Прошао је Борац, а следећа утакмица је против Паока  (5.12.)

Транспарент ''Паок – Партизан'' у евролигашком дуелу црно-белих с Панатинаикосом, најављује ''вечити дерби'' у следећем мечу Црвене звезде у Улеб купу. Навијачи солунског Паока, који са гробарима негују братске односе, бодриће свој тим у Пиониру против црвено белих у 6. колу Д групе. Управа Звезде позитивно је одговорила на захтев фанова грчког тима да добију 500 карата. Очекује се да ће бити појачани и навијачима Партизана, који су недавно помагали грчкој браћи у Солуну вређањем Милана Гуровића и транспарентом ''Милане, усташо''.

Извор: Вечерње новости

Биће ово занимљива утакмица:D

Нека топик остане закључан, када текма почне и када се заврши откључаћу...

Позивамо све Делије да се појаве на Тргу Републике у 16 часова одакле ће се кренути ка Хали Пионир.

Појавимо се у што већем броју и поворком до Хале најавимо још једну
победу нашег клуба!

СВИ НА ТРГ!

Биће свега постављено вечерас од материјала. Можете слободно писати извештаје, коментаре, утиске... тема је откључана.



Гледао сам текму на ТВ-у и чини ми се да је навијање било на нивоу  :ruke ,  :megafon снажно је почело у 1/4 али већ средином те исте је опало, па се пред крај дигло, и чини ми се да је тако било углавном током целе текме. Али кажем преко ТВ-а све звучи другачије. Нисам видео шта се десило пре почетка, али са ових слика које су постављене капирам да су талибани правили срања. :batine Све у свему по мени добра текма и опет сјајна партија Чиче иако је играо болестан :ruke

Агенција Бета:

Povredjena šestorica navijača, dvojica teže

Kako je agenciji Beta rekao Slobodan Ivanović, savetnik u Klinici "Anlave", bilans sukoba je šestorica povredjenih, a dvojica imaju teže telesne povrede.

Ivanović je rekao da su teže povredjeni A.K. (star 30 godina) iz Šapca, koji je zadobio povredu lakta pri padu sa tribine, kao i N.K. (star 27 godina) iz Veternika koji je povredio grudni koš i potkolenicu, takodje pri padu sa tribina.

Ostala četvorica navijača imaju lakše povrede zadobijene u tuči i to su uglavnom posekotine i povrede u predelu glave, lica.

Обично не коментаришем утакмице, али вечерашња је донела толико тога па ево мало детаља за оне који нису имали ту срећу да буду у Пиониру...

Пре свега, на Тргу је био солидан број људи, мада сам очекивао мало јачу атмосферу, но то је ипак било само загревање. Нисам у кортеу ишао до хале па то ће неко други описати, већ сам раније отишао до Пионира не бих ли нашао карту...

Пуно пре почетка видело се да ће наша трибина бити крцата, било је људи и на столицама и на степеништу између њих. Гробара и ових других је било можда стотинак или нешто више али су били развучени скоро на целу трибину. Провоцирали су као и увек, пар људи са те исте трибине почело је да им узвраћа, онда су они кренули ка њима и пало је пар удараца. То је био знак да наша трибина појури преко терена (први ред је чини ми се био баш репрезентативан). Момци су се попели у партер па онда и на њихову трибину, не знам да ли је дошло до туче на руке, али је пар столица и нарочито бакљи завршило на правом месту, тј. у њиховом копу. Мурија их је баш бранила, али стампедо није могла да заустави јер их је у том тренутку било мало на паркету. После инцидента наши се лагано враћају на трибину, пандури праве двоструки кордон испред нас, а њих сабијају скроз у ћосак на Д трибини. Одлаже се почетак и креће загревање за навијање.

По мени навијање је било солидно. Када сам видео екипу и бројност мислио сам да ће бити лудница, али није баш константно било на високом нивоу. На моменте смо стварно грмели, али било је периода и када се маса жешће смарала... Проблем је и био што је коп био доста широк па се у пар наврата дешавало да се певају две различите песме. Ипак генерално, оцена је позитивна, спектакл је успео.

Иначе цео град је под муријском опсадом, око 22 су се на Теразијама паркирала два пандурска аутобуса и пар марица, а било их је на неким станицама и ван ужег центра...

То вам је то у једном даху још увек неохлађене главе. Надам се да сам вам мало дочарао атмосферу и да нисам сморио.

Поз свима

Надам се да повређени нису наша браћа.

Нисам био па бих молио оног ко је био да се постује неки извештај...

Нисам био на текми и страшно ми је жао због тога.
Надам се да међу нама нема повређених а за талибане ме баш брига.  Свака част момцима који су олешили гробаре.

Прво да кажем да нисам набавио карту,али сам био на тргу и у кортеу,мишева нигде ни на тргу,граду,а камоли да нападну поворку,не знам како је дошло до нереда...и како је навијање било на текми,о томе нека пишу други.На тргу се окупио велики број Делија не бих да процењујем број,али сигурно више од глодара пре неки дан,узимајући у обзир да је данас радни дан,и без вишедневне рекламе по медијима мислим да је број је био одличан.Кортео је кренуо са песмом још једна победа,певало се и нека вечерас свако зна,напред звезда оле,нема дана,и да ми понуде, гробарске мајке,паок кариоли...,бакље су се палиле сваки минут,много људи са прозора околних зграда сликало и гледало у чуду,требало би чешће организовати ове поворке.Испред дворане делиле су се цедуље са паок кариоли песмом,отишао сам кући мислећи да се ништа неће дешавати и у дворани а и због тога што не идем на баскет тако лако,сад жалим што нисам чекао у реду карту против борца.Значи, улице и град су наши увек били и остали,а у дворани до нереда долази само због жандара. А Делије су показале још једном да ниједна непријатељска група не може да дође у наш град,а да се проведе добро.

Ево управо сам се вратио са утакмице, нећу пуно да причам док се све лепо до сутра не охлади, па онда леп извештај са моје стране  :)


Овако, најсмешније ми је била ситуација кад гробар покушава да удари нашег делију, и одлети му патика једно 10 метара...

Онда она двојица која су се котрљала низ трибину, и нарвано "Оле" са наше стране...

Онда, нестанак глодарских застава, склонили су их, и више их нису вадили до прозивке где су вам гробари, и то само јужни фронт...


И наравно, одлазак групице гробара крајем 3 четвртине...

Снимио сам пар клипова, док је била туча, али пред сам крај, кортео, пуне трибине, па ћу окачити ако треба, да касније не бих било да нисам требао...


И молим вас, дајте што више материјала...


Е да, и ладно онај транс Кариоли Катерини, јаооо, тамо сам био на мору летос... хех

У кортеу доста више људи него што је било на трибини ако ми се није учинило али многи су ишли само до пионира јер нису нашли карте.Трг је био препун,на улицама солидна атмосфера...Ко што боца рече загревање..У хали око 100-тинак грка и гробара али се после туче та бројка смањила на њих 50-так,наша трибина препуна Делије са запада крећу на нашу трибину али их пандури не пуштају у први мах али пред почетак успевају да дођу и прођу...На западу почиње нека фрка тако што су глодари почели да провоцирају и креће мања туча,један глодар је пао скроз са њихове трибине и окотрљао се устаје и опет добије ударац тад наши улазе и ко што боца рече столице и бакље завршавају тамо и где треба али у принципу пандури су већ били ушли на њихову трибину па су на крају гробари и паокови ипак имали среће...Колико сам видео од наших нема повређених...Ко што рекох после те туче супротна страна се преполовила.Навијање солидно мада је пар пута цео пионир скакао и певао било је баш баш одлично.Чак су у тим моментима људи са супротне стране седели колико сам видео и гледали текму.Све у свему није било лоше са наше стране.

'' Ја сам четник мајко кокарда ми каже
да сам војник мајко ВЕЛИКОГА ДРАЖЕ !!!
Ја сам војник мајко Равногорског пука ,
десна ми ја мајко одсечена рука !!! ''

Такође нисам видео да је неко од наших добио..

А јел неко зна шта се догађало на трибини до партера самог, нека туча у 2 полувр, тамо су ми били ортаци неки, а нисам се чуо са њима још...

Та туча на трибини није била озбиљнијих размера...Ја колико сам скапирао гробари су били раздвојени од ових Грка, и на крају туче само су они нестали, тј остали су паокови...

Quote from: "Лаф"Та туча на трибини није била озбиљнијих размера...Ја колико сам скапирао гробари су били раздвојени од ових Грка, и на крају туче само су они нестали, тј остали су паокови...

не било је гробара и после туче додуше у видљиво мањем броју и ширили су своју заставу само да би је показали и онда је у року од 5 сек.уштековали ваада у страху да не падне.После чини ми се 3 четвртине су напустили пионир.

Један момак је лежао на носилима испод наше трибине, нисам видио добро, ал рекоше ми да му је нога сјебана, ваљда је пао кад је почела она фрка..

Само је победа фалила вечерас да би ужитак био потпун... Доста добар састав људи у дворани, већи део утакмице сјајно навијање, инцидент пре почетка, кортео... Има ли још? Има...

Нажалост нисам стигао на окупљање на Тргу, али информације кажу да је пар хиљада људи кренуло одатле ка хали... Заиста импозантно и по ко зна који пут показано чији је ово град... У халу се улазило лагано, беспотребна гужва створена од стране органа (не)реда... Коп на нашој трибини препун, остали део трибине доста добро попуњен, крај на улазу А мало проређен... Преко пута до краја ложе такође пуно, а грци са гробљем на улазу Д... Доста наших је купило карте за А улаз али као да нису имали претерану жељу да крену ка копу, јер преко пута се спремала акција ...

Неких пола сата пред почетак крећу варнице између пар момака из ложе са гостујућим навијачима којих је до тада са све гробљем било максимално 100-150... Прво са шипке пада један грк који се сурвао 5 редова, па гробар 10 редова и та двојица плус још 1-2-оје стоје супростављени 4-5-рици  из ложе, жандари се укључују, крећу столице, све више гостију у дуелу са ложом, а онда... Из копа креће стампедо... Бар 50-60 људи се затрчава преко терена, стаје загревање, пале се бакље, лете столице, пиротехника, креће гађање, и у једном моменту долази и до туче на руке... Иако су гости били у предности јер смо ми долазили одоздо и на наше момке су падале столице, то нам није сметало да их потиснемо до испод крова Пионира... Пар најхрабријих (њихових) је ушло у већ изгубљен дуел али све то прекида жандармерија која је као што знамо немилосрдна... Број гостију се тада осуо на мање од 100 људи... ДДа се закључити ко их је напустио...

Пуно Олимпијакосових шалова, застава, капа, неке су се вијориле током целе утакмице, најупечатљивија Мисфитс на мотки коју су младе снаге неуморно вртеле током утакмице...

Уз спорадично прозивање (мада њих нисам ни чуо) се приближава почетак... А онда креће громогласно и много добро певање... Још једна победа и титула и крв се леди у жилама... Ређају се добро познате песме и атмосфера већим делом утакмице није пала испод нивоа који треба да задржимо за убудуће... Пар прозивања са западом јако добро звуче... И напред Звездо ле такође вечерас много добро звучало... Нема дана већ постала хит али једина песма која је вечерас мало лошије отпевана... Добар део једне од четвртина певамо Звезда ми је све и у тим моментима дешава се преокрет на терену а хала гори од запаљиве атмосфере а и пиротехника се појављује уз Пуне трибине... Увежбавана прозивка паок кариоли у више наврата звучи ко да је грци певају... До краја песма не стаје, ипак се појављују мањи падови пред крај, лоша игра и пораз су мало утицали на људе, ипак је уложено пууууно енергије... На крају се ипак пева Нека вечерас свако зна, јер ми смо остварили још једну навијачку победу на овим просторима где неки чак и удружени не могу да нам се супроставе...

Још бих додао да грци ништа специјално нису показали, чак су други део игре прећутали до 5-10 минута пред крај, а негде тада их је напустило и оно мало гробара који су остали после инцидента с почетка...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "