Утакмица почиње у 14 часова! Сви у Крушевац!!!!!!!

Хтео бих још да додам да после солидног викенда (првенствене утакмице са офк-ом и Завршног купа ЦЕВ) и јучерашње куп утакмице са чуком, морамо сви да се појавимо у суботу у Крушевцу. Морамо јер добрим континуитетом у посети и навијању показујемо своју јачину и колико заправо можемо. Велика је глупост ако се неко не појави из разлога што се мало испразнио за ове пар утакмице у кратком размаку, па ће да чека следећу текму.
Овим нашим јадницима морамо да помогнемо да забележе још ове две победе до почетка трећег дела сезоне. Даље, као што и пише на насловној старни сајта, после дуго година поновно гостовање у Крушевцу. И што је можда још битније, после одлично прихваћене акције на текми са офк-ом, неопходно је да и даље, са још више енергије исказујемо свој став о Косову. Па зар није за то одлична прилика у Крушевцу, задужбини нашег славног витеза, КНЕЗА ЛАЗАРА !!!?

ПС. И да не гушимо даље тему са питањима о цени карте итд. Смештени ћемо бити на југу (мада и то је скроз небитно). Ајде да га напунимо и грмимо!

Термини полазака аутобуса из Београда у Крушевац:
08:15-10:50
09:00-11:45
09:30-12:25
10:00-12:35

Термини полазака аутобуса из Крушевца у Београд:
16:30-19:15
16:35-19:10
17:30-20:15
18:00-20:45

- Наравно, ово су они термини који су одговарајући у зависности од термина одигравања утакмице. За остале градове  и места нисам успео да се снађем, али свако наравно може да се распита преко своје аутобуске станице, ако планира да иде бусом... Видите, ако неко не зна, а има индекс, да са њим покуша да узме повратну карту. У том случају је негде око 600 динара, а иначе је више од 800... Дајем малу помоћ, али немој да вас мрзи да се сами распитате и организујете. Тако је ипак најбоље.

И оно што је можда битно, а заборавио сам да споменем: Што се тиче возова, не постоји директан воз за Крушевац. Они превозе  само до Сталаћа... Тако да то по мени није добра варијанта, иако су вероватно многи навикли да возом иду на текме. Значи, ако се одлучите за ту варијанту, морате да обезбедите додатни превоз из Сталаћа (не знам колико има до КШ-а тачно, још неких 20 минута сигурно). Најлошија варијанта у сваком случају. Из БГ-а су поласци у 7:20 и 8:40 ја мислим, али временски се путује бар 4 сата, можда чак и 5...

Пошто сам сазнао званичну цену карте, ајде и то бар да поставим. Цена је 150 динира и у продаји су само на дан утакмице, у суботу.

Возом од БГ-а има сигурно неких 6 сати, избегавајте возове :)

Лепо гостовање... Око 12 сати креће окупљање локалних навијача у центру града. До 13 часова је пристигло и још Делија из других места, тако да је створена лепа бројност. Недалеко од нас (одмах преко пута места где је било окупљање) су били смештени наши играчи. Поздравили смо их песмом док су улазили у аутобус. Онда креће поворка до стадиона (Кажем опет, добру смо колону направили и до стадиона певали све време. Ој Косово, Ђенерале...).
На самом стадиону до самог почетка утакмице доста добра бројност, рекао бих. Мислим да није било кашњења, што је добро и креће навијање. До неког 10 минута то је било траљаво, али када нам је стигао мегафон и бубањ, креће лудница. У првом полувремену, али и током читаве утакмице, смо често мењали песме, изузев "Још једне победе" и "Публика је твоја" које су певане нешто мало дуже. Значи, по мени добар избор песама и форсирање тачно онолико колико је потребно. Мада, неко каже да када успемо да рецимо цело полувреме певамо једну песму, тада смо постигли праву јачину... Могуће, али то је за посебну тему, није овде место.
Прво полувреме је обележила донекле и супротна страна, која је истакла паролу на почетку у вези људи из КШ-а који навијају за Звезду што је била велика глупост, а онда још много глупљи потез истицањем пароле "Делије+Чеда=Шиптарска мафија", или тако већ некако са десне стране. И даље не могу да поверујем да неко може да лупи толику глупост, а наводно припада неком навијачком свету. Показали су колико знају, то јест колико немају појма. Али и они као и сви остали су небитни.  Мада ипак се ради о нашој земљи, али добро, дали смо одговор прозивкама "Чедо шиптаре" и "Косово је срце Србије"...
Друго полувреме почињемо кореографијом. У току полувремена свако је добио црвено-белу заставицу. На судијски звиждук сви дижу заставице и почињемо "Пуне трибине лудих навијача" уз димове и пар топовских удара. Уз следећу песму "Публика је твоја" и махање заставицама које је трајало иначе у току целог другог полувремена, наша екипа постиже гол!
Са наше стране је било и сасвим коректно посвећена пажња Косову и дешавањима у нашој земљи. Отпевали смо целу "Ој Косово", "Ђенерале", "Од Тополе"... Одлично је било и "Ко не скаче тај је шиптар", али иако смо тражили то од целог стадиона у више наврата, на жалост ништа од осталих. Лепо је рекао вођа: "Ово вам је слика данашње Србије!" И да не заборавим одлично скандирање имена нашег пливача Милорада Чавића при крају текме (или како су ставили на сајту ФК-а: "Делије скандирају име Милана Чавића коме цео стадион аплаудира." Кретени :batine  :(  ) , што је за разлику од претходног прихваћено добро и од стране остале публике.

Значи све у свему, рекао бих да је нас око 2000 данас у Крушевцу, оставило лепу слику за собом у сваком смислу.  namigivanje

пс. Једва чекам слике и надам се неки видео.

Quote from: "Вечити ДЕЛИЈА"Лепо гостовање... Око 12 сати креће окупљање локалних навијача у центру града.

Ми смо стигли око 11 и 15 у оној пивници у центру града, ту је било негде око 70-ак људи, а до 13ч смо били 300-400 ;pivo

Ајде све да разумем али...Делије + LDP ??? :o
Не користим ово често али...ЈАКУЗЕ, ЈЕБЕМ ВАМ ОЦА ИСКОМПЛЕКСИРАНОГ :bes

Тако једино могу да дођу у центар пажње...јел неким навијачким акцијама никада неће.

Quote from: "Милош"Ајде све да разумем али...Делије + LDP ??? :o
Не користим ово често али...ЈАКУЗЕ, ЈЕБЕМ ВАМ ОЦА ИСКОМПЛЕКСИРАНОГ :bes
Мене то уопште није гануло...шта више смешно ми је.Тако то изгледа када се деца довате четке :rofl ...будале,ко још обраћа пажњу шта они пушу?

Са овом паролом је умрло све што је било УЛТРА у Крушевцу  :(
Значи НИКАД скоро не користим ову реч али јебига, морам. КОМПЛЕКСИ, КОМПЛЕКСИ и ништа осим КОМПЛЕКСА!  :bes
Ако је нека група слабија од наше, треба да се труди да дође на ниво исте (немогуђе у овом тренутку знам, али бар приближно) а не да је тако безочно клевета и пљује!  :bes

Ајде бре шта вам је???Шта ултра?Немој да зајебавате.Дубоко се надам Милоше да се зајебаваш око овога. Ко њих уопште схвата као групу?Свако ко њих схвати као некога ко би се са нама препирао је у најмању руку неозбиљан. Ја мислим да треба престати са овим причама о тој пароли,јер све групе које и мало вреде знају колико је ово смешно.Овим писањем само њима дајемо на важности а то је тој деци(која су писала ову паролу) и био циљ.

Quote from: "Ujka Vanja"Ајде бре шта вам је???Шта ултра?Немој да зајебавате.Дубоко се надам Милоше да се зајебаваш око овога. Ко њих уопште схвата као групу?Свако ко њих схвати као некога ко би се са нама препирао је у најмању руку неозбиљан. Ја мислим да треба престати са овим причама о тој пароли,јер све групе које и мало вреде знају колико је ово смешно.Овим писањем само њима дајемо на важности а то је тој деци(која су писала ову паролу) и био циљ.

Значи, овде си 100% у праву и зато сам се дебело размишљао да ли уопште то и да ставим у посту горе. Него ајде, кад смо већ одвојили пар минута да им одговоримо данас на трибини... И ја мислим да би било каква дискусија о овоме требала да престане.

А где је нека слика са гостовања???

Имаш на делије.нет

http://www.oaza.co.yu/sport/delije/index.php?lang_id=1&page_id=306&id=552
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Слике ће убрзо бити постављене.

ООООзбиљнооооо????? Стварно има на делије нету???? А зашта служи онда и овај сајт?Да се стављају линкови са оног?

Quote from: "Ujka Vanja"ООООзбиљнооооо????? Стварно има на делије нету???? А зашта служи онда и овај сајт?Да се стављају линкови са оног?

Добро је, брате, опусти се. ;pljuga Мислио сам да ниси видео уопште слике.
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]


Леса, уозбиљи се мало, свако зна која је адреса званичног сајта, шта је некоме тешко да сам провери? А друго је, да те подсетим (као што сам подсетио дрвосечу и још неке са форума), немојте да качите на овом сајту линкове слика, аудио и видео записа. Добро је што су људи престали да каче дупле извештаје...

http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?g=2007-2008/napredak_cz



Биће и још слика са другог апарата, а за извештај се стрпите.

Скоро сам се отрезнио уфф.  ;pivo

После неколико сезона, Делије су поново посетиле и Крушевац... Дефинитивно би било добро да се овде игра сваке сезоне јер је ово једно од најдаљих гостовања које имамо у Србији, један од ретких правих фудбалских стадиона у земљи,а опет, мана је што немамо бар мало озбиљнијег противника са друге стране... Наравно у навијачком смислу...

Доста људи из БГ-а је кренуло пут Крушевца и са Делијама из других градова Србије и наравно самог Крушевца, попуњавамо трибину на јужној страни стадиона до последњег места... И остали делови стадиона дупке пуни... Лепа слику у Лазаревом граду... Делије из Крушевца су од споменика Косовским јунaцима у центру града у кортеу ишле до стадиона... Неколико стотина људи...

Осим две-три небулозне пароле од противничких навијача ништа паметно... А Делије данас форсирају репертоар који се усталио од почетка пролећне сезоне... Наравно, Космет је и даље тема број један и од почетка се пева Ој Косово Косово, Косово је срце Србије, затим скоро 20-ак минута Публика је твоја, па се враћамо теми са почетка утакмице... И ко не скаче тај је шиптар, међутим сем северне трибине нико нам се не придружује, а након прозивке шиптари са запада и шиптари са истока, поменуте стране стадиона скачу ко да ја неко пуцао на њих и негодују иако им није ни пало на памет да се придруже скандирању за Космет и прозивању шипаца... Што рекоше са шипке, то вам је слика и прилика данашње Србије, нажалост... До краја солидно навијање уз стандардан репертоар песама посвећених Звезди...

Друго полувреме почиње кореографијом, малим пругастим црвено-белим заставама којих је било на стотине, уз понеки димњак, бакљу, и добро отпевану Пуне трибине... У тих десетак минута пада и гол, а играчи га прослављају са једном од заставица... Солидна представа Делија се наставља и у другом делу игре уз добар избор песама од којих се издвајају Још једна победа и титула са подељеном трибином, Ђенерале, као и скандирање Милораду Чавићу пред крај... Ту се ипак придружује већи део стадион, ваљда их је било срамота, шта ли...

На крају мањи инцидент са редарима који су све време глумили лудило и изигравали веће жандаре од жандара, али се све завршило без привођења и већих проблема... Ипак је било поздрава са играчима, добијен је и понеки дрес, а и сами су учествовали у спречавању већег сукоба...

Све у свему солидно издање у Крушевцу, иако је могло и боље, пре свега треба похвалити бројност а све остало ћемо поправљати успут, надам се већ пртвом следећом приликом...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "