July 03, 2008, 01:18:47 PM Last Edit: July 03, 2008, 01:47:24 PM by Вечити ДЕЛИЈА
Прва утакмица у наредој сезони игра се средином Августа... За тих месец и по дана, пошто као навијачи вероватно нећемо имати никаву активност, ајде да овде на форуму покренемо причу везану за нашу трибину у новој сезони! Као чланови овог форума (мећу којима има верујем доста редовних или релативно редовних на Северу) можемо да покренемо причу која ће утицати на напредак наше групе. Тај напредак ће можда бити занемарљиво мали, али добро је да буде и такав, па ће тако цела ова дискусија касније и добити смисао. Полазећи од себе, мислим да је доста оних који стоје иза заставе "Делије Север", а не знају уопште или знају врло мало или не знају у потпуности шта то место значи и шта "тражи" од њих. Верујем да ће свако од нас поново размислити о свему, о нечему новом што овде буде прочитао и да ако већина изнесе неки став, онда то и прихватити.
И шта је још битније... Можда је до сад то и рађено, али сигуран сам да је имало малог ефекта. Ради се о ширењу те навијачке свести и онога што треба да краси једног Делију што је по мени јако важно. Морамо да пронађемо начин да, пре свега на самој трибини, покажемо некоме ко не зна или још горе, ономе ко не зна, а мисли да зна, шта је то што је битно за присуство на Северу...

Кажем, можда ово неће дати неке резултате, али добро је ако се овде на форуму бар неки појединац (који је гост или регистровани члан, небитно) удуби у важност ове теме и схвати колико је значајно све то пренети неком. Разговараш са неким другаром или познаником који себе сматра Звездашем и ако се већ покрене теме о навијању и трибини, немој да нас мрзи да неке важне ствари објаснимо том саговорнику. Исто тако и самим примером на трибини, што је још од већег значаја, или на било који други начин повољан за то. У принципу, нека буде да је циљ да нас из дана у дан буде све више који ће поседовати ту навијачку свест. То је тешко развити и не могу ја да причам о њој као неко ко је млађи и пар сезона мање-више редован на утакмицама. Зато и хоћу да се огласи неко (а овде је на форума сигуран сам доста таквих) који ће рећи: Шта је било добро у претходној сезони у одређеним сегментима, а шта лоше; На чему треба бацити посебан акценат; Шта је оно што не би требало да нам се понавља; Како неке битне или мање битне ствари избацити, додати, унапредити, развити...

Распореди ћу неке сегменте везане за трибину, али не мора да значи да су и по важности распоређени у таквом редоследу:

1) КОП (поред горе наведених ставки и питања, издвојио бих важност тога ко треба да га чини, колики треба да буде (у зависности да ли је европска или првенствена утакмица), како треба да се понаша у њему...),
2) ИЗГЛЕД ТРИБИНЕ (...бројност, начин одевања, деца (зна се шта се подразумева под овим појмом) и девојке, људи који седе са стране, а на Северу су, затим барјаци, као и заставе одређених група...),
3) КОСОВО И МЕТОХИЈА (...да ли треба више времена на утакмицама посвећивати Светој земљи, шта ван трибине треба да наставимо и шта да унапредимо по овом питању...),
4) ОСТАЛО (пошто мислим да су ове три тачке за почетак довољне, можда и више него што треба, нека ова четврта буде за оног ко жели да дода још нешто што нема везе са претходним, а сматра да је исто тако важно или још важније).

пс. Предлажем ради прегледности, да се у одговорима, такође ставља "1), 2), 3), 4)" и да се све оно што се цитира и исправља ставља такође у склопу њих. Није битно ако се и понављамо око неких ставки, јер циљ и јесте да се примети шта је оно што већина нас мисли и жели да нагласи. Значи, свако пише за себе и нека понови нешто што мисли да је битно исто као што ће и да цитира и исправи оно са чим се не слаже у некој мери. Ако неко не жели да коментарише нешто, нека једноставно прескочи, па после извесног времена може да дода или "едитује" неки свој одговор.
Идемо Делије! Немој да нас мрзи (нарочито оне искусније са трибине) да овде напишемо детаљно оно што треба, а то ће сигуран сам донети неке користи. Какве такве...

Људи које стоје иза заставе ДЕЛИЈЕ СЕВЕР на утакмици, морају да схвате да свих 90 минута морају бодрити  свој клуб и носити га до победе. То подразумева: оставити глас и дланове ѕа волјени клуб. Чак и они који блеје ван копа морају да схвате засто су досли на СЕВЕР. Ако мисле да ће после текме причати неком како је био на северу тај се ЛОМА зајебао. Ево једног примера:
Кад у копу стојис ти,
мораш звезду бодрити,
мораш јако певати,
мораш стално скакати,
НИКАД не посустати... !!!
Једино се тако мозе постићи квалитет на трибини!

1) По мени је коп најбитнији део наше трибине. Сматрам да од њега све треба да полази, што значи да ако је у копу лудница, онда само тако може да дође до ње и на целој трибини. И супротно, ако коп делује млитаво, безвољно, сигуран сам да ће тако бити и међу свим осталим навијачима. Моје мишљење је да треба радити на формирању копа. Кашњење на утакмице, пре свега треба да се сведе на минимум и појединце или да се чак и избаци у потпуности. Не видим проблем, да се испланира долазак на текму, па нека буде и 10-ак минута пре почетка, не мора више... Када су европске текме, сматрам да коп треба да буде формиран још доста пре почетка утакмице и да доста ранији долазак на такве текме треба да буде обавеза за све оне који желе да буду у копу и да навијање буде што је могуће боље. А у њему треба ду буду они који желе да од првог до последњег тренутка утакмице непрестано певају и ставрају најбољу могућу атмосферу. Битно је да ту буду људи који ће навијати из срца и волети да то раде све време шта год да се поведе са шипке и шта год да се дешава на терену.
Мислим да има случајева да у коп дођу они набеђени фрајери који сматрају да су све Звезди и да су за њу ко зна шта учинили, па се тамо зафркавају, причају вицеве и сл. То се мора избацити тако што ће им се показати да у тој гомили људи нису пожељни и да им ту није место. Наравно, никако тучом, јер то је стварно једна од најгорих ствари која постоји. Морамо да дишемо као један и никакве свађе и туче међусобно нам нису потребне...

2) Не знам која би цифра могла да представља реалност на првенственим утакмицама у новој сезони. На гостовањима смо имали лепу бројност по мени у просеку, али наравно да се може побољшати. Зашто не би напунили целу трибину у Крушевцу, Зрењанину и да не набрајам даље кад верујем да и то можемо. Ја би лично волео да на Маракани на свакој текми не буде испод 5000 људи и да се никако не дешавају падови као против Чукаричког (1. Мај) кад нас је било и упола мање. Па ће се и та цифра, ако све иде правим током, временом повећавати.
Што се тиче одевања, мислим да и на то треба да се обрати посебна пажња. Доле је свакако најбоље носити фармерице по мени, а горе мајицу, дукс или шушкавац, а да нису са дречавим бојама (зелена, жута, розе, љубичаста, наранџаста...) и да трибини дају један нормалан изглед какав нам и приличи. А не као на неким фотографијама да се шарени да нема де више. И овде могу да се вратим делимично на причу о копу, јер је најважније да управо он има структуру људи која ће се тако облачити у целости, па ето једног од примера како коп треба да утиче на остале. Виђао сам по неким радњама (да их сад не спомињем) шушкавце црне боје на навлачење, или ако говоримо о мајицама мислим да је ова кафеова најновија са навијачем на грудима добар пример, као и већина оних који су званични производи Делија. Планирам да неког од наредних дана  (када долазим у БГ) свратим до Ревије и видим да ли има нешто од тих производа. Начуо сам да тренутно немају, али добро можда се неки пут изнесе на штанд на стадиону или евентуално преко интернета може да се набави...
Доста ми ја за око упало и не мали број деце који у мајицама много смо јачи и сл. дођу у коп и на тај начин ремете ону структуру људи о којима је мало пре причано. Без обзира колико да та деца осећају да воле Звезду и да желе да је бодре, једноставно им место није баш на том месту, као што није и неким девојкама, које дођу накинђурене из не знам ни ја ког разлога (или можда и знам, али то је сад небитно :)). Као што није ни онима који дођу на Север и седну са стране. Против ОФК-е ваљда када је био бесплатан улаз, нисам могао да поверујем да је опет онолики број људи доша да седне са стране и гледа утакмицу. Па људи, дајте 100 динара више и одите на Исток или Запад и гледајте утакмицу са 10 пута боље позиције.
За ове што снимају сваку бакљаду или чак и по целу утакмицу мобилним немам коментар и не знам како је најбоље утицати на њих. Не знам, ако видите да није неки кретен, приђите и лепо кажите :"Мајсторе, немој да снимаш молим те. Имаш на нету после да нађеш 5 пута квалитетније снимке, а замисли када би свако или сваки други извадио телефон и почео да снима, на шта би то личило. Овде се навија из свег гласа и срца и ништа више од тога."
Даље, мени се лично свиђа када има што више барјака. Ја лично, кад би ме неко питао, нисам заинтересован у том правцу, али сам сигуран да има њих бар 15-ак који јесу.

3) Лично сам задовољан показаним и уложеним по питању Косова и Метохије. Хуманитарни концерти, верујем, постају традиција и наредне сезоне очекујем још више људи (уз нешто бољу рекламу и још више активности нас самих) на Маракани. Доста је новца за децу и народ са Косова скупљен до сада, али можемо још много више. Никада се нису давале неке велике суме, тачније, да сте се сви одрекли једног бокса цигара и да не набрајам даље, могли сте да дате тај приход коме неком може да буде од велике помоћи. Значи, да наставимо овако, јер вајде од политичара и неких других структура у држави очигледно нема (ако није предизборна кампања, наравно).

Лепо је видети нашу трибину скоро пуну,како што си река мало пре од 5000 људи,али тада морамо да пазимо да це током певања нечује двоглас. Док се стоји у копу мора се озбилјно певати без глупирања и засатајања између стихова. Шипка по мени одлично делује и мисли да се нетреба мењати, једино кад су веће утакмице,као нпр. куп уефа што сада иде, онда се мора поставити више људи да би песме боље звучале и било певање без прекида ;).

позз,мислим да би могло више да се уради на кореографијама на првенственим утакмицама посебно на дербијима.по мени кореографије представлјају организованост групе.мислим да се мало то запоставило заднје 2-3године.

Quote from: Armin DELIJA on July 04, 2008, 01:01:02 AM
позз,мислим да би могло више да се уради на кореографијама на првенственим утакмицама посебно на дербијима.по мени кореографије представлјају организованост групе.мислим да се мало то запоставило заднје 2-3године.

Шта ће да има неко од тога када прочита да би требало више урадити на кореографијама!?
Прво, то је нешто о чему одлучују појединци са наше трибине и они знају боље и од мене и од тебе шта и кад треба урадити (нећеш им ти овим постом отворити очи). Друго, питање је да ли си бар имало у праву када кажеш ово. Мени је на Маракани што се тиче ове сезоне тај сегмент био сасвим солидно одрађен, а и на неким гостовањима смо имали кореографије. То зависи и од новца и других фактора сигурно, а ако мислиш да је у питању незаинтересованост или некреативност, онда грешиш 100%...

Значи, ово је по мени битна тема (мада се плашим да ускоро може у архиву). У навијачком смислу смо у досадном периоду и циљ теме је да се овде напише нешто што ће бити новина за неког ко посећује или ће посећивати Север. Ако је то добро објашњено и срочено тај за кога је то новина ће то прихватити. Онда ће доћи на трибину и придржавати се тога, исправити оно погрешно што је радио до сад... Што је још битније, његов млађи брат или неки другар ће изразити жељу да буде међу нама. Па је важно да исти тај и њему као неком ко је нов или неком ко је повремен објасни ове детаље о којима се прича. Онда ће и тај полако добијати ту навијачку свест. Временом ће бити све бољи и редовнији!
Ако неко каже, па шта иако прочита то овде, имао је и информатор против Милана и Бајерна, па ништа није исправио? То је делимично тачно, али не у потпуности. Тад је једва чекао да види како ће да изгледа кореографија, под утиском је кад је видео 15000 људи поред себе, једва је чекао да почне текма, да почне што пре да навија... Тачније, био је под еуфоријом и наравно да му и тај информатор није био важан (овде не убрајам оне који су дошли да гледају Каку и Инзагија, јер нам такви нису ни потребни). А онда и када се врати кући са тим информатором, биће под утиском и наредна 3 дана и онда ће и да заборави на тај лист папира што је ставио у фиоци.
Слична је ствар, као када постављамо тему за неку првенствену утакмицу. Често кажемо да је битно да нас буде што више нпр. и због чега. То ваљда радимо не да би набили још један пост, него у нади да ће неко то прочитати и одлучити да дође на Север или се предомисли када прочита тему и схвати важност доласка и на ту утакмицу! Тај што се предомислио ће после неког времена схватити и сам да он ако стварно воли Звезду као што мисли и ако жели да је бодри на најбољи начин, помогне јој да победи... Схватиће на прави начин да и "По зими, киши, сунцу, снегу или кошави..." он треба да буде ту увек.

пс. Немој да ми даље одговараш, јер ћемо покварити тему. Него напиши нешто што ће да утиче на неког ко долази на Север, а ко није задужен баш за кореографије, него за све остало за шта смо и нас осталих пар или више хиљада  ;). Нема везе ако то и делује банално или смешно неком овде, јер веруј ми да је много оних који дођу на трибину а не знају основне сегменте потребне за присуство ту. А и међу њима је много оних који још и мисле да знају све, што је још горе!

Quote from: Armin DELIJA on July 04, 2008, 01:01:02 AM
позз,мислим да би могло више да се уради на кореографијама на првенственим утакмицама посебно на дербијима.по мени кореографије представлјају организованост групе.мислим да се мало то запоставило заднје 2-3године.

Можеш слободно да се самобанујеш ;D ;)
Але але Оооо Џомбу карамо, Џомбу карамо...

Quote from: Armin DELIJA on July 04, 2008, 01:01:02 AM
позз,мислим да би могло више да се уради на кореографијама на првенственим утакмицама посебно на дербијима.по мени кореографије представлјају организованост групе.мислим да се мало то запоставило заднје 2-3године.
Да се ја питам, ја их не бих правио још пар година, управо због оваквих бисера који дођу само на Рому, Милан и сличне да би видели кореографију. Знаш ли ти колико људи треба да се исцимају за ту кореографију? И онда дође неки дебил и почне да диже балоне пре времена и наравно добије по носу и онда опет кењамо како је дошло до туче на трибини...
Заборавимо на кореографије неко време, има на Трибини пуно занимљивијих ствари од тога.

nebi trebali zaboraviti na koreografije to nas krasi svih godina treba ih samo izuzeti na evropskim tekmama a praviti ih u prvenstvu

Везаћу 1 и 4.
"Фоторепортери"
Најмање што је свако од нас могао да уради (и што смо радили) је да их опомене. У неким случајевима је деловало у неким није.
Мислим да треба радикалније тај проблем да се реши.
Нпр.пре текме се попне човек на шипку и објасни људима да се жандари убаце у масу "фоторепортера" и снимају људе који пале бакље и сл...
Мислим да би већина престала то да ради а оној мањини којој неможе да дође из дупета у главу, би се већ некако објаснило.
п.с.serbon rs
Јебига ако сви могу на ћирилици да пишу на овом форуму пиши и ти. Не видим да је неки проблем!

Quote from: serbon rs on July 04, 2008, 05:23:29 PM
nebi trebali zaboraviti na koreografije to nas krasi svih godina treba ih samo izuzeti na evropskim tekmama a praviti ih u prvenstvu
Да, да нема кореографија нико не би ни знао ко су Делије Север. Дај не лупај!
Пиши ћирилицом!!!

Нисам написао да се неби знало за ДС већ да нас оне красе а док год постоје дерби навијачи проблема ће бити. За латиницу се извињавам

Quote from: serbon rs on July 04, 2008, 11:04:26 PM
Нисам написао да се неби знало за ДС већ да нас оне красе а док год постоје дерби навијачи проблема ће бити. За латиницу се извињавам

Добро... Ајде да не скрећемо даље са теме и да се пише оно што може да утиче да тих дерби навијача и "квази" Делија буде што мање! Ако напишеш да не треба да се забораве кореографије и да нас то краси, онда нећеш да смањиш, тачније измениш, тај број дерби навијача сигурно. Ова тема захтева конструктивне постове, који ће дати, надам се и понављам, бар неки мали допринос у напредовању наше трибине у односу на ову завршену сезону...

искоренимо камермане, доста срања бре!


Прво... овде је у задњих пар постова налупано свакаквих глупости!
Како се стално хватате за секундарне и не битне ствари... оно што је тотално небитно модератори ће обрисати и крај!

Друго, нисам сигуран колико предлози са форума успевају да се приме на трибини... бар је то моје искуство које сам видео у задњих пар година како гледам у форум... постоји један део утицајних људи на трибини који не посећују форуме делија... да ли су их погледали 3 пута у животу... На форуму постоји један приличан број људи који нису редовни на трибини из разних разлога, а овде пишу и предлажу као да јесу..

Но, да се вратимо оно што је писац ове теме хтео да каже...

Quote from: Вечити ДЕЛИЈА on July 03, 2008, 01:18:47 PM
Распореди ћу неке сегменте везане за трибину, али не мора да значи да су и по важности распоређени у таквом редоследу:
1) КОП (поред горе наведених ставки и питања, издвојио бих важност тога ко треба да га чини, колики треба да буде (у зависности да ли је европска или првенствена утакмица), како треба да се понаша у њему...),
2) ИЗГЛЕД ТРИБИНЕ (...бројност, начин одевања, деца (зна се шта се подразумева под овим појмом) и девојке, људи који седе са стране, а на Северу су, затим барјаци, као и заставе одређених група...),
3) КОСОВО И МЕТОХИЈА (...да ли треба више времена на утакмицама посвећивати Светој земљи, шта ван трибине треба да наставимо и шта да унапредимо по овом питању...),
4) ОСТАЛО (пошто мислим да су ове три тачке за почетак довољне, можда и више него што треба, нека ова четврта буде за оног ко жели да дода још нешто што нема везе са претходним, а сматра да је исто тако важно или још важније).

1. КОП... теоретски не треба да се разликује или мала разлика да буде, када је у птиању било која првенствена утакмица, или дерби, или европска... Није нама толико сада битно да имамо 15.000 људи на трибини.. из простог разлога што смо сви свесни да та бројка углавном доноси и индијанце, фоторепортере и сл. Већ сам раније негде и навео да и када нам долазе Милан, Бајерн... да на Северу треба да буде 5.000-6.000 људи, они који су ту и за Лучане, и ОФК-у, и Борац... једноставно, кореографија са картонима или нејлонима није толико битна, може и шеталица да буде нека порука, како против Динама Кијев 2000. А ова бројка би таман била довољна да то изгура... оно још битније, да тих 6.000 људи зна већ како треба да стоји, шта да ради, како да се понаша, како иду песме, бакљада, и сл. Људи који су симпатизери Звезде, и долазе 1-2 годишње на Север, никада то неће сконтати... ама схватите, ни за 100 година, уз тако нешто неће... ево рецимо како када би уз тренинг 1-2 недељно било очекивано од неког боксера да изађе шампиону државе на мегдан, који тренира скоро сваки дан... Нема потребе даље да објашњавам, јер ти ликови, и поред тога што не долазе, они ни најмање времена нису посвећени нити свом клубу, нити својој трибини... како год да окренеш!

2. ИЗГЛЕД ТРИБИНЕ... подразумева да сви долазимо у мајицама, качкетима, шаловима своје навијачке групе! Или бар клуба, производи који јесу мало скупљи, али купљени у овлаштеној продавници... Значи да када неко погледа на Север, без обзира што нема кореографије видеће један црвено-бели декор... да би било још јасније, сетите се овог последњег ЕП, и како је изгелдала трибина са навијачима Шведске или још боље Холандије!!! Не можеш их промашити и да хоћеш...
Баријаци су добра ствар за изглед и треба да се стално виоре... то улепшава трибину!
Заставе треба да имају стила, симболике и смисла... ове последње што су рађене са крстом и 4 слова С је добра ствар... јер свака застава има неки још додатно посебни симбол...

3. КОСМЕТ свакако не треба да буде заобиђен у нашој причи, а разлог нема потребе да објашњавам, јер ко то не конта, нека заборави и на Север, и на овај форум!
Ту има мала допуна... некако ми се чини да су мало запостављене западне српске земље... није ми јасно који је разлог томе? Реп. Српска се понешто и спомене, али рецимо Крајина, скоро никако!?! Као да је пала у заборав... Прошле године је било предлога овде на форуму да се огласимо на трибини око злочиначке акције "Олуја", али ништа од тога... шта више парастос жртвама "Бљеска" је увек 1. маја, што значи када је првество у самом финишу, а ја се не сећам када смо тај злочин и тугу поменули... Зашто? Као да смо препустили то забораву... Ово не причам, да би се правио паметан, већ из разлога што Западна Славонија и Книнска Крајина су српске земље, исто као и остали делови Србије... и што немали број Делија долазе управо са ових простора... и што сви они срцем и душом наклоњени црвено-белој боји!!!
Кажем, не мислим да треба да Космет остане по страни, или да умањимо његов значај, али ово је 1 ствар која ме искрено збуњује...

4. ОСТАЛО... има 1 ствар која не бих требала да спада ни под остало, нити под разно, нити под неку 4. или 5. тачку програма и плана за следећу сезону... а то је ПОЧЕТАК УРЕЂЕЊА НАВИЈАЧКЕ СЦЕНЕ СРБИЈЕ, И НАШЕГ СЕВЕРА... о томе смо дискутовали на теми "Куд плови овај брод"... а тамо сам изнео са још неколико људи предлоге око тога.... и још тада сам напоменуо шта ме око свега тога плаши - ЗАБОРАВ?!?! Да ли нам се то управо и догодило???
Већ на првој утакмици средином августа, мора нешто бити покренуто у том смеру, и наставити на наредним!!! Оно што сам тада рекао да пут од 1000 корака почиње првим, ми смо на дербију и са Вошом направили само 2 корака?!!?!? Где су остали? Зашто не направимо трећи? Увек се ту спотакнемео!
То није добро... Нова сезона ово мора да подразумева у свим плановима под тачком 1. да кренемо у решавање тог зла!

"дрвосеча
2. ИЗГЛЕД ТРИБИНЕ... подразумева да сви долазимо у мајицама, качкетима, шаловима своје навијачке групе! Или бар клуба, производи који јесу мало скупљи, али купљени у овлаштеној продавници... Значи да када неко погледа на Север, без обзира што нема кореографије видеће један црвено-бели декор... да би било још јасније, сетите се овог последњег ЕП, и како је изгелдала трибина са навијачима Шведске или још боље Холандије!!! Не можеш их промашити и да хоћеш...


мислим да ниси у праву што се овога тиче ,да управо супротно треба да буде да смо сви обучени навијачки да личимо на праву Северну Армију  а не на тамо неке циркузанте холанђане итд...

Ваљда дрвосечо треба као навијачи да изгледамо а не као холандски циркус
Але але Оооо Џомбу карамо, Џомбу карамо...

#17 July 05, 2008, 10:13:15 PM Last Edit: July 05, 2008, 10:19:28 PM by Вечити ДЕЛИЈА
Слажем се, зато сам и у мом посту на претходној старни навео пример попут најновије кафеове мајице, као што мислим да су и званични производи Делија (тегет мајица, мајица 1989) одличан пример такође...

Али такође, по мени, не видим ни неку грешку да се дође и у белој мајици неосвојива тврђава
или црвеној поло-мајици...

Ако говоримо о утакмицама када нам врменски услови или шта већ не дозвољава да дођемо баш у мајици, онда сам такође навео да је по мени најбољи неки црни шушкавац на навлачење (а видео сам да има на разним местима да се нађу), па онда црни дукс Делије, или сиви дукс "Crazy North", као и овај кафеов нпр...
 
Ово сам навео само неке примере, а на крају крајева нека буде и неколицина оних који ће имати и дрес клуба на себи (само не наранџасти молим вас).
Него дај да ми за почетак избацимо баш те наранџасте, зелене, розе, љубичасте и сл. боје које не да знају да буду дречаве, него... Па ће после само по себи већ ићи боље, ја мислим. По мени је дискутабилно и питање је колико је изводљиво да преовладавају баш те црне и тегет боје искључиво, пошто тако разумем када говоримо да треба да изгледамо као војска, Северна армија. Ја капирам да би то можда требало да буде на 1. месту, али да не буде баш приоритет. Зашто не и нека бела и црвена боја.
Али понављам, дај да прво избацимо те дречаве боје и розе срца нацртана по грудима, као и неке боди и манекенске мајице!

пс. мислим да је "дрвосеча" хтео да пример холанђана и швеђана послужи као нешто што ће да даје слику њиховог јединства и сложености, а да не мора да значи да је то исправно. Ми значи хоћемо да будемо Северна армија и да као такви показујемо то јединство и сложеност, а ови други то раде са кловновским капама, шарањем по лицу итд, на шта наравно да нико од Делија не сме ни да помисли... Тачније, можда је мислио на то како су скоро сви до једног прихватили једну исти фазон и да као такви могу да буду добар пример. А да су личили на циркузанте, то свакако стоји. 

Quote from: Вечити ДЕЛИЈА on July 05, 2008, 10:13:15 PM
пс. мислим да је "дрвосеча" хтео да пример холанђана и швеђана послужи као нешто што ће да даје слику њиховог јединства и сложености, а да не мора да значи да је то исправно. Ми значи хоћемо да будемо Северна армија и да као такви показујемо то јединство и сложеност, а ови други то раде са кловновским капама, шарањем по лицу итд, на шта наравно да нико од Делија не сме ни да помисли... Тачније, можда је мислио на то како су скоро сви до једног прихватили једну исти фазон и да као такви могу да буду добар пример. А да су личили на циркузанте, то свакако стоји. 

E БАШ ТАКО!!!
Ја сам и мислио на њихово јединство, и целокупну обојеност трибине, а не на то шта имају на себи... па већина навијача на тек завршеном ЕП су игледали као циркусанти... нисам много гледао утакмице, али то што сам видео углавном је и личило на циркусанте!

Када узмете и погледате уназад слике Севера, на Маракани рецимо, или онај ко на Северу запажа како је ко обучен, видећете да већи део Севера није обучен у црвено или белој варијанти... па ни та тегет варијанта "1989ДС"... што је за мене прилично неозбољно, јер ако си навијач, носићеш мајицу, качкет и шал своје групе... овде је то ДС! Ако си и симпатизер, а дошао си на Север (па и на Запад) опет је ред да обучеш нешто црвено или бело, са ознаком твога клуба!
Ево рецимо данас сам био на Врачару... значи данас је почетак јула месеца, а видео сам 1 типа у нашој тегет мајици са заставом... затим лик има црвену мајицу са Звездиним грбом... старија госпођа има мајицу тениског клуба ЦЗ...
Хоћу да кажем, да је данас и наредних месец дана мртва навијачка и спортска сезона, а те мајице се ипак носе!? Е па онда и када је утакмица, и када кренеш на стадион, или халу, од куће, а већина нас и креће од куће, онда се обуци како треба да се обуче човек који воли свој клуб (наравно не они шеширићи, мазање лица и сл.)... то не тражи неки огроман напор, већ просто логика је да када излазиш из куће да ћеш обући патике/ципеле, нећеш ићи бос!

Ау какве све глупости могу овде да се прочитају...страшно.