Текма је у 17.30 часова. Окупљање је у 14 часова, одакле ће поворка кренути према стадиону ЈНА.

Понесите сви заставе, а ко још није купио моћи ће и у суботу да купи ;pljuga

карте се продају данас још на јна,а у суботу од 10 на мари.уѕмите данас карте да не би правили гуѕву сутра и каснили на почетак

По мојим сазнањима карте ће моћи да се купе само данас на благајнама ЈНА од 10 до 18 а сутра у тикет сервису и билет сервису

Извор: Блиц

Баталите бре више те карте... 400 динара је за Север, могу се купити сутра од 10 сати на благајни нашег стадиона. Наставља се акција са заставама! Сви који имају нека понесу сутра обавезно, а они који немају и желе да купе (што је пожељно наравно, нарочито за сутра) то такође могу урадити. Са грбом је 400 дин, без грба 100 и крај приче. Збуњујемо сами себе, безвезе, а написано је кад је почетак текме, кад је окупљање, да се наставља акција и то је до почетка утакмице најбитније да се овде каже.

Смањи слику у потпису!
АДМИНИСТРАЦИЈА!


партизан – Звезда 1:1
133. првенствени дерби
стадион јна: 18.000 гледалаца

    Време очајно... магла, стина (војничка) киша, укупна бројност ту и тамо, вероватно је лоше време и повећана цена карата утицала да не дође већи број гледалаца.
На окупљање на тргу нисам стигао, али у ону гужву која је била испред Северне трибине мрског нам стадиона, јесам. Мурије сачувај боже, не дају нормалан улаз, већ је 1 чак био затворен, и радила су 2 колико сам ја успео да видим... Сам претрес нијe био ригорозан као што знате може да буде... Ту испред улаза смо се мало натезали са муријом, било је и скакања на оно: ,,ко не скаче тај је гробар", затим неко кошкање са керовима итд. ситне чарке!
Бројност на Северу је солидна, места јест било, али не превише, мегафона није било, па смо ишли на блејање у шипку, не би ли провалили ,,шта је песник хтео да каже", то је направило у појединим моментима проблеме, јер се стока прекопута чула, а ми у средини и горе нисмо могли видети шта Д... и П... хоће да отпевамо! Кореографију на жалост ових сниматеља и телефониста нисмо имали..  :D  али било је бакљаде, и то су снимили за све паре!?!
Друго полувреме смо боље навијали ако се посматра, једино што је добро у првом полувремену што смо дали гол, када креће лудило нешто слично ,,еври го", а пре тога смо скандирали нашем ухапшеном Драгану Џајићу... Имали смо пре тог гола доста шанси, па нам се и песма прекидала јер је било важније шта се дешава на терену, него како нам се чује песма...  :o
Затим пре утакмице су они пуштали неке своје бљувотине од песама, па смо отпевали и неке наше ,,Њега је*емо, њега ка*амо"... Сам почетак утакмице смо певали: ,,Публика је твоја"... и то је на моменте доста и добро звучало... У првом полувремену они преко пута су имали годишњицу неке групе, па и неку шеталицу која је била смешто мала јер им је сама трибина мала, па још им и семафор смета  :finger ... У првом полувремену тамо на Истоку до Севера, кренула је и нека фрка међу гледаоцима, а после и са жандарима, коjи су се умешали... Ми смо из тог првог полувремена лепо отпевали ,,Ој Косово, Косово", са све оним заставама које се продају за 100 дин, и оне са грбом 400 дин..
Да, када смо примили гол, таман смо се спремали да почнемо да певамо руску песму, са окренутим заставама, али све је то било грозно, пошто су ликови обратили пажњну на стање на терену!? Уместо да смо још јаче загрмели...
   Друго полувреме смо имали лепу бакљаду, мада је појединачно и касније паљено бакља по бакља... добро је звучала и песмица ,,Црно-бела застава симбол је пи*кетина", као алузија на проваљену фору са њиховим трансапрентом из 131. дербија који је био на јна!
Када су они имали бакљаду (што ме изненадило), добили су одговор: ,,Ти си само, лоша копија нашег Севера, пи*ко гробарска"... Затим смо код песмама: ,,Још 1 победа и титула", и ,,Ја сам године", били подељени на 2 дела, па смо се довикивали... моје лично мишљење је да то певати на дербију, на такав начин није добро, из разлога што онда уместо 6.000 гласова на терен допире упола мање... а песма са наше трибине треба да грми од свих нас! Јесте то добра атракција, али не важи када смо само на 1 трибини, значи ок ако се довикујемо са Истоком, или Западом на тај начин!
Сам крај утакмце, обележава прво досуђивање пенала за нас, а онда и поништавање!?!!??! Због чега смо сви попи*дели, јер оно није било нормално... у преводу, 2 бода им је поклоњено, а самим тиме и титула им је на дохват руке!?!?! Срамота, а после ће први да нам причају о нерегуларности првенства.. па јел ово није било очигледна намештаљка???
Сам крај утакмце, ми стојимо, и нико и не помишља да пресакче ограду, када керови у трку се постављају испред Севера, који крелоси  :batine

Лепа бројност, навијање слабије. Она лавор-трибина је јако незгодна за навијање. Био сам до истока и морао стално да проваљујем која је и кад почиње песма коју почињу наше вође. Леп одгвор на напда на симпатизере нашег клуба, отета и поикадана небитна горбарска застава.
Нова застава, мени изузетно драга.


Видео запис бакљаде, велико је 5,2 мб, траје минут и 20 сек
http://www.delije-caffe.co.yu/video/2008/133_derbi_bakljada.avi

И врло кратки записи!
http://www.delije-caffe.co.yu/video/2008/korteo.avi
http://www.delije-caffe.co.yu/video/2008/navijanje.avi

Рутински одрађен дерби!
Стижем мало раније и срећем кортео сачињен махом од "млађих" Делија који је ту био да зајебава мало жандаре шетајући их по центру града.
На улазу зајебанција као и увек проузрокована катастрофалном организацијом "наше драге полиције" (кретени су у почетку пуштали малте не по 1 човека а нису их скоро ни претресали).
Е сад...
На стадиону, па рецимо, просечно навијање...
Не могу се чудом начудити маси која долањи на север да би сликали сваку јебену бакљу, шарпату и остало, притом испуштајући неке неартикулисане звукове на сваки лош потез наших фудбалера. Мајке ми да видим ону мимику негде ван стадиона помислио би да је човек добио напад неке опаке болести.
Најбоље отпевано црно бела застава...(варвари! :D), шарпата са српским (руским) заставама је изгледала лепо али није баш најбоље пропраћена песмом.
Све у свему добро издање јуче на ЈНА, наравно навијање није било баш најбоље али срећа да "они прекопута" нису имали свој дан као на претходном дербију па могу мирне душе рећи да смо боље навијали од њих.
Е сад, морам и њих да споменем.
Стока није остала доследна свом једењу гована (Какве кореографије, какви бакрачи...) па смо јуче преко пута да видимо и корео и бакље...
Наравно почашћени су са ТИ СИ САМО ЛОША КОПИЈА, НАШЕГ СЕВЕРА, ПИЧКО ГРОБАРСКА!

Кортео је био одличан доста људи, добро навијање... али кад смо стигли на стадион слабије навијање због оне глупаве трибине, добре бакљаде.

Можда би било боље да се бакље пале уз ограду на јна и као што је сад било са једне стране стробови а са друге бакље.

Како иде она песма што се певала кратко у кортеу а чује се и на овом видео запису(крај песме) иде нешто да те је..м ти да кажеш...

не знам да ли је неко сконтао шалове и дукс шедоуса који су такође запаљени???
Урош Мишић један је од нас

Јучерашњи дерби је за Делије почео на Тргу... Договорено окупљање и организована продаја српских застава умало нису спречени од стране полиције... Међутим поворка од 4-5.000 људи се преко централних градских улица и трга Славија упутила ка стадиону јна...

На самом стадиону посета тек за прелазну оцену,исток и запад полупразни, југ и север добро попуњени... Да ли је на то утицало време и досадна киша која је падала готово целу суботу, то сада није ни битно...

На Северу су поред заставе Делије Север која је красила средишњи део ограде заблистале и све нове заставе са четири оцила свих група из БГ-а и унутрашњости... Једна од оних које су дебитовале била је и Подгорица... Поред њих ту је била и застава Мисфитс, грчка застава и застава (грчке) Македоније... Преко наших застава примећено је и пар дуксева гробари (наводно су припадали групи шедоус)...

Навијање у првом делу почиње доста добро и то уз Публика је твоја... Смењују се песме које су препознатљиве за дерби, Њега јебемо, И ко не скаче тај је гробар, Ћале ти у ђубретарима... Наравно не изостају ни неке увежбаване на последњих пар утакмица, Још једна победа и титула и Ја сам године провео са тобом у варијанти са подељеном трибином... Велики број застава се подиже уз Ој Косово Косово и наравно после тога се скандира Косово је срце Србије као и Ко не скаче тај је шиптар... Нешто мање успешно је отпевана и руска На на на Звезда шампион уз обрнуте српске тј. руске заставе... Треба истаћи и скандирање Драгану Џајићу као и одговор на све досадашње па и синоћњи неуспели покушај имитације, Ти си само лоша копија нашег Севра пи*ко гробарска... У суштини последњих 15-ак минута првог дела примећен је пад у навијању... Наравно да песма није стала све време, али није било довољно добро...

У другом делу се оживљава хит са прошлог дербија на лавору Црно бела застава симбол је пи*кетина... Доста се дуго певала, у првом интервалу можда и добрих десетак минута... Загрмела је у пар наврата више него добро... Не треба заборавити и бакљаду на почетку другог дела а виђено је доста бакљи и у првом делу када смо постигли једини погодак... Још би се могао истаћи и инцидент на истоку када је дошло до бежања да ли симпатизера или навијача противничког клуба из ложе и са трибине а пала је и застава гробари исток која је после и враћена али само делимично...

На крају момци су са терена испраћени аплаузом јер су га и заслужили својом борбеношћу и трудом, а сада треба дефинитивно још јачи и бројнији да пробамо да их тих 9 кола до краја доведемо до титуле... Ништа још није изгубљено, а Делије морају да покажу снагу и када није све позитивно по наш клуб...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: "RedSpartans"Како иде она песма што се певала кратко у кортеу а чује се и на овом видео запису(крај песме) иде нешто да те је..м ти да кажеш...

То је хит од пре десетак година, на мелодију неког народњака:

Имам жељу, жеља ми је мала,
да те јебем, да ми кажеш хвала,
о да ли ћу ове ноћи да ти сврш.. међу очи,
мој гробаре...

п.с. Кад већ говоримо о кортеу...
Пуно је дербија гледао овај град и тек ће их гледати, али овакву групу која је последњих година и месеци показала своју организованост кроз разне акције и утакмице вероватније није и неће... Многи кажу да има ту простора да будемо још бољи, масовнији и организованији и ја се слажем са тим, али дефинитивно су Делије Север постали једна појава и озбиљна организација којој многи могу само да завиде... Неко ко у поворци кроз град када се слави титула окупи 15.000-20.000 људи, у протестима за очување српског Космета под своју заставу привуче од 500 (на мањим скуповима) до 10.000 људи, и сада за дерби поведе 4-5.000 људи по централним улицама Београда је дефинитиво постао велики и за неке друге земље а не само за Србију... То је вероватно најбољи утисак са јучерашње утакмице...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "