приказана вечерас на РТС-у.нисам стигао да је одгледам,надам се да је неко гледао и снимио.

сасвим сасвим солидна емисија,добар неки начин приказивања навијача и навијачког живота.Додуше има неких непотребних људи који гостују нпр они силни новинари итд ал добро.У сваком случају треба одгледати има још 4 дела...ја нисам снимао.

Синоћ су пустили прву, од пет епизода, ДОСИЈЕ НАВИЈАЧИ.
Ништа посебно није виђено, осим што су се навијачи неких трибина, у Србији, представили, од наших ту су били: Тима, Шавија, Црвко, Пеца Панкер, и фудбалска легенда (тако су га назвали) Драгослав Шекуларац... Навијачи су углавно причали о томе како су почели да долазе на стадион, шта их је навело да дођу, како су се задржали толико година итд. итд. Наравно објашњено је и разрачунавање песницама, али не на начин, како већи део новинара то покушава да нам спакује... већ, само као 1 део навијачког живота... при чему је још наведено, да у навијачке групе не долазе искључиво деликвенти и преступници...
Било је неких ликова, аналитичара, из курватске... само не видим потребу  што су злотвора Јосипа гурали емисију!? Јел њега нисмо доста гледали протеклих година, јел' није више умро, па да више не морамо да га гледамо?!?  :bes

Ово је био неки увод, како сам разумео, а нешто конкретније тек треба да следи...

За оне који су пропустили, а захваљујући Че-у, могу да виде прву епизоду:

http://www.rts.co.yu/wupload/video/dn_2610.rm (63,18 мб).

Навијање и навијачи су субкултура, део друштва, и нормално је да  новинар такву тему обради из различитих углова. Зато имате и навијаче и људе који то нису, али се на неки начин баве тим феноменом. Рецимо, и полиција би ту требало да има своју улогу (ово говорим из угла новинара, не неког ко иде на утакмице). Небитно је што би се то неком свидело или не, али прави новинар би читаву ствар осветлио из сваког угла и оставио гледаоцу да сам донесе закључак. Не знам да ли је и овај то тако урадио и да ли је мурија прихватила евентуални позив (не видим разлог зашто не би, само још једна прилика да попљују по свему).
..baklje gore, pesma cigana...

Quote from: "kiki"За оне који су пропустили, а захваљујући Че-у, могу да виде прву епизоду:

http://www.rts.co.yu/wupload/video/dn_2610.rm (63,18 мб).

Навијање и навијачи су субкултура, део друштва, и нормално је да  новинар такву тему обради из различитих углова. Зато имате и навијаче и људе који то нису, али се на неки начин баве тим феноменом. Рецимо, и полиција би ту требало да има своју улогу (ово говорим из угла новинара, не неког ко иде на утакмице). Небитно је што би се то неком свидело или не, али прави новинар би читаву ствар осветлио из сваког угла и оставио гледаоцу да сам донесе закључак. Не знам да ли је и овај то тако урадио и да ли је мурија прихватила евентуални позив (не видим разлог зашто не би, само још једна прилика да попљују по свему).

Колико сам скапирао из оне одјавне шпице кад су у оним квадратима стајали ликови који су причали у емисији био је и лик пандура(који ме иначе неодољиво подсећа на Тачија), а који није био у првој епизоди што наводи на закључак да ће се појавити у некој од следећих епизода.

Узгред буди речено, Пеца Панкер у Звездином дресу са Ципирипи рекламом - непроцењиво  :D .
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Добро је урађено  :rofl ал видећемо следеће 4 епизоде  :megafon ако има неко све епизоде нек се јави ;pljuga
СНАГА БЕЛОГА ГРАДА НЕК НОСИ ТЕ САДА... !!!

Quote from: "MRZIM_PARTIZAN"ако има неко све епизоде нек се јави ;pljuga
А откуд некоме све епизоде кад је само једна приказана?

Quote from: "Igor_RS"
Quote from: "MRZIM_PARTIZAN"ако има неко све епизоде нек се јави ;pljuga
А откуд некоме све епизоде кад је само једна приказана?
погреши човек :lol: иначе емисија доста обећава.у правом тренутку пуштена емисија када је у јеку репресија и нови закон.ово само иде у нашу корист

Емисија је свакако корисна за репутацију навијача код просечних грађана...

Ево да поставим неке слике из емисије :D





наши навијачи некад, у центру града


и отети црно-бели шалови и заставе


гробари :lol:

Која је оно песма што је на шпици.

Quote from: "drenke"Која је оно песма што је на шпици.

Београдски синдикат "Але, Але"
То сам спазио на одјавној шпици...мислим да сам добро запамтио. Нема је на нету за сада...

Може ли неко да постави линк за програм преко којег може да се гледају ове спизоде ?
ДEЛИJE - ПОДГОРИЦA


Quote from: "direktor"Коме је лакше ево на youtube
http://www.youtube.com/view_play_list?p=554BC748E2A73D65

Тако брате, хвала ти  ;pivo
ДEЛИJE - ПОДГОРИЦA

BEOGRADSKI Sindikat
'' Ale , ale '' - Muzika iz serijala ' Dosije NAVIJAČI '






DOWNLOAD

RAR Pass : //www.srbija-net.com

Песма није цела, него су састављена 2 дела која су скинута са снимка емисије.. Трајање 1:42..
АДМИНИСТРАЦИЈА!
'' Ја сам четник мајко кокарда ми каже
да сам војник мајко ВЕЛИКОГА ДРАЖЕ !!!
Ја сам војник мајко Равногорског пука ,
десна ми ја мајко одсечена рука !!! ''


Quote from: "АДМИНИСТРАЦИЈА"Песма није цела, него су састављена 2 дела која су скинута са снимка емисије.. Трајање 1:42..
АДМИНИСТРАЦИЈА!

Управо тако , спојена два дела из 1. епизоде !  ;pljuga

Заборавио сам то да напоменем , али сам и мислио да ће људи капирати одакле песма , јер још увек није званично издата !

Али ту смо ми , па ето слушајте ово док се не појави  'оригинал' верзија !  :finger   :D
'' Ја сам четник мајко кокарда ми каже
да сам војник мајко ВЕЛИКОГА ДРАЖЕ !!!
Ја сам војник мајко Равногорског пука ,
десна ми ја мајко одсечена рука !!! ''


Јел може неко да постави стрем са ртса.

Ево га   :D

http://www.rts.co.yu/wupload/video/navijaci-0211.rm