February 17, 2003, 10:18:45 AM Last Edit: July 14, 2008, 05:47:34 PM by KizaLion
У препуном Пиониру, поновила се иста слика, као и у претходним утакмицама. Бојкотовало се све 4 четвртине, као и продужетак који смо одиграли јадно. Вреди истаћи да смо имали 2 задње лопте али нажалост напад се изјаловио, таман кад смо се сви обукли за полазак кућама. Али не, уследила је казна, у продужетку су нас Фримен и Веса Петровић (пи*ко гробарска!) надиграли. Цео наш коп ниједног момента није певао, већ само ови са стране, који су опоменути пар пута. Једино је пар пута прозиван Мирко Талијан, који се за овдашњу "свечаност" дотерао, у оделу, мамио је позиве свих, а нарочито у Копу. Мада је позиван на пиво, само је одмахнуо главом и псовао нешто :) На трибини ништа ново (осим што су ББ направили нове качкете, беле са црвеним натписом ), није се горилало ни у четвртој четвртини, када су се на почетку сви спремили за навијање. Мада, из копа су рекли да ћемо и ову да бојкотујемо. \r<br />\r<br />Dakle, kakav je AUDIO fajl ? Ja sam zadovoljan bio kad sam odslušao. Baš se kvalitetno čuje. Šteta što nismo pevali : FMP, Jebem te, FMP Jebem te!!!!

U pocetku je razlika bila tolika da sam pomislila da izadjem vec posle prve cetvrtine...Ma ko je*e nas-publika je NAVIJALA!PU-BLIKO,PU-BLIKO....
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Ja gledah preko TV-a :D ,al ne cuh nista :D ,mada ne sumnjam...al' niko mi ne objasni kljucnu stvar :zbunjen  :zbunjen  :megafon dokle ce igraci da dopustaju da budu tuceni :bes
PS :)
Pokusao sam da downloadujem zvucni fajl-al nista :zbunjen
Mozda je kod mene greska :)
Pozdrav ciganijo :ruke

Odvratna publiko! :)

Ko je*e Zvezdu da za nju navija kada se lomi da li ce pobediti ili ne? Inace, bilo je interesantno kada je M. predlagao da se navija u produzetku, a neki ga iscoolirali kao..? Inace,  dolazio je i idol mog detinjstva, Nebojsa Ilic, da moli za podrsku, ali mu je rukom pokazano setaj...

Iako se slazem sa razlozima, ne slazem se sa metodom...  Moglo je baar da se navija na kraju, a ne da se utisavaju ljudi koji su se radovali kosu, a sedeli su u kopu...

Mozda ste vi svi u pravu a ja lud, ali...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Ova situacija sa bojkotom je malo cudna tj.ispada da su jedino igraci verni Zvezdi a da
uprava i navijaci mogu da odlucuju kad ce i koliko da" rade".
Ne navija se za upravu vec za Zvezdu ali izgleda da su ta vremena pro

Uf...pa ja bass nisam primetti0 da su skakali ljudi k0ji su bili u k0pu...i pazi ne m0zzem0 mi da se p0nassam0 pett minutta 0vak0 pett 0nak0...
ak0 b0jk0ttujem0 0nda b0jk0ttujem0...nema navijanja ni minutt...
I jak0 mi je bil0 kriv0 kad su ljudi k0ji su bili van k0pa p0cheli da zvizzde, i ka0 nesstt0 pevaju....ne kapiram ih...tti ljudi ver0vattn0 nisu pr0ssli sa Zvezd0m i za Zvezdu ni chettvrttinu 0n0ga sstt0 su pr0ssli 0ni m0mci k0ji su u zattv0ru, i sada kada se b0jk0ttuje KK zb0g sv0jih p0sttupaka prema navijachima 0ni se 0glassavaju...
mislim da uprava ttreba a skapira da se bez navijacha ne m0zze...tt0 cce p0sle 0ve uttakmice da im bude jasn0,u 0v0m p0razu 90% je zb0g iz0sttattka navijanja...Ttreba uprava da visse v0di rachuna 0 nama...pa 0ni su bez nas sasvim druga pricha...ne sme se ttak0 0ph0ditti sa najvattrenijim navijachima.

0ni su nas 0sttavili na cedilu kad su nam ttrebali, ttak0 sad i mi njih b0jk0ttjem0...

kak0 kazze nass nar0d: Mil0 za drag0.....

p0zDrAv!

Zvuk radi ali nisam lepo stavio link na link, a inace adresa je ista :)

http://www.delije-caffe.co.yu/audio/jedandan1.wav

OttKKudaA tII mozzEEs da tvrDDiss da Ti ljuDDi sa stRaNe niSSu proSSli sa ZZvezdOOm tooLLikO?

AAkkOO nasStaviSS sa TiiMMM sllOviMa, preDDloZiCCu te Za BaNN. :)

pOz,
BluDiMir :)
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

@ Kiza: Sobzirom da sam te video kako sedis u blizini Mirka Talijana, mogao si bar neki kratak x-clusivni intevju da napravis.

Nisam pristalica bojkota, ali postujem odluku o bojkotu ako je vec tako dogovoreno u "vrhu" i u skladu sa tim se i ponasam na tribini. U ovom slucaju treba biti do kraja principijelan i cutati i protiv Jugoplastike i protiv Cibone (ako do tada vec ne ispucamo tih 16-17 ili koliko vec cetvrtina cutanja). Mozda gresim, ali mi se cini da je u saopstenju posle CZ-Zagreb bilo spomenuto da bojkot nece vaziti na utakmicama protiv "komsija" svih vrsta, tj. Partizana, Cibone, Jugoplastike. Voleo bih da me neko ispravi ako gresim. U svakom slucaju, ako treba da se cuti, onda neka se cuti do kraja bez obzira na vaznost utakmice i "vrstu" protivnika.

Pozdrav svim Ciganima

Quote from: "Forever Ultras"OttKKudaA tII mozzEEs da tvrDDiss da Ti ljuDDi sa stRaNe niSSu proSSli sa ZZvezdOOm tooLLikO?

AAkkOO nasStaviSS sa TiiMMM sllOviMa, preDDloZiCCu te Za BaNN.

Pancevac, komsija, stvarno nam olaksaj trud i dozvoli da citamo tvoje postove bez naprezanja i nerviranja.

Ne moras da se razlikujes od drugih bar sto se nacina pisanja tice.

Pozdrav
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Quote from: "Forever Ultras"Mozda ste vi svi u pravu a ja lud, ali...

Sta je bilo, siso?  :)
Ne vidim u cemu je problem?   :zbunjen
Zar publika nije navijala? - jebem je u usta!  :bes
Ako navijaci ne prave problem publici, sto bi publika pravila problem navijacima? - bas je bilo divno. :) ..kao na NBA-u :) ..."odbrana", odbrana"...zar simpatizeri :)  nisu oduvek prizeljkivali bash ovakvu atmosferu?!   namigivanje

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Problem je u tome, barem ga ja tako vidim, sto je Zvezda izgubila. Zasto je izgubila? Pa ima nekoliko teorija ali meni je najbliza ona da je ostala na cedilu, isto onako kao i ti momci koje smrde iz uprave nisu hteli da izvade odatle, a mogli su. E sada ide ono najlepse, ukoliko su smrde iz uprave krive, ajmo onda svi: Uprava napolje! A ne dvosmislene poruke izmedju redova. Razumes? A oni klinci dole na terenu poput Bjelice, kojima je trebalo podrska i koji su iznad Vesica, mene, tebe... (dopisi po zelji clana kopa) nisu krivi, jer sve ce proci, kao sto to uvek biva a ostace gorak ukus da smo i ovu godinu izgubili kada je basket u pitanju (to je godra lepo objasnio)...

Niko nije vikao Defense :) vec je skandirano: Picko grobarska! Vesi i slicno... Malo aplauza i nista vise uz nekoliko skandiranja, a onda je na tribinu dosla i "navijacka policija" da brani navijanje i sve se smirilo uz gorak ukus poraza u ustima... Zasto se nije navijalo u produzetku? Odluka se ticala cetvrtine... "jedan dan zatvora - cetvrtina cutanja" ruku na srce produzetCi se nisu spominjali...? :)

Svi oko mene su pizdeli na cutanje. Ne, niko je nije prizeljkivao... To da je publika u NBA fazonu moze da te demantuje Zagreb i slicne tekme... Zasto onda ide dovikivanje sa njima na tekmama?

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Da vicemo "uprava napolje", nema smisla! :)
Cutanje ima, bas zbog tog cedila, koje pominjesh...
Eh, kazes da nije cilj da se navijaci pretvore u publiku?
Pa objasni mi zakljucanu blagajnu za tekmu sa Zagrebom, objasni mi hapsenje, objasni mi odgovor uprave...ajde "drveni advokatu"! :)

p.s. "aleee, pevateee samo kad vodite...svako ko takoo pevaaa..."

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Zvezda je mnogo puta pobedila zahvaljujuci navijacima, juce se videlo koliko su navijaci i podrska vazi u kljucnim trenutcika, kada se lomi utakmica.

Podrske nije bilo, nije ni trebalo, moramo biti dosledni u svojim stavovima...Pa i 1 sekunda zatvora je vaznija od 5 minuta produzetka. Verujte mnogima u kopu je bilo tesko, svi bi rado zapevali ali dogovor je ogovor. Jedna tribina ne zavisi toliko od uspeha kluba koliko od drugarstva, solidarnosti...

Forever Ultras  pitas se zasto ne pevati uprava napolje, zasto uprava je dosta dobra dovela je sponzore, dobre igrace, trenera, klub je organizovan i dobro se radi, i rezultati su veoma dobri...Zasto protestovati protiv njih. Nakon incidenta u Kraljevu uprava je odreagovala kako je mislila da treba, ostali su dosledni u svojim stavovima. I mi smo odreagovali kako smo mislili da treba, i ostali dosledni u svojim stavovima. Jos 1-2 utakmice i atmosfera u hali ce biti ona stara, a ostaje da verujemo da ce iz ovog slucaja svi izvuci pouke- i okrivkljeni, i navijaci, i uprava...

Ne treba misliti da su igraci iznad mene tebe ili Vesica, igraci su tu da igraju, i veruj oni su dobro placeni za to sto igraju u Zvezdu. Mozda ce bas  sutra neko od njih biti placen da igra za Zeleznik ili Partizan. Igraci su relativni, i prolazni, malo je onih kojima je Zvezda stvarno u srcu i koji Zvezdu shvataju kao i mnogi od nas na tribinama- kao instituciju, kao nacin zivota...

pozdrav

Forever Ultras, vidi pazi ovako...ako su toliki navijachi zasto ne postuju dogovor navijaca...ako se nesto odluci i to bude na nivou svih navijaca onda nemoj da se remeti neki red koji postoji...ako su vec prosli sve to i ako su toliki zvezdasi kako to da im nista ne znaci to da su im drugari u zatvoru, a da su ljudi koji su mogli da i spasu tog sranja iskulirali...ljudi koji su protiv bojkota da ne kapiraju bas taj fazon navijacke grupe, odnose u njima...ja opet ponavljam mozda smo napravili sranje...ali nije ovo prvo sraje koje Delije prave zar ne?!?! Zamisli da je Dzaja rekao posle incidenata sa drezdenskom policijom ma ko vam j...dal bi Zvezda bila prvak sveta ?Dal bi imala toliku podrsu... Isto tako neka sada uprava sedne i razmisli koliko je njima pametno da se odricu nase pomoci...Nije frka da se urgira to sto su Delije napravile, ali ocigledno smo mi njima nebitni da bi oni za nas cimali odredjene ljude...a to sto se tice izgubljenog boda, pa nek oni ubuduce cuvaju elije i nemaju frke za play-off smo tu i taj bod je tako sitan....

pozDraV!

Prvo za Pancevca.
Da bilo je i vecih sranja kada je uprava poslala murija da tuku navijace pa je bilo svega. Recimo nakon Maksimira na utakmici sa Spartakom, bili su takvi neredi da je to bilo strasno i tada su rekli upravo to sto si ti gore spomenuo... Murija nas je izbacila sa Severa, pa smo uleteli na Zapad, pa na teren, pa je bilo i napolju. No nije bitno, ali se znalo kako se reaguje. Iako je tadaa Zvezda bila jaca nego ikada, definises problem. Ja sam bio uvek protiv bojkota, na primer na onoj tekmi kada smo protiv Hajduka iz St cutali do 42 minuta upravo zgo ovoga sto sam gore naveo. Nije to stav koji je od juce. :) Kao sto sam na svim demonstracijama uvek odbijao strajk gladju jel na to nisam spreman. Ne mogu. :)

Acrpop. igraci su personifikacija Zvezde, bas kao i navijaci. Mozda ce oni jednog dana da igraju u nekom drugom klubu, ja pricam o ovoj utakmici i o ovoj sezoni. Oni su ti koji donose pobede. Mi smo ti koji zajedno sa njima uticemo u direktnoj meri svojom pomoci na ishod utakmice. To sto je neko picka, a tu mislim na one iz uprave koji su odbili da pomognu nasima koji su u zatvoru, onda to i nazovi pravim imenom, a nemoj da odmazes Zvezdi u borbi za titulu. Veruj mi, a mozes pitati i druge sa Foruma koji to znaju, mogu za sebe da kazem da sam ucinio za te Heroje vise nego neki prosecan navijac. To je fakat. Drugo, ovo je moj licni stav. Nije stav nikakve grupe, slagao se ona sa nekim ili ne, ili se svidjao on nekome ili ne. Upravi je trebalo da se skrene paznja na to sto su uradili, a ne da se oduzme jedan dragocen bod... Dakle, koliko god uprava bila dobra, sto sam i ja napomenuo u svojim porukama, reci joj otvoreno a ne trosmislene parole iz cetiri reda.

I sada ono najsladje. Ja drveni advokat? Tako se malo znamo, a? :) To sto neko ima svoj stav, koji je malkice drugaciji, odmah je drveni advokat onih za koje se zalaze da popiju skandiranje "uprava napolje"? :) Mislim stvaaaarno.  :o Nemam ja tebi sta da objasnjavam. To je moj stav. Ok, mislis drugacije ali dozvoli i drugima pravo da drugacije misle. Ubedi me argumentima i priznacu da nisam u pravu...

poz,
budimir
p.s. Svako ko tako peva.... ?
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Mislim da niste shvatili u potpunosti sta Buda hoce da kaze.

Bojkot je odradjen u potpunosti, mislim na tekmu CZ - FMP. Sad sto neki traze dlaku u jajetu pa se sekiraju zbog vikanja Vesi da je p... grobarska, mislim da i nije bas u redu. Mora se priznati da je postojalo jedinstvo jer stvarno niko nije navijao. Sta bi se pricalo i dogadjalo da je suprotna strana organizovano navijala? E ja tu trazim neke dublje analize, jer mislim da bi se desilo ono sto nikad ne bih zeleo da nam se dogodi, a to je obracun kopa sa drugom stranom. Naravno, pitanje je kako bi murija reagovala, ali takve scene stvarno ne zelim da zamisljam.

Mene, kao i Budu, jednostavno nervira jednoumlje s kojim se stvarno pretera. Konkretan slucaj je ovaj bojkot. Desilo se sta se desilo. Navijaci su po mom misljenju u pravu. Ali metod je pogresan. Sta ce dobiti Zvezda tim bojkotom? Ama bas nista. Sta ce dobiti navijaci? Opet jedno veliko nista. Kako ce se stvari srediti? Da li prva ekipa misli da ce se uprava promeniti? Koji momenat ce navijaci uzeti za svoju pobedu? Ako je poraz Zvezde protiv FMP-a nasa pobeda jer je uprava "shvatila" da bez nas ne moze, onda se meni iskreno povraca od toga.

Kazu da je druga cetvrtina protiv Buducnosti kraj bojkota. Ali opet navijaci ce da se gledaju sa istom upravom i istim igracima. Nista se nije promenilo, a Zvezda je samo gubila. Draze bi mi bilo da su navijaci posle 1. ili 2. cetvrtine napustili tribine nego sto se uopste nije navijalo. Mnogi kazu da bi za Zvezdu i zivot dali, ali kad treba da se Zvezdi pomogne njih nema. Neko ce reci, a gde je Zvezda bila kad su navijaci bili u zatvoru. Pa nije ih Zvezda oterala tamo. Mora da se razdvoji sta je uprava a sta je Zvezda. Zasto se nista ne radi protiv uprave RK CZ? I ona nam ne odgovara.

Akropolis kaze jos 1-2 utakmice i bice sve po starom. E to je ono najgore. Nista nije uradjeno, Zvezda je izgubila izuzetno bitnu utakmicu, a mi se vracamo na staro. Mi upravu necemo promeniti, mislim da nemamo tu snagu, i u tom slucaju postoje alternativni nacini bojkota u cilju da skrenes paznju na problem, a istovremeno da budes uz klub. Ispisivanje parola po celom gradu, posebno po objektima koji pripadaju KK CZ, vikanje uprava napolje i sl. Vices pola utakmice uprava napolje, drugu polovinu radi ono zbog cega si dosao, pevaj onom timu koji volis i zbog koga si dosao na tekmu.

Nadam se da cemo se bar donekle razumeti.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Quote from: "Godra"Mislim da niste shvatili u potpunosti sta Buda hoce da kaze.

Mene, kao i Budu, jednostavno nervira jednoumlje s kojim se stvarno pretera. Konkretan slucaj je ovaj bojkot. Desilo se sta se desilo. Navijaci su po mom misljenju u pravu. Ali metod je pogresan. Sta ce dobiti Zvezda tim bojkotom? Ama bas nista. Sta ce dobiti navijaci? Opet jedno veliko nista. Kako ce se stvari srediti? Da li prva ekipa misli da ce se uprava promeniti? Koji momenat ce navijaci uzeti za svoju pobedu? Ako je poraz Zvezde protiv FMP-a nasa pobeda jer je uprava "shvatila" da bez nas ne moze, onda se meni iskreno povraca od toga.
Mislim da je tekma sa FMP-om bila perfektan dokaz za to, koliko su navijaci klubu potrebni i da nikakva drugacija publika nemoze da znaci koliko i kop Severa. Tako da je taj bojkot opravdan, vidi se najvise po toj tekmi. Sa ovim porazom su morali da shvate koliko im navijaci znace, siguran sam da nisu zeleli tako nesto da se desi i da bi ubuduce u slicnim okolnostima trebali drugacije reagovati. Uprava ne treba da se menja ali nisu trebali i oni navijacima da okrenu ledja ukoliko su bili u mogucnosti da im pomognu!! Slicno je bilo sada sa Zeleznikom ali uloge su bile izmenjene tako da je poanta u tome da i oni to shvate. Niko nije zeleo celu tu pizdariju ali cudni su putevi bozji..
vezda je zivot, sve droge su sitnica!

zar stvarno mislite da ste nesto napravili sa bojkotom i da slijedeci put  kad neko od vasih padne, da ce ga uprava izvaditi van...

Kad se odradi bojkot tj.broj cetvfrtina koje se bojkotuju(zar nije prvo receno 2 po utakmici)