спречен сам да се појавим на концерту али бих радо уплатио прилог па ме интересује има ли неки жиро раћун на који могу да уплатим коју кинту?

купи карту, не мораш да дођеш..
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

спорт пише:


ОД СРЦА СРЦУ СРБИЈЕ

Велики хуманитарни концерт на Маракани у организацији делија
Манифестацију отворио отац Петар испред Храма Светог Саве. Учествовали
бројни естрадни уметници. Сав приход за помоћ браћи на Косову и Метохији



За Косово, за Србију. Звездин Север увек на истом путу. Без дилеме. Са благословом Епархије Рашко-призренске делије су синоћ организовале хуманитарни концерт за помоћ Србима на Косову и Метохији. Сви који су дошли, а било их је око пет хиљада, пружили су подршку нашем народу у јужној српској покрајини. Истовремено, могли су и да уживају у вишечасовном музичком програму у коме су учествовале неке од највећих група. Манифестацију је отворио отац Петар испред Храма Светог Саве и том приликом је благосиљао све присутне и поручио им.

- Овим не само да пружате материјалну, већ што је још важније духовну подршку сабраћи на Косову и Метохији.

Затим је водитељ синоћњег програма Милан Калинић представио Биљу Крстић и групу Бистрик, која је све присутне поздравила.

- Добро вече делије , ви сте шампиони – на шта је добила огроман аплауз.

После Бистрика, атмосферу на трибини су подгрејали Директори са чувеним навијачким хитовима То је светски шампион , Иде воз . Затим су се на бини ређали Љубомир Манасијевић, ансамбл Свитање, Неверне бебе, група 357, Бајага и на крају Рибља Чорба.

Концерт је трајао до дубоко у ноћ на радост свих присутних, а над Мараканом и њеном северном трибином је доминирала велика порука на бини: Ко да ми отме из моје душе Косово...

ШАМПИОНИ ИЗ ЉУТИЦЕ БОГДАНА

ЗА ДЕЦУ КОСМЕТА

Непосредно пред почетак концерта сви окупљени имали су прилике да поздраве шампионе Србије у фудбалу првотимце Црвене звезде, а и њихове колеге из рукометног клуба. Они су на атлетску стазу изашли држећи високо икону Светог Николе.

Фудбалери су одлучили да сав новац из такозване заједничке касе у коју се сакупљају паре од евентуалних казни играча, поклоне српској деци на Косову, а тај износ прелази 1.100 евра. Наравно, свако од њих је дао и лични прилог у фонд целе манифестације.

Сигуран сам да свако ко је вечерас дошао, да се није имао због чега покајати, личо сам презадовољан виђеним, мада је одзив могао бити нешто бољи, али и овако сам задовољан, надам се да ће они којима је најпотребније добити нашу помоћ и да ћемо бар некима од њих мало олакшати живот.

Још једном је било лепо бити део Севера и велике Северне породице...

и замолио бих све оне који имају неке фотографије или видео записе са концерта да поставе линкове.

Делије поздрав ! :ruke

Све је било врхунски, фалило је само да Север буде пун, нека је на част онима који су ту када се игра против разних Милана, Барселона и сл., а када треба нигде их нема... Свакако свима нама који смо дошли било је прелепо, атмосфера као и увек на нашој трибини непоновљива... И најбитније, надам се да се скупило доста новца, о томе ћемо надам се имати неку информацију ових дана...

п.с. Фотке и опширнији извештај у поподневним часовима... Бар од мене, ако неко други има материјал нек изволи... И наравно своје виђење синоћњих дешавања...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "








Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

РСФ је потпуно управу када игра Милан ни 3000 динара није много, изгледа да је синоћ и 400 кинти за неке било превише  :(
Али са једне стране ми је и драго јер на Северу је синоћ одприлике била редовна екипа која долази на текме и то је по мени одраз нашег јединства, а нека служи на част разноразним "миланистима и великоутакмичарима" синоћни  недолазак!


Делије, поздрав !

Фотке

http://www.oaza.co.yu/sport/delije/index.php?page_id=306&lang_id=1&id=498

Постоји ли неки аудио или видео запис ?

Nazalost morao sam da odem posle nastupa Direktora, do tada je bilo odlicno!

Величанствена атмосфера.Није ми јасно како Север није био пун?Па где су те патриоте?
amo Bog zna šta će biti sa nama,samo Bog zna kolko Zvezdu volim ja

Sad se setih, bilo je cak i tapkarosa - neki rom je prodavao karte za 200 kinti na autokomandi :boks

Quote from: "Radza"Sad se setih, bilo je cak i tapkarosa - neki rom je prodavao karte za 200 kinti na autokomandi :boks

...па је попио неколико шамара у парку код Вајата!
b]...опет је време да се Српство брани пушком,стан'те децо у ред![/b]


Величанствена атмосфера, пуно позитивног духа и набоја и велика жеља да следеће године у ово време овакав концерт како рече један од учесника приредимо на нашем Косову и Метохији... На почетку благо разочарење јер се очекивао препун Север, али како је време одмицало бивало нас је све више, не онолико колико је требало али довољно да свима буде лепо и да уз феноменалне извођаче и најбољу публику овај спектакл постигне свој циљ...

Скупу су присуствовали и фудбалери који су већ шампиони и рукометаши који су на добром путу да се придруже својим колегама из фк-а... Наравно Север их је и синоћ све заједно бурно поздравио...

На почетку скупа присутнима се обратио отац Петар из Храма Светог Саве и благосиљао овај скуп... А онда се бином смењују извођачи све бољи од бољег... Свако се издвојио са по неком песмом којом је "купио" публику и уследило је заједничко певање... Биља Крстић (Пуче пушка), Директори (Ко је светски Шампион, Мрзим хајдук, Бандо црвена...), Љуба Манасијевић (Ој Косово Косово), Ансамбл Ђурђеви Ступови, Неверне Бебе (Велики је Бог, Даире и Зајди зајди), 357 (Спремте се спремте, Химна Косовских јунака, Добро знај...), Бајага, Чорба...

Иза бине је била слика српског витеза са поруком Ко да ми отме из моје душе Косово... У више наврата Север је горео, бакље су давале ноту појединим песмама и слика у тим тренутцима је за незаборав... У паузама су се смењивале песме које смо у овој сезони најчешће певали, а посебно треба издвојити наступ појединаца на атлетској стази... Феноменално!!!

Ево и пар фотки:









Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

:ruke Било је супер јуче, да поновим ону фразу - ко није био не зна шта је пропустио. Бакље су се палиле често уз пар бакљада и између наступа певане су наше навијачке песме, али битније од самог провода је помоћ која је прикупљена за наш народ и цркве са Косова.

Није ми јасно зашто је почетак каснио скоро сат времена, ако су се чекали они који су ишли да дочекају ону наказу, онда стварно... ја чак сумњам да је та марија изабрана за победника евровизије само да би саботирали тим дочеком овај концерт, због наше снаге постали смо трн у оку светским моћницима, а и нарвно челницима градске скупштине, медијима. Јуче је виђена слика две Србије са једне стране хипнотисана гомила оних који су ишли да дочекају мајку лажног месије са именом марија, ко ће јој бити дете и како ће изгледати?! а са друге стране ми који се боримо за истинске духовне вредности и наш народ са Косова помажући цркве и манастире, здрави део Србије. Међутим не треба одустајати од борбе за душе тих људи и оних који нису дошли због ко зна којих разлога, треба радити на томе да се доведу на прави пут!
Још у вези посете мислим да греше они који тврде да је било мања посета у поређењу са мањим утакмицама, за то треба да се каже да је тамо је мања цена карата, а и људи тада обично стоје изнад шипке док је јуче највећи број био испод а касније и на атлетској стази, па је створен утисак веће проређености редова, зато мислим да је био барем једнак број људи.

Љубомир Манасијевић, када је певао своју песму Ој Косово,Косово требало је јаче и боље да се отпева, на полеђини карте је написан текст..Најјача атмосфера је била док су Директори свирали,  Биља Крстић је позитивно изненадила, само јој није било паметно да очекује да сви певају неку њену песму, али се извадила касније са пуче пушка и једном ритмичном песмом у ритму психоделије или транс како се зове та музика. 357 уз добро знај и Делије на бини и Неверне бебе нису лоши, Бајага и Чорба и очекивана лудница на крају уз Анђеле... Следеће године концерт на Косову!!!

Quote from: "Red Star Forever"У паузама су се смењивале песме које смо у овој сезони најчешће певали, а посебно треба издвојити наступ појединаца на атлетској стази... Феноменално!!!

Мени се свидело што је трибина сложно певала све песме у паузама иако се све певало спонтано.
Затим, када је извођач песме "Ој Косово, Косово" почео причу да смо ми потомци Цара Душана, Лазара, Уроша, Светога Саве... свако поменуто име је Север испратио са подизањем руку и клицањем "оееее" и врхунац узбуђења цео Север пева песму "Ој Косово"...у тим тренуцима сам се осећала као у неком простору ван времена. Рефлектори на Маракани су били угашени једина светлост је долазила са бине и са Севера (од бакљи)  ;pljuga  

На улазима су се делили леци са најавом Видовданског Марша који је заказан за 14. јун у организацији удружења "Српска Слога".

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Што каже Урбан, нека посебан атмосфера је владала на трибини у  мраку којме су једини тон давале бакље и светлост са бине, заиста у појединим мометима сам се осећао као да сам изван сваког времена и простора, заиста феноменално, МОЈЕ ДИВЉЕЊЕ ЈЕ ПОТПУНО  :ruke  :ruke  :ruke

Делије поздрав !

Нешто најгоре што се десило је то да је ону дебелу муслиманку ишло дочекати 70.000 људи,а на северу нас је било 5.000,погледајте само разлику ту...па јеботе ако си први Србин ићи ћеш ваљда да помогнеш Косову

Не бих ја сада претеривао и ковао теорије завере... Та особа о којој причате, није ово тема о њој и не треба превише да нас занима, али ако ћемо искрено, где год су је на тв-у показали имала је српску заставу и причала је о Србији... Поштовање!

А наши људи су такви, сви се бусају у груди када се говори о Косову и Метохији, а када треба конкретно нешто и урадити е онда је фрка, онда су ту само они најискренији и најспремнији...

Концерт је био величанствен, ето неке детаље сам испустио, хвала Богу било нас је доста па су ме људи и допунили, заиста непоновљиво и јединствено... Сви смо дисали као један... Објавиће се вероватно и цифра која је сакупљена, надам се да ће бити позамашна и довољна нашој браћи и сестрама са Косова и Метохије... И ако треба да поновимо ово још који пут, а као што рекох догодине на нашој Светој земљи...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "