#140 October 12, 2008, 03:11:05 AM Last Edit: October 12, 2008, 03:19:28 AM by Веља
Дрвосеча, види овако: нисмо ми бирали Мила (мртвог) Ђукановића да дође на власт, па да сада не поистовећујемо његове одлуке са његовим народом...!
ОК, нисмо ни ми "цвећке", тј. и ми смо се сами себи усрали у живот кад доведосмо ова говна на власт (ДОС), али шта сад - шит хепнс  ;)
Ко ради, тај греши, те ћемо се трудити да исправимо јебену грешку! Што пре, то боље, надам се...
Видим ја протесте по ЦГ и све то, што је уреду, наравно, те кад кажем "ЦРНОГОРЦИ, БРАЋО МРСКА..." мислим на оне ЦРНОГОРЦЕ, а не на СРБЕ из Црне горе, капираш?!  ???
Ја себе сматам хришћанином и надасве православцем, те самим тим знам и све Божије заповести, па, ето, читао сам и Св. Владику Николаја Велимировића, али знам и то да Црква није против тога да бранимо Србију, Србе и Српство!
Или... Кад је Патријарх причестио војску пред бој на Косову, причестио их је да не иду у бој?  ???

Полако само... ОСТАНИТЕ ЗДРАВИ У ГЛАВИ...  :-X


Црна Горо од када си црна
И одкад те свеци дижу Богу
Ниси никад забадала трна
Своме брату у рањену ногу

Црна Горо од када си гора
Ниси уру дочекала слабљу
Него што си крвника одскора
Пољубила у крваву сабљу

Која плива горо моја проста
Крвљу док је брату драла кожу
Ал' је теже од тога што оста
Твој пољубац на крвавом ножу

И несрећо од кад мала поста
Мање него И зрно просово
Тим пољубцем крвавога госта
Среташ да му честиташ Косово

Заборави да на тебе гледа
Свети Петар И Острошка греда
Његош из свих вјекова у вијеку
Не питам те кроз валове срама
Има ли те више, видиш ли се
Но те просто питам - СТИДИШ ЛИ СЕ?
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА


Ево једне слике која много тога говори.

Вељо, па шта да кажемо онда ми Срби за Слобу???
Он нам је званично био председник деценију целу. У свету, у њиховим очима испада као да смо ми сви Срби били уз њега!?

С обзиром да су Делије почетком 90-их кренуле у рат, у РСК и БиХ, а после и на Космет, и да Запад, и њихова јавност мисли да је Милошевић крив за све те ратове.. онда они лако закључују да смо ми његови симпатизери и подржаваоци.. иако признаћеш то нема везе са реалношћу.. Зна се да смо ми Делије били његови највећи противници!

Што неко рече овде на форуму, треба правити разлику између црногораца и титогораца...
Овај појам "титогорци" ми се свиђа, јер нам помаже да разликујемо неке ствари!

Aјмо мање тензија браћо... Нећемо ваљда у братоубилачке походе и да рушимо оно што је наше... Ничија није горела до зоре те неће ни милова... Први сам се изјаснио да у својој кући ситуацију морају сами да среде браћа Црногорци... и ми смо је сами сређивали у својој... Али смо имали подршку запада у скидању милошевића, иако га овај народ није склонио због запада него због сатирања, малтретирања и црвеног национализма који нема везе са српством... То што су они финансирали отпор (минорну организацију) и несрећну опозицију ништа не би допринело да милиони нису изашли на улице... Нажалост наша браћа у српској Спарти имају диктатора који ужива велику подршку са запада и то може да представља проблем, али када би сви изашли на улице и јасно показали своју снагу то би био први знак да је усташко-шиптарском клану одзвонило...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Зашто мање тензије? Због чега? Ја сам рођен у тој Црној Гори. Узео сам српско држављанство ујутру након признања. Мене више та земља не занима. Зашто? Не зато што је онај усташа мило признао Косово и Метохију као арнаутску државу, већ зато што нико (НИКО) те ноћи није изашао тамо да протествује. Сви ти силни Срби и патриоте од којих већих нема када дођу овде, те ноћи су остали код куће.... Е зато им треба јебати матер, а и ови наши одоздо који долазе на утакмице, и они нека се стиде. Зар само 100-тињак људи у Котору те ноћи да бране част "српске спарте"?!?

Замислите следећу ситуацију, хипотетички, да хрвати у Боки прогласе самосталност од Црне Горе и да српска влада тако нешто призна и прихвати. Ја гарантујем животом да би имали испред наше владе протесте, и то гадне протесте. О томе се ради. Њих не може ни да се намоли да избаце неку паролу против тога, нити једна њихова навијачка група а погледајте само шта су неке групе које нам нису братске урадиле поводом тога...

Е зато, ти лицемери који живе доле, од којих нема већих Срба када су овде, за оно ћутање те ноћи које су нам приредили, више немају права да кажу ни реч. Нико од њих, па ни наши другари са трибине који су одоздо. Могу сада да се возају колима колико год хоће, идеалан начин за њих да протествују, али част и срамота живе довјека.

Изроди...

Ниси ме разумео... Све стоји што си рекао, слично размишљам и ја, и на претходној страни сам то и рекао, морају да направе промену на власти а то је једино могуће устанком и само тако могу да сперу љагу са себе...

Позив на смиривање тензија се односио на причу о спаљивању, убијању и слично... Србин на Србина никад више! Србин на усташу, арбанаса и муџахедина свакако да, али у одбрани своје територије!!!
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

"ХАПШЕЊА И ПРИВОЂЕЊА СРБА У ПОДГОРИЦИ

Полиција Црне Горе пресрелa је делегацију Протеста 2008 испред редакције дневног листа Дан у Подгорици и легитимисала активисте Покрета 1389 и запленила промотивни матерјал. У истој акцији ухапшен је Симо Спасића представник Удружења породица киднапованих и убијених на Косову и Метохији. Полиција је запленила и возило Владе Србије ,,Опел караван" који је дат на коришћење овом Удружењу а заплењене су и панои са фотографијама особа убијених и несталих на Косову и Метохији. Оваква акција МУП Црне Горе представља јасну поруку да грађани Србије више нису добродошли у овој земљи. Акција МУП чуди имајући у виду да су представници ових удружења уредно прешли гранични прелаз а да су им том приликом претресени аутомобили. Покрет 1389 обавестио је амбасаду Србије у Црној Гори о овим хапшењима и шиканирањима. Представници ових удржења кренули су на протест црногорске опозиције због признања независност Косова.
"

И опет, никог не браним, али оваква тортура и хапшења од раног јутра можда помало и оправдавају млаку реакцију српског живља Црне Горе... Знам да се стално прети отказима, хапшењем па чак и убиствима... Али ако су дозволили да им то раде, сада је дефинитивно крајње време да пруже отпор и отерају багру...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: Red Star Forever on October 13, 2008, 12:57:47 PM
Ниси ме разумео... Све стоји што си рекао, слично размишљам и ја, и на претходној страни сам то и рекао, морају да направе промену на власти а то је једино могуће устанком и само тако могу да сперу љагу са себе...

Позив на смиривање тензија се односио на причу о спаљивању, убијању и слично... Србин на Србина никад више! Србин на усташу, арбанаса и муџахедина свакако да, али у одбрани своје територије!!!

Разумео сам ја тебе. Пријатељи смо, слично размишљамо. Али, они за мене више нису Срби. Крај. Рекли су ко им је ближи, показали су хапшењима око Никшића пре неки дан у вези оне наказне цркве, а сада и ово... Еј, отели су паное на којима су слике побијених и покланих Срба на Косову... Па колики смрад треба да будеш за тако нешто...

Obelix, svaka cast za ono gore sto si napisao.

Обеликсе,
нисам сигуран да капираш 100% ситуацију.
Овај злочинац и лопов Мило,  до јуче је био просрпски оријентисан, а онда 1996. године, се окренуо против Србије и Срба, и све је свео на пуки криминал, и богаћење својих људи.
Толико, да велика беда и неимаштина влада међу већином у Црној Гори. С друге стране шиптари који су доле, имају сва права на злочиначко удруживање, и истицање својих застава!?
Чак и муслимани не воле, мислим шиптаре, иако су "браћа по вери", јер виде ко су они.

Овде кажеш како си љут на Србе у ЦГ, зато што не протествују. Па шта да кажемо онда за Србе у Хрватској. И тамо има Срба, има и у Словенији Срба... шта су они урадили по овом питању, иако су ХР и СЛО признале независност Косову?! Па онда наша браћа у Грчкој, са пасошима?
У Хрватској, чак и ако би неко помислио да истакне српску заставу, као вид протеста... знаш колико би минута, још био на слободи, или у животу!?
Ако си заборавио, сећаш се случаја "Доњи Лапац" у Лици, када је онај момак имао грдне проблеме само због Звездиног дреса!? Звезда јесте клуб, ко и свако клуб, било Манчестер, Милан, Барса.... али у хрватској носити Звездин дрес је исто као и српску заставу. Што ће рећи затвор ти не гине!
Ово пишем намеерно, из разлог да се види у каквим околностима људи живе у срединама, где се дрвље и камење баца на Српство!!! Шта су Срби на Космету, сем северног дела, око К. Митровице, урадили...
Сме ли ико у Призрену, Ђаковици, Пећи, Приштини, протествоати око тога, сме ли ико истакнути заставу Србије, иако је Космет део Србије!?
Јел треба да отерамо наше екипе са Севера због тога?!
Што људи рекоше, лако је овде паметовати, и бити Србин... Ајде на тим "врућим теренима" буди... али не 1 дан, или два! Већ иди тамо неколико месеци, живи, ради, и протествуј!

Ово што отимају промотивни материјал, милова полиција, то само говори колико се они плаше нас! Нашим људима доле треба помоћи, а не да им се држе говоранције и критике!

Вечерас је био протест у Подгорици:
нереди, сузавац, пендречење, бакље, каменице, специјалци, хеликоптер, двоје повређених...
Могао би неко од браће из Подгорице да нам каже коју реч о вечерашњим догађањима.

Quote from: дрвосеча on October 13, 2008, 07:21:26 PM
Обеликсе,
нисам сигуран да капираш 100% ситуацију.
Овај злочинац и лопов Мило,  до јуче је био просрпски оријентисан, а онда 1996. године, се окренуо против Србије и Срба, и све је свео на пуки криминал, и богаћење својих људи.
Толико, да велика беда и неимаштина влада међу већином у Црној Гори. С друге стране шиптари који су доле, имају сва права на злочиначко удруживање, и истицање својих застава!?
Чак и муслимани не воле, мислим шиптаре, иако су "браћа по вери", јер виде ко су они.

Овде кажеш како си љут на Србе у ЦГ, зато што не протествују. Па шта да кажемо онда за Србе у Хрватској. И тамо има Срба, има и у Словенији Срба... шта су они урадили по овом питању, иако су ХР и СЛО признале независност Косову?! Па онда наша браћа у Грчкој, са пасошима?
У Хрватској, чак и ако би неко помислио да истакне српску заставу, као вид протеста... знаш колико би минута, још био на слободи, или у животу!?
Ако си заборавио, сећаш се случаја "Доњи Лапац" у Лици, када је онај момак имао грдне проблеме само због Звездиног дреса!? Звезда јесте клуб, ко и свако клуб, било Манчестер, Милан, Барса.... али у хрватској носити Звездин дрес је исто као и српску заставу. Што ће рећи затвор ти не гине!
Ово пишем намеерно, из разлог да се види у каквим околностима људи живе у срединама, где се дрвље и камење баца на Српство!!! Шта су Срби на Космету, сем северног дела, око К. Митровице, урадили...
Сме ли ико у Призрену, Ђаковици, Пећи, Приштини, протествоати око тога, сме ли ико истакнути заставу Србије, иако је Космет део Србије!?
Јел треба да отерамо наше екипе са Севера због тога?!
Што људи рекоше, лако је овде паметовати, и бити Србин... Ајде на тим "врућим теренима" буди... али не 1 дан, или два! Већ иди тамо неколико месеци, живи, ради, и протествуј!

Ово што отимају промотивни материјал, милова полиција, то само говори колико се они плаше нас! Нашим људима доле треба помоћи, а не да им се држе говоранције и критике!

Немој да будеш безобразан па да ситуацију у Црној Гори поредиш са срединама у којима Срби стрепе за свој живот. Поредиш Будву у којој се летује, рецимо, и Лапље Село (тамо сам био пре неколико дана...) Зар то није врхунски безобразлук? Шта су наше екипе урадиле тамо, у ЦГ, те ноћи када је признато Косово? Ништа. И то је исто као и у Доњем Лапцу где су се Срби са пушком у руци борили са онима који су данас тамо власт? Невероватно...

Како да помогнемо људима доле? Да их научимо да када неко баци сузавац да се не бежи? Где нестадоше сви они јунаци у "Српској Спарти", па где се, чоче, толико боји од сузавца? Шта смо требали 9. марта да радимо по Београду? Да бежимо? Од сузавца и полиције? Испред амбасада?

Ја мислим да је ово вечерас, прво, изрежирано намерно од стране власти у ЦГ. Друго, све ово данас је покушај да се опере срамота од оне ноћи када је мило донео признање... Увек сам критиковао оно што не ваља. Сматрам да има разлога да се критикују, то је све.

И на крају, од кога се плаши њихова мурија? Од пропагандног материјала? Симе Спасића...?

А за ово...
Ово пишем намеерно, из разлог да се види у каквим околностима људи живе у срединама, где се дрвље и камење баца на Српство!!! Шта су Срби на Космету, сем северног дела, око К. Митровице, урадили...
Сме ли ико у Призрену, Ђаковици, Пећи, Приштини, протествоати око тога, сме ли ико истакнути заставу Србије, иако је Космет део Србије!?
Јел треба да отерамо наше екипе са Севера због тога?!
Што људи рекоше, лако је овде паметовати, и бити Србин... Ајде на тим "врућим теренима" буди... али не 1 дан, или два! Већ иди тамо неколико месеци, живи, ради, и протествуј!


...не знам шта да ти кажем а да не опсујем... Исто ти је што неко седи у Трокадеру и неко ко не зна да ли ће преживети када оде по хлеб, ако уопште има новца за њега... бедно...

Е сигурно је да се треба дићи у црној гори.Дефинитивно се неможе очекивати да у Хрватској или на Косову људи дигну глас,јер се зна шта би онда уследило.Срба у црној гори има 40% и срамотно би било да се на овоме заврши.
...ЈА ВОЛИМ ТЕБЕ ЛУДО,ЈА ВОЛИМ ТЕБЕ ЗНАЈ...

#152 October 13, 2008, 09:06:27 PM Last Edit: October 13, 2008, 09:13:48 PM by Рођак са Севера
Да је ова држава ДРЖАВА увела би  јебени ВИЗНИ режим тзв Црногорцима преписан до корице од тзв земаља које "врше притисак"на исте(визни режим  уса или ук)па ко од дотичних има нову шару СРБИЈЕ нека је користи а остали у редове па нек размишљају други пут...Овако се седи на две столице џА бу два три дана док ми не испљугамо још једном на фору братства пун ми је курац више те ЛАЖИ
"Ко се у бари удави, не треба му море"
ПС
Исто важи и за становништво от Скопје и шира околината!
МИШКОВИЋУ МАРШ ИЗ ЗВЕЗДЕ

Који је став варвара,тј.на чијој су страни?

Quote from: Mилутин on October 13, 2008, 09:56:18 PM
Који је став варвара,тј.на чијој су страни?

То ни они не знају... Укратко.

Прво су били Срби, па индипендисти, па аполитични, па сада...?

Quote from: дрвосеча on October 13, 2008, 07:21:26 PM
Па шта да кажемо онда за Србе у Хрватској. И тамо има Срба, има и у Словенији Срба... шта су они урадили по овом питању, иако су ХР и СЛО признале независност Косову?! Па онда наша браћа у Грчкој, са пасошима?
Шта су Срби на Космету, сем северног дела, око К. Митровице, урадили...
Сме ли ико у Призрену, Ђаковици, Пећи, Приштини, протествоати око тога, сме ли ико истакнути заставу Србије, иако је Космет део Србије!?
Јел треба да отерамо наше екипе са Севера због тога?!
Што људи рекоше, лако је овде паметовати, и бити Србин... Ајде на тим "врућим теренима" буди... али не 1 дан, или два! Већ иди тамо неколико месеци, живи, ради, и протествуј!
Види овако, тема је јако озбиљна, свака реч би требала добро да се одмери. Е па пошто је тако, онда бих те замолио да пишеш одмерено, озбиљно и аргументовано на крају крајева. Следећи пут кад ти падне напамет да нешто овако глупо напишеш ти онда немој то да урадиш. Размисли још који пут, а ако ти и онда у глави буде иста идеја, ти онда пређи на Б92 форум, јер си у том случају нашао право место за твој пост и праве другаре са којима можете размељивати ваша "генијална" мишљења.

Quote from: Игор on October 13, 2008, 10:47:18 PM
Види овако, тема је јако озбиљна, свака реч би требала добро да се одмери. Е па пошто је тако, онда бих те замолио да пишеш одмерено, озбиљно и аргументовано на крају крајева. Следећи пут кад ти падне напамет да нешто овако глупо напишеш ти онда немој то да урадиш. Размисли још који пут, а ако ти и онда у глави буде иста идеја, ти онда пређи на Б92 форум, јер си у том случају нашао право место за твој пост и праве другаре са којима можете размељивати ваша "генијална" мишљења.

Игоре, моја намера није ни најмање лоша, или било шта што би навело на сумњу да је мој пост провокативан.. на форуме, и сајтове сличне у92 не идем, нити ме нитересује посебно шта пишу, и каква су им мишљења.
Оно што сам био написао, односило се на то што је Обеликс навео причу како треба Србе из Црне Горе  прозивати, и бојкотовати, јер нису исто вече протестовали када је милова влада признала независност Космета!
Ја не мислим да су ти људи доле криви, за било шта, али ни најмање, тим људима треба пружити руку, и саосећање, јер ја знам кроз шта они пролазе!
Врло добро ми је позната ситација која се тренутно, као и годинама уназад дешава са нашим живљем у ХР, БиХ, ЦГ, Космет, и Јужној Србији. Оно је најблаже речено: страва и ужас!

У Црној Гори ситуација је сваки дан све гора, и гора.. па грозно је када морам рећи, да ће и код њих морати Срби стрепети за свој живот!
Када сам поменуо Црну Гору, онда не мислим на Будву, већ на све градове и села која су доле. Доле репресија траје више од деценије. Питање када ће се нешто доле променити, па да народ поведе одлучнију борбу за своју част и слободу.

Ево да ти успоредим ситуацију. И на дупке пуном Северу, неће сви ићи на песничење са муријом, то сви знамо. Тако и доле.

Направио си јако глупо поређење то је био проблем у твом посту. Нисам ни рекао да је намерно, само следећи пут мало боље размисли. Веруј ми знам кроз шта су Срби прошли у бившим ЈУ републикама, из личног искуства и баш због тога твоје поређење није било на месту.

И да поптуно се слажем са Обеликсом, народ који се осећа Србима у ЦГ сноси далеко већу срамоту него што се углавном прича. Те вечери су сви требали изаћи на улице,  нико од њих није тражи крвопролиће, убијања, разбијања, могли су изаћи на улице да протестом покажу своје неслагање са њиховом владом, образ је у питању, али, некима је изгледа нешто друго прече.

Quote from: Игор on October 14, 2008, 06:03:54 PMИ да поптуно се слажем са Обеликсом, народ који се осећа Србима у ЦГ сноси далеко већу срамоту него што се углавном прича. Те вечери су сви требали изаћи на улице,  нико од њих није тражи крвопролиће, убијања, разбијања, могли су изаћи на улице да протестом покажу своје неслагање са њиховом владом, образ је у питању, али, некима је изгледа нешто друго прече.


Можда немам права да ово напишем, али ајде. Један од мојих добрих пријатеља са наше трибине живи у Подгорици. Пре стигне до Чачка или Зрењанина од мене, заједно смо раме уз раме на трибини. Има моје огромно поштовање, за њега је свака утакмица гостовање, много пара, времена и енергије улаже у трибину. Дописујемо се онако порукама и у једном тренутку након митинга и свих оних сукоба, те ноћи, напише ми поруку, онако искрено: да није било ових сукоба вечерас, ја од стида више никада на утакмицу не бих дошао...

Једноставно, то се очекивало од њих. Очекивало се и много више...

Quote from: Red Star Forever on October 13, 2008, 01:06:35 PM
И опет, никог не браним, али оваква тортура и хапшења од раног јутра можда помало и оправдавају млаку реакцију српског живља Црне Горе... Знам да се стално прети отказима, хапшењем па чак и убиствима... Али ако су дозволили да им то раде, сада је дефинитивно крајње време да пруже отпор и отерају багру...

Знаш и сам: КАДА НЕПРАВДА ПОСТАНЕ ЗАКОН, ОТПОР ЈЕ ТВОЈА ДУЖНОСТ!

Мислим да имају велики проблем доле. Наша браћа, а за ове друге ме боли 'рац.
Е, сад, не мож' да поредимо то као проблем који смо ми овде имали за време владавине С. Милошевића (који је, узгред, био мала маца за ове досманлије), осим у томе што имају проблем са диктатуром...
Треба да се супротставе, наравно, али је у овом случају моало зајебато, нарочито због тога што, како већ неко рече, Мило има јаку подршку запада.
Али, све једно морају да дигну глас, или ће Црна гора постати оно што је Косово данас - по броју шиптара, тј. по томе ко су и шта шиптари тамо у владајућим институцијама...
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА