Нек почива коначно у миру и живи у Божјој Слави!

Нек' почива у миру


Слава му...
ДEЛИJE - ПОДГОРИЦA


ЗАШТО НЕ ШЕТАМО СВАКОДНЕВНО, ПОСЛЕПОДНЕ ОД ТРГА ДО ХРАМА?
:zbunjen
Београд не сме да ућути!!!
Зашто скрећете са ТЕМЕ? Већ постоји расправа о Зорановој погибији.
http://www.delije-caffe.net/forum/viewtopic.php?t=1790&start=180

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!


Quote from: "UrbanBaby"ЗАШТО НЕ ШЕТАМО СВАКОДНЕВНО, ПОСЛЕПОДНЕ ОД ТРГА ДО ХРАМА?
:zbunjen
Београд не сме да ућути!!!
Зашто скрећете са ТЕМЕ? Већ постоји расправа о Зорановој погибији.
http://www.delije-caffe.net/forum/viewtopic.php?t=1790&start=180

Било би лепо кад би нешто организовали.Али има ко ће се бринути о томе.Ја бих био одушевљен да се понови нпр. протест као испред амбасаде словеније све мирно без инцидената и уз песму.

Бојим се да се ствар полако стишава...И да све полако пада у заборав... :(
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

Какав заборав, па чему оволико писања и овде и на званичном сајту, чему сва ова дешавања последњих дана... Чему ангажовање Делија на све могуће начине, што хуманитарним акцијама, што одласцима на Свету Земљу, што учествовањем на скуповима, што најновијом акцијом са заставама... Мислим да бар што се нас тиче, нема заборава... НИКАДА! А не видим ни да држава седи скрштених руку... Е сад нема протеста свакодневно, али зар мислите да тако што ће све стати ми имамо шансе да помогнемо Космету?! Нема теорије, нажалост све је у новцу и ако радимо и стварамо и ако има новца, биће и Срба на нашем Космету... Морамо и за њих створити услове, отварати нова радна места на самом Косову и Метохији, тако радимо за њих и тако ће и они остати доле... Држава мора да понуди најбоље услове свима који су спремни да тамо преместе свој бизнис или онима који су спремни да почну од нуле...

Слажем се да би се могло нешто организовати у поподневним часовима, свакодневне шетње, молитве у Храму или већим БГД црквама, али бојим се да нема критичне масе за свакодневну акцију, људи раде, обавезе су велике, свако ко има конкретну идеју за Делије, позната је адреса којим људима се треба јавити...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: "Red Star Forever"Какав заборав, па чему оволико писања и овде и на званичном сајту, чему сва ова дешавања последњих дана... Чему ангажовање Делија на све могуће начине, што хуманитарним акцијама, што одласцима на Свету Земљу, што учествовањем на скуповима, што најновијом акцијом са заставама... Мислим да бар што се нас тиче, нема заборава... НИКАДА! А не видим ни да држава седи скрштених руку... Е сад нема протеста свакодневно, али зар мислите да тако што ће све стати ми имамо шансе да помогнемо Космету?! Нема теорије, нажалост све је у новцу и ако радимо и стварамо и ако има новца, биће и Срба на нашем Космету... Морамо и за њих створити услове, отварати нова радна места на самом Косову и Метохији, тако радимо за њих и тако ће и они остати доле... Држава мора да понуди најбоље услове свима који су спремни да тамо преместе свој бизнис или онима који су спремни да почну од нуле...

Слажем се да би се могло нешто организовати у поподневним часовима, свакодневне шетње, молитве у Храму или већим БГД црквама, али бојим се да нема критичне масе за свакодневну акцију, људи раде, обавезе су велике, свако ко има конкретну идеју за Делије, позната је адреса којим људима се треба јавити...

Суштина, најпаметније што сам прочитао на ових неколико страница. Патријарх Павле је једном рекао, "људи, сви ми волимо Косово, али морамо да разумемо да је планина од онога чије је стадо на њој". Паметноме довољно.

Quote from: "Woodoo"
Суштина, најпаметније што сам прочитао на ових неколико страница. Патријарх Павле је једном рекао, "људи, сви ми волимо Косово, али морамо да разумемо да је планина од онога чије је стадо на њој". Паметноме довољно.
А на свима нама је да наше стадо буде врло брзо тамо, на овај или онај начин, а суштина никако не може бити у новцу... зато вуду немој да извлачиш из контекста РСФ-a и Патријархове речи (ако је он то уопште и рекао?!).
Док у92 и слични паразити исисавају државни новац, мале су шансе да држава помогне насељавању Срба, а чујем да ускоро у92  планира да емитује и неки други њихов канал ?!

Не бих да ме неко погрешно схвати... Вуду и Коди ми нису адвокати, па ћу покушати у пар реченица... Они се неће љутити... Оно што је суштина је да наше стадо треба не само да остане на Космету него и да се шири по својоој земљи, а поента је била да је са новцем све лакше... Бар у овој ситуацији у којој смо... Није време када можемо оружаним сукобом да решимо проблем, ем су прошле те и такве године, ем немамо подршку за то, а и бојим се да је у последњим годинама и изнутра и споља рађено на слабљењу српске војске...

Ако су неписмени и глупави шипци новцем дошли до овога до чега су дошли и ако могу да лобирају за своју ствар по целом свету, да ли ми који смо образовани, интелигенти као народ и богати искуствима из прошлости можемо из свега да извучемо поуку... Наравно да можемо, е па све то је део мог претходног поста... Зато полако, не треба срљати, макар се годинама поздрављали са Догодине на Газиместану или у Приштини, доћи ће генерације које ће се са киселкастим осмехом сећати овог периода и причати како је Србија паметно и мудро одбранила од гамади своју Свету земљу!!!

Наравно, не може то само овако, причом и предлозима, треба радити и радити на томе, а ја очекујем да свако од нас као појединац а и кроз групу помогне у томе, а на држави је да обезбеди нормално функционисање својих органа где год је могуће на тренутно окупираној територији... И да ствара и побољшава услове за живот и рад свима који ће остати, онима који би се вратили, па и онима који би се новонаселили...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: "Коди ЦЗ"
Quote from: "Woodoo"
Суштина, најпаметније што сам прочитао на ових неколико страница. Патријарх Павле је једном рекао, "људи, сви ми волимо Косово, али морамо да разумемо да је планина од онога чије је стадо на њој". Паметноме довољно.
А на свима нама је да наше стадо буде врло брзо тамо, на овај или онај начин, а суштина никако не може бити у новцу... зато вуду немој да извлачиш из контекста РСФ-a и Патријархове речи (ако је он то уопште и рекао?!).
Док у92 и слични паразити исисавају државни новац, мале су шансе да држава помогне насељавању Срба, а чујем да ускоро у92  планира да емитује и неки други њихов канал ?!

Какве везе има 92 са овим што сам написао!? И немој ти да ми говориш да ли некога стављам у контекст! Прочитај лепо шта је момак горе управо написао. И овај пост му је још бољи од претходног. И шта је толико лоше и погрешно у патријарховим речима да ти не можеш да поверујеш да је он то рекао?!

Уместо да напишеш нешто аргументовано лупаш глупости!
Какве везе има у92 са државним новцем када се они најмање финансирају из наше државе.
И суштина јесте у новцу. Само неко ко је затуцан то не види. Зашто смо поклонили Русима НИС? Свака част руском народу, али у политици на највишем нивоу само интерес игра главну улогу. Па је л мислиш да су шиптари на лепе очи добили државу?! Зашто су сада мирни као бубице? Зар мислиш да није могло да их се скупи 5.000 пре неки дан на граничном прелазу кад су наши резервисти протестовали? Е ти неписмени и необразовани шипци су нам показали како се бори за своју ствар. А ми увек срљамо, никада не извалчимо поуке из својих грешака. Само јака економија може да нам врати Косово. Израел се 60 година бори за своју државу, а при том имају једну од најјачих економија на свету и подршку највеће светске силе. А ми ништа од тога.  :nene

Quote from: "Woodoo"
Quote from: "Коди ЦЗ"
Quote from: "Woodoo"
Суштина, најпаметније што сам прочитао на ових неколико страница. Патријарх Павле је једном рекао, "људи, сви ми волимо Косово, али морамо да разумемо да је планина од онога чије је стадо на њој". Паметноме довољно.
А на свима нама је да наше стадо буде врло брзо тамо, на овај или онај начин, а суштина никако не може бити у новцу... зато вуду немој да извлачиш из контекста РСФ-a и Патријархове речи (ако је он то уопште и рекао?!).
Док у92 и слични паразити исисавају државни новац, мале су шансе да држава помогне насељавању Срба, а чујем да ускоро у92  планира да емитује и неки други њихов канал ?!

Какве везе има 92 са овим што сам написао!? И немој ти да ми говориш да ли некога стављам у контекст! Прочитај лепо шта је момак горе управо написао. И овај пост му је још бољи од претходног. И шта је толико лоше и погрешно у патријарховим речима да ти не можеш да поверујеш да је он то рекао?!

Уместо да напишеш нешто аргументовано лупаш глупости!
Какве везе има у92 са државним новцем када се они најмање финансирају из наше државе.
И суштина јесте у новцу. Само неко ко је затуцан то не види. Зашто смо поклонили Русима НИС? Свака част руском народу, али у политици на највишем нивоу само интерес игра главну улогу. Па је л мислиш да су шиптари на лепе очи добили државу?! Зашто су сада мирни као бубице? Зар мислиш да није могло да их се скупи 5.000 пре неки дан на граничном прелазу кад су наши резервисти протестовали? Е ти неписмени и необразовани шипци су нам показали како се бори за своју ствар. А ми увек срљамо, никада не извалчимо поуке из својих грешака. Само јака економија може да нам врати Косово. Израел се 60 година бори за своју државу, а при том имају једну од најјачих економија на свету и подршку највеће светске силе. А ми ништа од тога.  :nene
Што се тиче Патријарховог цитата ..ја могу да верујем да је он то рекао и немам ништа против, само твоје пвезивање речи суштина,новац и његове светости никако није у складу са православљем, а пост ти је изгледао као да поручујеш да треба дићи руке од Косова...а пошто стално овде адвокатишеш у92 могуће је да си један од оних који су цртали оне карикатуре, ја сам и гуглао то што си написао и нигде тај цитат нисам нашао... ипак можда и јесте некад то изјавио, немам ништа против самог цитата као што рекох.
Ти овде предлажеш да треба да сарађујемо и увлачимо се новом светском поретку...који је у својој бити антихришћански и антисрпски оријентисан и да будемо као израел, а сви знамо како су они добили своју државу, не правимо се глупи... а што се тиче сарадње са Русијом то је друга прича...Исто тако треба знати да су Србија, Косово део једне више духовне димензије и ако смо ми заиста небески вечни народ нећемо се поклањати тренутним материјалним вредностима. У нашој србској бити није да се бавимо продајом хероина као шиптарска гамад... А ово што је РСФ написао је сасвим друга ствар и то поштујем, наравно да сад не треба првише срљати и временом вукући мудре потезе ћемо сигурно бити на својој светој земљи.

Quote from: "Кале"Али има ко ће се бринути о томе.
Ја не разумем такав начин размишљања.
Требају СВИ ДА БРИНУ подједнако.

Quote from: "Red Star Forever"Слажем се да би се могло нешто организовати у поподневним часовима, свакодневне шетње, молитве у Храму или већим БГД црквама, али бојим се да нема критичне масе за свакодневну акцију, људи раде, обавезе су велике...

Ниједну протестну шетњу градом нисмо сами организовали (у свакој смо учествовали) а било их је у Београду до сада само три. Митровица протествује непрекидно СВАКИ ДАН.
Не верујем да сви седите кући по овако лепом времену. Вероватно одете бар на пар сати напоље. Па зашто бар сат времена не бисмо дневно шетали заједно?
Наравно неки термин, који би одговарао и запосленима и школарцима.

Психички би нам свима значило да покажемо да смо сложни и бројни. Убија у појам кад седиш кући сам и слушаш вести о Косову. Ја их више и не слушам. Не могу.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "Коди ЦЗ"Што се тиче Патријарховог цитата ..ја могу да верујем да је он то рекао и немам ништа против, само твоје пвезивање речи суштина,новац и његове светости никако није у складу са православљем, а пост ти је изгледао као да поручујеш да треба дићи руке од Косова...а пошто стално овде адвокатишеш у92 могуће је да си један од оних који су цртали оне карикатуре, ја сам и гуглао то што си написао и нигде тај цитат нисам нашао... ипак можда и јесте некад то изјавио, немам ништа против самог цитата као што рекох.
Ти овде предлажеш да треба да сарађујемо и увлачимо се новом светском поретку...који је у својој бити антихришћански и антисрпски оријентисан и да будемо као израел, а сви знамо како су они добили своју државу, не правимо се глупи... а што се тиче сарадње са Русијом то је друга прича...Исто тако треба знати да су Србија, Косово део једне више духовне димензије и ако смо ми заиста небески вечни народ нећемо се поклањати тренутним материјалним вредностима. У нашој србској бити није да се бавимо продајом хероина као шиптарска гамад... А ово што је РСФ написао је сасвим друга ствар и то поштујем, наравно да сад не треба првише срљати и временом вукући мудре потезе ћемо сигурно бити на својој светој земљи.

Дечко немој више да ме повезујеш са б92, новим светским поретком, хероином и сл.  :nene

Прочитај опет и мој и упис РСФ-а. Нема шта ја више теби да објашњавам. Мој матори је рођен у Приштини, баба је морала да 99 побегне од шиптара, они сад не могу да оду на дедин гроб. И ти мене треба да учиш о Косову!
Кога брига да ли ти верујеш да је патријарх то изјавио. И да није опет је реченица на месту. И ко је то повезао са парама!?
И о каквим карикатурама причаш? Ма нећу више да ти објашњавам кад не можеш да схватиш, немаш појма.  :bes

Сви смо ми са Косова...као што неко рече на оном митингу, не мораш да се истичеш сада...а ни ја нећу више да се расправљам...није време сад за то, и џабе ми овде пишемо глобалним проблемима кад увек неко други одлучује, ми треба само да се питамо шта као група да радимо...
QuoteНиједну протестну шетњу градом нисмо сами организовали (у свакој смо учествовали) а било их је у Београду до сада само три. Митровица протествује непрекидно СВАКИ ДАН.
Не верујем да сви седите кући по овако лепом времену. Вероватно одете бар на пар сати напоље. Па зашто бар сат времена не бисмо дневно шетали заједно?
Наравно неки термин, који би одговарао и запосленима и школарцима.
Од саме шетње нема неке веће користи... али ипак боље ишта него ништа, и треба имати у обзиру да не живе сви у самом центру, па да могу сваки дан ту да шетају... два, три пута недељно би можда било логичније...

Прочитајте обавезно, доста добар текст:

Да урламо кад нас боли
Оно што нудим је неслагање са стварима које нас тиште

Чему служе књиге под насловом "међународно"...

Отето је Косово! Седим кући тужан и бесан и немоћно пиљим у све вести које извештавају о најврелијем шамару који је икада опаљен српском народу. Покушавам да схватим зашто су западни ветрови дували у албанска леђа, а рушили кровове српских кућа и манастира? Зашто се сада глас једног наркотрафиканта, кога сигурно не због његове хуманости и благости зову Змија, чује даље од свих молби нашег председника, премијера, министара? Зашто су светла међународне позорнице обасјала оне који су претили силом и кезили зубе, а оставила у мраку једну малу демократску државу која јесте чинила грешке, али је из све снаге покушавала де се уклопи у друштво ,,старијих". Дође ми да спалим све факултетске књиге које у наслову имају реч ,,међународно"! Потпуно сам острашћен и желим такав да останем, јер су ми тај бес и инат тренутно једина сламка за коју се очајнички хватам док ме неправда вуче на дно и успут ми шапуће да је тако морало да буде.

Један од мојих најбољих пријатеља је ово што нам се дешава врло сликовито описао: ,,Ја када ме силују макар вриштим и отимам се, а не облачим танге и халтере". То је цела суштина. Када ти нешто много није по вољи, а немаш никакву моћ да на то утичеш, онда макар можеш да изразиш неслагање са таквом ситуацијом. Зато је уосталом ,,Београдски синдикат" и написао ,,Говедину", ,,Они су", ,,Већ виђено" и све остале политички ангажоване песме. Они су крали и варали народ, а ми смо гледали али нисмо ћутали. Тако је и сада када нам узимају Косово. Ирци, Баскијци, Каталонци, Корзиканци и сви други морају да ћуте, јер Косово је јединствен случај. Оно што важи за Србе не важи за остале, јер смо ми вероватно најлуђи на планети па нас треба посебно третирати. Бацио сам на брзину поглед на огледало. Немам две главе... па шта онда није у реду!? Док Турци ,,опуштено љуште" Курде по Ираку и никоме не пада на памет да тај многољудни народ вековима нема ни хладан камен под главом, ти исти Турци се овде брину о праву на самоопредељење косовских Албанаца и кукају због два полупана прозора. Американци траже хитну осуду српског насиља у Савету безбедности – оном истом савету који тако често заобиђу кад треба да се изврши блицкриг на неку ,,недемократску" државу пуну нафте. Не, ја сада нисам ксенофобичан, што би рекли неки НГО гости Тачијеве ,,гранд параде", никада не бих полупао ,,Мекдоналдс", јер волим бигмек али мрзим bool shit када ми га сервирају лепо упакованог у лажи и лицемерје. Волим да носим ,,Nike" патике, али волим да зарадим да их купим, а не да уместо картице користим циглу као платежно средство. Зато сам и ишао на митинг у четвртак и радио ствари које сам мислио да нећу никада у животу. Аплаудирао сам свима који су говорили на том скупу.

Жао ми је што нису ту били и остали, дојучерашњи и будући душмани, да и њих једном у животу поздравим уместо што им стално говорим да су лопови и штеточине, што и даље мислим да јесу, али ћу то своје убеђење задржати за касније.

Јаја и трули парадајз сам оставио код куће за неку другу прилику!

Многи млади људи ће негодовати кад буду читали овај текст. Њима је одавно ,,пун куфер" приче о Косову, они желе визе да могу да путују, новац да га троше и уживају као што то чине њихови вршњаци у другим европским државама. У потпуности их разумем, али верујем да греше када мисле да је управо Косово главни кривац за све наше проблеме. Да не заборавимо да је тако било и са Слобом. ,,Пао сам годину у школи због Слобе" или ,,дрогирам се због Косова". Животи су нам пуни изговора па после када Слоба заврши у Хагу или Косово добије независност потпуно изгубимо концепцију у самообмањивању. Не мислим да наши животи сада треба да стану зато што су велике силе рекле ,,да" неправди и насиљу. Управо мислим супротно. Сада треба да будемо сложнији него икада. Још увек памтим како је током бомбардовања постојала нека невидљива нит солидарности која је спајала све људе у Србији. Нико се никоме није мрштио, свако је хтео да ти помогне, да те негде превезе, таксисти су се заустављали да пропусте пешаке ван пешачког прелаза. Много ми је жао што је неколицина пљачкала београдске бутике под паролом ,,Косово је срце Србије". То није наша права слика, то је само ноћна мора из које ћемо се, надам се, убрзо пробудити. Исто мислим да није фер кад медији дају већи значај тој мањини уместо већини која је мирно палила свеће и молила се пред Храмом не само за Косово него и за своје голе животе, који овде свакога дана висе о концу.

Хајде једном да престанемо да дижемо руку на себе када нас већ туку са свих страна. Покушали смо дипломатски, пуштали беле голубове, махали маслиновим гранчицама и на крају добили шипак. То никако не може бити наша грешка, јер су победили сила, претња и нетолеранција, фактички све оно због чега су нам годинама уназад уводили санкције, пришивали најгоре етикете па нас успут још и милосрдно бомбардовали. Ми смо криви што никако да испратимо модни тренд на светској политичкој сцени. Политички смо потпуно демоде.

Све што сам овде рекао вероватно одаје утисак збуњености и конфузије. Тако се и осећам. Лагао бих када бих рекао да знам где је излаз из ове ситуације. Нисам професионални аналитичар који свакодневно чита све новине и прати стране медије, не умем да предвидим шта ће сутра урадити Руси, а шта Американци или ЕУ. Немам чаробни штапић да натерам Албанце да пониште своју одлуку и да претворим Србију са Косовом у њеном саставу у функционалну државу. Оно што ја нудим је неслагање са стварима које нас тиште, да урламо када нас боли уместо да будемо мазохисти. Волим Косово као што свако нормалан на свету воли неки део своје домовине, тамо имам пријатеље и бринем се за њих као што се свако нормалан на свету брине за своје пријатеље када им прети било каква опасност. Овај текст посвећујем њима и свима осталима који су сада доле и очекују да им барем пружимо подршку. А ово је мој мали патриотски допринос: КОСОВО ЈЕ СРБИЈА!

члан групе ,,Београдски синдикат"

Феђа Димовић
[објављено: 27.02.2008.]
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: "UrbanBaby"
Quote from: "Кале"Али има ко ће се бринути о томе.
Ја не разумем такав начин размишљања.
Требају СВИ ДА БРИНУ подједнако.

Quote from: "Red Star Forever"Слажем се да би се могло нешто организовати у поподневним часовима, свакодневне шетње, молитве у Храму или већим БГД црквама, али бојим се да нема критичне масе за свакодневну акцију, људи раде, обавезе су велике...

Ниједну протестну шетњу градом нисмо сами организовали (у свакој смо учествовали) а било их је у Београду до сада само три. Митровица протествује непрекидно СВАКИ ДАН.
Не верујем да сви седите кући по овако лепом времену. Вероватно одете бар на пар сати напоље. Па зашто бар сат времена не бисмо дневно шетали заједно?
Наравно неки термин, који би одговарао и запосленима и школарцима.

Психички би нам свима значило да покажемо да смо сложни и бројни. Убија у појам кад седиш кући сам и слушаш вести о Косову. Ја их више и не слушам. Не могу.

Нисам изабрао праву реч извињавам се.
Наравно да сви треба да бринемо али хтео сам да кажем да има ко ће то организовати.
Ниједну шетњу нисмо ми организовали него се само прикључили организаторима што треба да радимо и у наредном периоду.
Моје лично мишљење је да ако се не може организовати протест од стране не владиних организација  или политичара или кога већ можемо ми да покушамо нешто да организујемо или још боље да се понови концерт из руског дома.
Не конкретно да се понови него да се организује тако нешто.

КОСМЕТ СРЦЕ СРБИЈЕ!!!