Сунце је најзад окупало Београд, Делије у добром броју на Северу, акција са заставама настављена, навијање више него солидно, али резултат неочекиван... Чак се може рећи и да смо најбољи били јуче док је наш тим губио, носили смо их ка победи у целом другом делу, али како је изгледало да ће проћи на крају је испало одлично...  

Као што је било и најављено пред Севером су се продавале српске заставе, са грбом и без грба како би се наставила акција чија је идеја да се ,,пробуди успавано Српство у престоници и свим градовима широм земље"... Многи балкони, терасе, прозори већ су украшени српским заставама, а уједно заставе су ево већ друга утакмица део кореографије Севера... На улазу на Север дељени су летци са најавом дербија за недељу дана, окупљањем на Тргу као и најавом наставка акције са заставама које треба и на дербију да буду део кореографије... Жеља је да буквално сваки човек на Северу има тробојку... Упућен је и апел свима да се још једном искористи прилика да сем подршке нашем клубу искажемо и свој непромењиви став по питању Космета, а ривалство са навијачима партизана овог пута пада у други план...

Јуче почињемо са подигнутим заставама и Ђенерале одзвања неколико минута Мараканом... Наставља се са Косово је срце Србије, Морем плови једна мала барка, Марш на Дрину, и затим лагано прелазимо на подршку Звезди са веома разноликим избором песама... Издвојио бих Још једна победа и титула (пола-пола), Звезда ми је све, По киши зими Сунцу... Пред крај полувремена виђен је и један добар еври-го, а нешто пре тога и руска Звезда шампион са кореографијом у виду окренутих застава (руска застава)... Једина примедба са моје стране је што су се окретале заставе са грбом, а то се никада не ради... Окреће се само тробојка без икаквог другог знамења...

Други део почиње бакљадом и димовима, чуло се и пар удара који су иначе одзвањали и у првом делу игре... Песма много гласнија него првих 45 мин... Скоро све што се певало било је јако гласно и добро... За нијансу гласније и боље биле су Ајмо ајде сви у напад, Дај гол (и стара и нова), Љубав си ми једина, као и јуче први пут изведена у варијанти пола-пола Ја сам године провео са тобом... Као што сам споменуо, подршка у другом делу и поред неповољног резултата није јењавала, шта више све је била гласнија и одлучнија... Након изједначења ипак не побеђујемо, али Север је наградио аплаузима труд и жељу екипе за победом која нажалост овог пута није резултирала са сва три бода... У овом моменту та подршка је више него потребна па смо их са терена ипсратили са песмом која је увертира за дерби: Ћале ти у ђубретарима...  

п.с. У среду, дакле пре дербија играмо на Маракани са кулским Хајдуком...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Требали смо да играмо са Куљанима, али играмо са Напретком! Исто тако пише у данашњој Политици. П.с. она најава на насловној ће убрзо бити промењена, кад стигнем кући.