна регистрација сајтова с ознаком .rs, престаће отварање нових адреса с доменом .yu, каже Марковић.

Ипак, сајтови са старим завршетком биће оперативни још неко време, највероватније две године, после чега ће бити брисани јер је Србији одузета ознака .yu.
Марковић каже да РНИДС тренуто завршава нацрте кључних докумената, који ће ускоро бити понуђени на јавну расправу.
Реч је о правилима која прописују ко може бити овлашћени регистратор, како се решавају спорови о домену и слично.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!


Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Боље да је ks (kingdoom of Serbia) :D  :rofl
СНАГА БЕЛОГА ГРАДА НЕК НОСИ ТЕ САДА... !!!

kingdoom ...  :lol:  Таман тако.