Quote from: KizaLion on July 18, 2008, 12:33:54 PM
Ja ne odustajem tek tako. Verujem kad bi CELA prva ekipa citala forume bilo bi puno bolje. Ovako... Oni koji su se tukli na koncertu ne verujem da posecuju forum. Ko ce da utice na te ljude da se menjaju? Na forumu ima toliko dobrih tema,usmerenja... Sta sad? Jedino da delamo uzivo. Na jednoj tekmi jedan od mladjih se nasmrkao preda mnom,a taj mali ne ide na forum. Ja ne volim drogu i ne zelim takve pojave na severu i to mora na tribini da se iskoreni. Zasto to radi? Da bi postao lud,ili da bi dobio muda? Hvala bogu ima normalnih ljudi kojima to sranje ne treba,imaju muda i ovako... Kao npr g... Sto je uskocio za ortaka protiv djavola iako je bio sam,a njih 5. To su ljudske i navijacke velicine!

Мени (а вероватно и свакоме са форума) није ни на крај памети да такви ликови и помисле да посете оваква места. Не знам зашто се пребацујеш на њих, када нико и не полаже било какву наду да ће се бар један од њих променити када ово прочита. Прво зато што ово неће да прочита (као што сам већ рекао), а друго зато што и када би прочитао, једноставно је очигледно да не би почео да размишља у другом правцу. Не знам да ли си прочитао мој претходни пост, али ево ископираћу моје сагледавање ситуације када је у питању утицај форума и када је у питању структура људи до које информације са њега могу да допру и што је најбитније, да утичу!

Quote from: Вечити ДЕЛИЈА on July 18, 2008, 12:30:29 AM
Кад се на "google-у" укуца реч Делије, прве две ствари које изађу су наша два сајта. Верујем да је доста оних који одлуче да их посете, уђу на форум и прочитају оно што се на њему пише. Када сам постављао ову тему овде, то сам и имао пре свега на уму. Значи, поновићу! Немам сумњу да неке основне ствари које треба да се промене (тачније да се смање, не понављају и дешавају више на трибини) знају они који су регистровани овде, који су више година на трибини. У том смислу сматрам да је дискусија на делије.нет-у озбиљнија, јер се тамо озбиљније улази у саму тему... Е мени је битно да овај текст који се налази овде прочитају неки који долазе или ће тек долазити на Север, они који су на Северу када су европске и дерби утакмице, они који долазе да би се после хвалили да су били међу Делијама, они који хоће да се шмекеришу итд. Па нека некима од њих уђе за озбиљно у главу то што је прочитао овде о облачењу када се долази на текме, о најосновнијим ставкама када си о копу и шта је његово најопштије значење, какав је однос важности утакмице против Милна или Бајерна и против Младости из Лучана, а онда и не мора ништа више од тога за почетак.
Сад ће ово некима да делује смешно или као лаж, али за тако нешто стварно не осећам потребу. Међу новим опцијама на форуму постоји она која може да показује ко шта од присутних (гостију или регистрованих) ради тренутно. Једно 10-ак пута сам из досаде "ишао" на ту опцију и 2 пута видео да гост штампа ову тему. Ја верујем да је то из разлога јер га је нека реченица навела на друкчије размишљање бар за мало, или зато што то хоће да покаже неком ко не чита ове форуме, а ко је на неки начин део Севера или ће то бити...


Значи, ово је свакао озбиљна тема и ја лично за себе сматрам да нисам ни свестан колико је стварно важна, али... Нека ту дозу праве озбиљности добије на неком другом месту (трбини или већ где) од старне правих људи, прве екипе! Ово је форум и интернет и у зависности од тога, хајде и да коментаришемо оно што ће можда и да се исплати на неки начин!

Quote from: KizaLion on July 18, 2008, 12:33:54 PM
Sta sad? Jedino da delamo uzivo.
Одакле теби идеја и право да се нечега одричеш?Ако нећеш да помажеш око сајтова у којој причи ћеш да будеш?Ти имаш заслуге неке за цимања која су везана искључиво за овај сајт и шта ћеш ти да радиш када се "повучеш" одавде?

Jos nemam nikakvu ideju sta cu da radim. A sto se tice pomaganja... pre godinu-godinu i po dana je predlozeno da budem novi webmaster zvanicnog sajta... Pa sam cuo od jednog iz brigate kako je caki pricao da mu ne treba pomoc i da moze sve sam? Covek ima 34 godine,cima se,pali sa sljake,radi slike i video sto ne bi trebalo. To nije webmasterski posao. Delije treba da imaju zvanicnog fotografa. To nije normalno ako jedan covek obavlja 3 funkcije. On i sam zna koliko je tesko raditi sve to,niko da se ponudi...svi izvlace guzicu. Ko bi da bude na stazi? Svi bi u kop gde se navija. Kazem ti ponovo,mislis da je to sve lako? Mogu da pomognem ali ako ce neko da postuje to moje vreme i trud a ne da blati i pravi me budalom onda mi to ne treba u zivotu.

Свакоме се вреднује оно што је добро урадио.Према томе,ако добро радиш сликање и видео секцију не знам што се буниш ако неко овде на форуму напише да је овај део сајта не квалитетан и да треба да се затвори зато што приче не прате данашњи север и једноставно свима нама који жлимо нешто да пишемо много је теже на два фронта то радити него на једном.

ја заиста нисам неки дежурни мудријаш, али у овој прилици желим да подржим и кизу (с којим сам требао да мењам сличице,па нисам) и све остале кафеисте шљакере.
не ради се о томе који је форум битнији.
по мом мишљењу нико нема апсолутно никакво право да цима људе који неке "велике" мечеве Звезде проведу сликајући са стазе итд.
људи не посустајте!!!

ја заиста не знам колико се ви цимате,али ето подржавам вас јер само могу да претпоставим.
I just want to see your blood,
I just want to stand and stare.

Мислим да се скренуло са теме... Не знам за друге али могу да кажем у своје име, претпостављам да никоме нису потребне похвале нити тапшање по рамену... Не идем на утакмице због тога, не пишем извештаје због тога, не одем повремено на стазу да би сликао због тога... У питању је нешто што се ради због групе, да помогнеш другарима, да учиниш, бар сам ја тако и почео овде на овом сајту, да даш свој допринос неком вишем интересу...

Кад је већ почела да иде тема у правом смеру (пре пар постова), све ово што сам набројао у претходном пасусу фали нашим клинцима.... Све мање се на Север долази због Звезде, због љубави према клубу, према групи, све више је у питању фазон, штос, бити виђен, знати опасне момке са трибине, итд .... На таквим темељима који су више него климави се кућа не прави... Ја би искрено волео да чујем решење за овај проблем и како да едукујемо младе нараштаје како би као у последњих 15-ак година на сваких 5 година добили по пар десетина квалитетних људи из сваке генерације који су носиоци идеје која води нашу трибину... Већ 3-4 године се не појављују нови људи који значе нешто за Север... Неко ће се можда и увредити од млађих, али опет понављам, појединци су са 19-20 година већ увелико водили трибину и креирали сва дешавња на истој...

Што се мене лично тиче, нисам патетичан и то сам рекао и Кизи, ако је интерес групе један форум, једна идеја, сам сајт ће опстати и увек ће бити нових и правовремених слика, видео материјала као и извештаја, али овај форум није светиња и најмањи проблем је да се угаси, реконструише или да се једноставно неки интересантан подфорум пребаци на д.нет, тако размишља и он сам... Стога иако пишете у следећим данима, сви ви који волите овај форум пишите трезвено, без провокација и глупирања, тренутно је сезона одмора и нема дешавања ни у навијачком свету, али чим се захукта црвено-бела машина знаће се и даља судбина форума... Неки велики захвати не могу сада да се одраде јер доста људи није у БГ-у... Из једне моје претходне реченице може да се извуче добар наслов за тај јединствени форум: ЈЕДАН ФОРУМ, ЈЕДНА ИДЕЈА, ЈЕДНА ПРИЧА...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: Ujka Vanja on July 18, 2008, 04:39:00 PM
Свакоме се вреднује оно што је добро урадио.Према томе,ако добро радиш сликање и видео секцију не знам што се буниш ако неко овде на форуму напише да је овај део сајта не квалитетан и да треба да се затвори зато што приче не прате данашњи север и једноставно свима нама који жлимо нешто да пишемо много је теже на два фронта то радити него на једном.

Ako je forum u pitanju, sto se mene tice, ja sam za to da ostanemo jedinstveni a ne da se delimo na ove i one.  Samo ne bih voleo da prica koju guramo tako naprosto nestane. Fazon koji smo furali godinama. Ako cemo ujediniti forume zeleo bih da se na zvanicnom forumu otvore dva nova podforuma, jedan sa sportskim temama pod nazivom Teren, i drugi Kafe... za one koji kapiraju opustenciju. Polovina ljudi koji dolaze ovde na forum a nisu registrovani na zvanicnom forumu su mi priznali da im se malo ne svidja sto je vojnicka disciplina tamo... ko da niko nema smisla za humor ili je zabranjeno malo da se zeza... razumem da postoje preterivanja i sto je mnogo, mnogo je. Ovaj moj predlog je po meni odlican. Takva fuzija imala smisla i dobili bi na kvalitetu.

Znam i sam da si licno ukinuo sportske price na zvanicnom forumu, radi cistke i pravljenja strogo navijackog foruma. I uspelo se u tome. Samo ja sam polovinu izbeglica sa sportskih prica na delije.netu primio ovde... jer nisu imali kud. Iako nisu bili navijacki potkovani, svi oni su bili zvezdasi, a potencijalne delije.

Мени на Делије.нет-у изузетно смета што се гура прича да су Делијама резултати клуба при дну листе приоритета. Годинама се већ тамо са ниподаштавањем гледа на сваког ко спомене спортски сегмент, као да је размишљање о спорту нешто симпатизерски. Све то доживљавам још трагичније јер знам да на трибини уопште није таква ситуација. Ни на самом Делије.нет-у ту причу не гурају људи који су битни на трибини већ неки други који су прочитали начела Наполитанаца па сад мисле да су Богом дани навијачи.

Такође сам мишљења да би гашење овог форума било јако погрешно, јер нам је поред оног на ком влада гвоздена дисциплина потребан и један овакав где би могли на опуштен начин, без притиска да ће неко бити напљуван, поразговарати о темама које се тичу наше трибине. Па нек се понекад лупају и глупости. Пре ће после 200 глупости сванути једна брилијантна идеја, него из пуког климања главом.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Quote from: Пијанац on July 20, 2008, 11:02:26 AM
Мени на Делије.нет-у изузетно смета што се гура прича да су Делијама резултати клуба при дну листе приоритета. Годинама се већ тамо са ниподаштавањем гледа на сваког ко спомене спортски сегмент, као да је размишљање о спорту нешто симпатизерски. Све то доживљавам још трагичније јер знам да на трибини уопште није таква ситуација. Ни на самом Делије.нет-у ту причу не гурају људи који су битни на трибини већ неки други који су прочитали начела Наполитанаца па сад мисле да су Богом дани навијачи.

Такође сам мишљења да би гашење овог форума било јако погрешно, јер нам је поред оног на ком влада гвоздена дисциплина потребан и један овакав где би могли на опуштен начин, без притиска да ће неко бити напљуван, поразговарати о темама које се тичу наше трибине. Па нек се понекад лупају и глупости. Пре ће после 200 глупости сванути једна билијантна идеја, него из пуког климања главом.

Слажем се у потпуности са овим што је написано...
На целом свету ми је све,
да живим не могу без ње,
и зато певам цео дан,
ЗВЕЗДА,ЗВЕЗДА!!!

Quote from: KizaLion on July 19, 2008, 11:52:35 PM

Ako je forum u pitanju, sto se mene tice, ja sam za to da ostanemo jedinstveni a ne da se delimo na ove i one.  Samo ne bih voleo da prica koju guramo tako naprosto nestane. Fazon koji smo furali godinama. Ako cemo ujediniti forume zeleo bih da se na zvanicnom forumu otvore dva nova podforuma, jedan sa sportskim temama pod nazivom Teren, i drugi Kafe... za one koji kapiraju opustenciju. Polovina ljudi koji dolaze ovde na forum a nisu registrovani na zvanicnom forumu su mi priznali da im se malo ne svidja sto je vojnicka disciplina tamo... ko da niko nema smisla za humor ili je zabranjeno malo da se zeza... razumem da postoje preterivanja i sto je mnogo, mnogo je. Ovaj moj predlog je po meni odlican. Takva fuzija imala smisla i dobili bi na kvalitetu.

Znam i sam da si licno ukinuo sportske price na zvanicnom forumu, radi cistke i pravljenja strogo navijackog foruma. I uspelo se u tome. Samo ja sam polovinu izbeglica sa sportskih prica na delije.netu primio ovde... jer nisu imali kud. Iako nisu bili navijacki potkovani, svi oni su bili zvezdasi, a potencijalne delije.
Јебо ја матер оном ко измисли интернет!
То што ти Кизо мислиш да је добро отворити ово или оно на делије нету уопште не значи да је то исправно!Кажеш половина људи овде ти рекла за онај форум...а ја те питам кој аполовина?Шта су они допринели северу,јер нек од њих учествује у раду севера сем што долази на утакмице и ради нјосновније ствари???То што је тамо "војничка дисциплина" то је само показатељ да другачије ови форуми не би имали никакву сврху за нашу трибину.Како неко од вас уопште може ишта да предпоставља када не учествујете у директном раду групе?
Ево само да наведем један пример од пре годину дана рецимо...можда мало више.Овд су се писали извештаји у којима је стајало да смо на данашњој утакмици палили велике димове(оне од 15 минута!!!!!).И то је ладно стајало овде на насловној страници и нико се живи није бунио око тога.Онај који пише такве ствари и они који читају то и не реагују СИГУРНО НЕ МОГУ да знају шта је нашој трибини потребно и како треба да се ради да би се дошло до неких резултата на овом јебаном интернету.
Да је добро старо време сада,такви људи не би имали где да искажу своје мишљење и било би онако како треба да буде.Зна се где се слуша шта и како даље.А овако,свако ко се мало истриповао да је неки навијач нашао је "топли дом" на овом форуму јер се овде прича "опуштено".Е па не може то "опуштено" докле год овде по форумима има оних који учествују у раду севера мало више од куцкања по тастатури и "великог" одрицања и сликања наше трибине са стазе!
Или ће бити онако како треба да буде по форумима где су ДЕЛИЈЕ тема или тих форума неће више бити!Ово није ничија лична страница где ће он опуштено да ћаска са својим фановима и друговима...ово су странице навијачке групе ДЕЛИЈЕ СЕВЕР!Како ситуација захтева тако ће бити...а не како неко овде има жељу и како му се хоће.
Да нам је трибина уређена и да је све на своме месту...први ја не би био овде,а ви би могли да се зезате и шалите до миле воље.Докле год север има места за напредак и докле год неке ствари не штимају...овде има да се прича о томе.Имате мсн-ове и остале начине за међусобну комуникацију па се тамо шалите,будите опуштени,лупајте глупости...овде то не може!

Са том "погрешном" политиком делије нета ми данас имамо више хиљада људи у копу и још много ствари које су уз помоћ те "војничке дисциплине" прогуране на северу!

Пре 4-5 година је на делије нету сметало људима како то може неко за њих да каже да нису Звездаши зато што не иду на утакмице?Па је сметало људима како то не може да се прича о фудбалу и игри(а стадион нам сабласно празан)...многе ствари су сметале људима али то не значи да су они били у праву!

Quote from: Ujka Vanja on July 20, 2008, 02:13:17 PM
Пре 4-5 година је на делије нету сметало људима како то може неко за њих да каже да нису Звездаши зато што не иду на утакмице?Па је сметало људима како то не може да се прича о фудбалу и игри(а стадион нам сабласно празан)...многе ствари су сметале људима али то не значи да су они били у праву!
Сметало је, али су временом сви навикли на то и прихватили као нормално. Кад је прича исправна треба је гурати до краја и ствари ће полако доћи на своје место. Неки којима је то сметало су отишли са форума, а неки су то усвојили и подигли своју навијачку свест на виши ниво. Што значи да смо добили неке нове људе, људе који капирају наш фазон.

А што се тиче судбине овог форума, не знам шта да кажем...
Кад ме је занимао догађај са навијачке стране, УВЕК см ишао на делије.нет и УВЕК сам нашао све што је битно, али сам такође ОБАВЕЗНО прочитао и Ред Стар Форевер-ов извештај на овом форуму. А кад ми дође да напљујем тренера, играче, клуб, да похвалим тактику, игру мог тима, онда сам долазио овамо и са овим људима размењивао мишљења.
О форуму ће вероватно одлучивати људи чије се мишљење цени и на Трибини, како год да се одлучи ја ћу то прихватити. Ако дође до гашења овог форума, биће ми наравно жао, али пошто сви имамо исти циљ и радимо у остварењу истога(неко мање, неко више), не треба да кукамо, треба ићи даље и давати све од себе за Групу, за Трибину, за Звезду.

Quote from: Ujka Vanja on July 20, 2008, 02:03:37 PM

Ево само да наведем један пример од пре годину дана рецимо...можда мало више.Овд су се писали извештаји у којима је стајало да смо на данашњој утакмици палили велике димове(оне од 15 минута!!!!!).И то је ладно стајало овде на насловној страници и нико се живи није бунио око тога.Онај који пише такве ствари и они који читају то и не реагују СИГУРНО НЕ МОГУ да знају шта је нашој трибини потребно и како треба да се ради да би се дошло до неких резултата на овом јебаном интернету.

Тај ко је то прочитао једино ако је луд могао је да поверује да димњак гори 15 мин, а онај ко је то написао и поставио (нек се препозна) или је био пијан или не знам већ шта... Слажем се да је за некога ко је почетник и неупућен информација која се тада појавила и стајала пар сати на насловној страни нешто у шта ће он сигурно поверовати, али ја који сам проверавао све оно што пишу остали па и Киза нисам то ни приметио али и ако јесам прешао сам преко тога а да нисам ни опазио, јер за мене као навијача није битно колико дуго гори дим, него да ли се палио и у којој количини тј.бројци, знам да не гори предуго и то није ни битна чињеница...

Ако се већ износе грешке, а сви ми грешимо јер смо људи а не машине, боље да си мене испрозивао за један-два пута промашену цифру људи на Северу, и то не због нас самих, него због оних који би то евентуално пренели, пре свега мислим на ривалске групе... А што се нас тиче, у последње време је можда боље било и да смањујемо бројку у извештајима, не били на тај начин такозване редовне навијаче бар мало постидели кад виде да њихово не присуствовање утакмицама чини то да Север има мање људи него у прошлој сезони...

То су проблеми које треба решавати, можда већ и на овој теми... Како језгро које је омасовљено у последњих 3-4 године сачувати, можда му није време да се још и додатно омасовљава, него једноставно сачувати га и неке од присутних додатно навијачки образовати и упутити...

Како од млађих момака направити будуће лидере на трибини, како их довести на стадион када се врши невиђена медијска хајка на навијаче последњих годину-две, како им објаснити да се на стадион не долази да би постали мангупи, него да се долази јер волиш Звезду, јер волиш Београд и Србију, јер имаш другаре за које би дао много тога, а када и постанеш неко и нешто на трибини нораш да поштујеш старије, име се не гради тако што правиш инциденте међу својима него у сукобима са другим групама итд итд...

За ова и слична питања ја немам одговор, волео бих да о томе подучимо оне који долазе а не да читају ко је грешио и шта је писао пре неког времена... Искрено, и д.нет је имао своје лоше моменте, и данас када постоји потпуна контрола деси се понеки пропуст, али то нико не узима за зло, јер враћам се на почетак, сви смо ми људи, имамо обавезе, мало слободног времена и сл... И још нешто се слажем, ко измисли јебени интеренет, отео нам је свима пуно времена, некада су се људи договарали да се виде, па се лепо испричају, договоре, активности трибине се утаначе... Некада су постојали састанци сваке недеље, и сада се пробало са тиме, али није то то, изгледа сви воле да њихово мишљење добије на значају а то само може по форумима, некада је само онај који има заслуге могао да говори и даје предлоге...

У сваком случају, похвала за све што се постигло последњих пар година, али простора и пропуста има још пуно, тако да Делије могу бити још много боље... Очекујем одговре на постављена питања бар на д.нету где је ова тема добила на озбиљности, а овде се још увек уместо о томе прича о озбиљности форума... Не бих да улазимо у даљу расправу, све што је спочитано као мана овог форума, бар за мене је и углавном тачно, а за даље се ја ионако ништа не питам, одлучују други... Једино што могу да приметим је да резултати и игра нашег клуба нису више нити би икада требало да буду ненавијачка прича... То је оно што се да приметити на самој трибини кроз причу са већином људи...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Quote from: Ujka Vanja on July 20, 2008, 02:03:37 PM
Јебо ја матер оном ко измисли интернет!
То што ти Кизо мислиш да је добро отворити ово или оно на делије нету уопште не значи да је то исправно!Кажеш половина људи овде ти рекла за онај форум...а ја те питам кој аполовина?Шта су они допринели северу,јер нек од њих учествује у раду севера сем што долази на утакмице и ради нјосновније ствари???То што је тамо "војничка дисциплина" то је само показатељ да другачије ови форуми не би имали никакву сврху за нашу трибину.Како неко од вас уопште може ишта да предпоставља када не учествујете у директном раду групе?
Ево само да наведем један пример од пре годину дана рецимо...можда мало више.Овд су се писали извештаји у којима је стајало да смо на данашњој утакмици палили велике димове(оне од 15 минута!!!!!).И то је ладно стајало овде на насловној страници и нико се живи није бунио око тога.Онај који пише такве ствари и они који читају то и не реагују СИГУРНО НЕ МОГУ да знају шта је нашој трибини потребно и како треба да се ради да би се дошло до неких резултата на овом јебаном интернету.
Да је добро старо време сада,такви људи не би имали где да искажу своје мишљење и било би онако како треба да буде.Зна се где се слуша шта и како даље.А овако,свако ко се мало истриповао да је неки навијач нашао је "топли дом" на овом форуму јер се овде прича "опуштено".Е па не може то "опуштено" докле год овде по форумима има оних који учествују у раду севера мало више од куцкања по тастатури и "великог" одрицања и сликања наше трибине са стазе!
Или ће бити онако како треба да буде по форумима где су ДЕЛИЈЕ тема или тих форума неће више бити!Ово није ничија лична страница где ће он опуштено да ћаска са својим фановима и друговима...ово су странице навијачке групе ДЕЛИЈЕ СЕВЕР!Како ситуација захтева тако ће бити...а не како неко овде има жељу и како му се хоће.
Да нам је трибина уређена и да је све на своме месту...први ја не би био овде,а ви би могли да се зезате и шалите до миле воље.Докле год север има места за напредак и докле год неке ствари не штимају...овде има да се прича о томе.Имате мсн-ове и остале начине за међусобну комуникацију па се тамо шалите,будите опуштени,лупајте глупости...овде то не може!

Као неко ко је активно учествовао у стварању овог форума и уложио у сајт и форум пуно времена, а онда и свега осталог, желим да напишем по други пут последњу поруку на њему иако можда не бих ни требао, али због свих оних сати, дана и година које сам провео на њему желим да кажем своје мишљење.

Дошао сам на њега непосредно по отварању истог, када је Делије.Нет било место којем су се сви смејали на један начин. Тада је Кафе и екипа која се окупила око њега показала сав свој потенцијал и направила један од најпосећенијих ћириличних сајтова. Од увођења ћирилице, извештаја, фотографија, овај сајт је био авангарда за званичан сајт групе. Зашто је настао? зато што је било проблема на званичном сајту, зато што је било људи који су имали другачију визију од оних који су тада водили неуспешан сајт по оцени свих, а сада воде успешан уз мању помоћ неких људи који су се у међувремену прикључили.

Наглашавам да учествујем у раду и званичног сајта, пишем оно за шта мислим да је паметно да се каже, период опуштеног ћаскања је далеко иза нас и то сам осетио и на својој сајбер кожи... Мени може да се свиди или не, оно што данас називамо Делије.Нет, али то је званичан став групе. Ја то поштујем и у њему учествујем онолико колико желим.

Али кренимо редом, прво кажеш Кизи да је то што он мисли мало релевантно за било шта. Могуће, али власник овог сајта и његов оснивач је годинама крваво радио и улагао своје време и енергију у ово место на којем пишемо и које је визуално, хтео ти то да признаш или не, пар светлосних година у дизајну лепше од званичног сајта. Уклањање спортских прича са навијачког форума, по мени је то лоше и неодвојиво. Из разних разлога а сви разлози су по принципу спојеног суда. Мене је на Маракану довела неизмерна љубав према Звезди без које не могу да живим. Као такав себе декларишем као део групе. Групе која сваки пут ради оно зашто ти кажеш да је најосновнија ствар. На свакој утакмици цепам грло али нисам, као и већина на трибини део неке од организованих група. Један од многих који преко 25 година капира причу и зна шта да ради, али за разлику од тебе мени је Звезда изнад групе или макар подједнако важна. Ми смо неодвојиви део ње, али понекад имам осећај да би поједини људи без обзира ко изађе на терен дошли и навијали јер је то став групе. И ту долазимо до принципа спојених судова, да би повећали бројност морамо да радимо на онима који су ту око нас, капирају причу али и они треба да се укључе у рад. Зар није мало депримирајуће када имаш осећај да све ради педесет људи и да стале боли курац да се цимају око свега? Ја мислим да је та гвоздена дисциплина отерала много људи који се у ту причу не уклапају а могли би да јој дају пуно шмека и да све буде много опуштеније. Све ово треба да буде на неки начин забава, најважнија споредна ствар на свету. Не можеш очекивати занос на утакмицама попут Радничког из Пирота када нас је било 200 на Северу као и онда када играмо дерби за неко финале или велику међународну утакмицу. И сам то знаш. Не могу људи увек да грме свих 90 минута онако како би ја и ти волели, и ту не помаже ни вређање ни псовање које дође са шипке или мегафона... Чак мислим да то на дуже стазе изазива контра ефекат. Иста таква ситуација ти је и са овим форумом. Знам да су постојале раније и друге иницијативе да се он затвори, али видим да се у томе преломило и да је готово. Али у томе грешиш, затварање овог форума неће подићи ниво дискусије на званичном где влада превише једноумља за мој скромни укус. Зар те не смарају приче које иду тамо? Зар мислиш да је све што се дешава тамо квалитетно и зар не мислиш да нам се неки други не смеју због таквог форума?

Интернет није исто што и трибина, и нико неће створити има пискарајући на форумима. Таква времена су иза нас, али то је место где неко попут мене и Кизе може да размени мишљење са тобом који толико улажеш себе у читаву причу и то је добро. Знаш зашто? Зато што ћеш на тај начин чути нешто друго од онога што те окружује а део је приче и може да буде корисно. Ја бих овај и онај други форум користио, да сам на твом месту, за ширење приче и за мотивисање и укључивање људи. Не кроз директно писање на форуму већ кроз информисање људи који су заинтересовани да се цимају...

То што ја мислим, а нисам једини, да ми као група имамо неких озбиљних проблема, то је друга ствар, али понекад није лако ни саслушати другачије мишљење поготово када си бесан јер тај неко ко ти попује, по теби није урадио ништа. Пар пута си Кизи набацио да се цимао око фотки и то је то, а шта ћемо са оним да је био у првом реду неколико пута када су биле прилично гадне ситуације и да сам због тога поносан што ми је пријатељ и што га познајем, да сада не набрајам, од НС па до Зрењанина... Ко зна колико људи, без наметања да су ово или оно урадили за трибину, даје последњи динар, штека се и има проблема у свом приватном животу али се цима на неки свој мали микро начин који није свима видљив. Кизу спутавају многе ствари и зато је његово и мало цимање ствар коју треба похвалити а не осудити га. То би ти рекли готово сви овде да се не плаше за последице уколико се сукобе са неким ко на трибини може да им уради било шта...

Споменуо си извештаје, њих пише РСФ, на мој наговор је дошао на овај форум и на њега могу да будем поносан. Мислим да је макар тај сегмент одличан. Ја читам, као и остали који су то потврдили, баш те извештаје овде, када не стигнем од посла, а и када стигнем, а не на званичном сајту. Зато ти и кажем нисам стекао такав утисак, који ти имаш за њих.

Споменуо си резултате на интернету, без жеље да будем било какав провокатор, али какве резултате очекујеш од њега? Он искључиво служи за маркетинг наше групе и као информисање унутар групе. Као такав, Кафе је сасвим ок и служи својој сврси. Ово ме заиста занима јер ако постоје неке друге ствари које ми очекујемо од сајта, волео бих да знам које су.

Па зар није сва лепота овог вида комуникације управо у томе да ти можеш да чујеш шта ја као, обичан, просечан, навијач мислим о раду групе у којем учествујем у "оном најосновнијем"? Зар то тебе заиста не занима? Мени би то, да сам на твом месту, искрено занимало. Зар не мислиш да тај "једносмерни" вид комуникације не доводи управо до осипања одређених људи, а са друге стране се трудимо да нам сваки човек буде важан? Сети се колико нас је после оне текме са Војводином пре пар сезона отишло до победника, зашто ти људи немају мој и твој мотив да сваку утакмицу буду на Маракани? Ајде да мотивишемо те људе!! По мени ту "гвоздена дисциплина" није прави ефекат. Ја бих о томе волео да се размишља јер ја желим такав Север. Сигурно и ти, само је питање како до њега доћи...

Неколико пута сам прочитао завршетак твоје поруке и никако ми неке ствари не иду у глави. Нико мене не плаћа да долазим и да навијам, баш као ни тебе па ми није јасно што неко то схвата као обавезу. Ја на Север долазим због своје љубави и добре воље да одвојим време за то. Најискреније ти кажем без икакве провокације и не видим разлог да ми тамо не буде и лепо, не видим разлог да не ћаскам са својим ортацима који су и у групама и који нису. Исто тако је и овде на нету. Немам обавезу да долазим овде, мој је избор да ли ћу Мозилу да усмерим овде или на неки други сајт. Зашто је лоше ако хоћу да причам и о свом клубу кроз спортски смисао или на начин спортских прича? Нисмо војска, никада нисмо ни били...

На крају, нећу да кажем да нису урађене велике ствари, нећу да буде да ја сад нешто само критикујем, мислим да је само потребно неке ствари мало олабавити иначе ће се неки проблеми попут оних о смени генерације само продубити...

За крај, овај форум треба да опстане, макар због свих година које траје и макар због труда који су неки људи уложили у то, Киза пре свих. Мислим да овакав какав је, баш овакав, треба нашој групи. Ову поруку сам написао само  због Кизе и осталих пријтеља са овог форума без жеље да било кога дискредитујем, поготово не онога коме одговарам јер га искрено поштујем и знам колико се цима за све.

Quote from: Red Star Forever on July 20, 2008, 10:47:16 PM
Тај ко је то прочитао једино ако је луд могао је да поверује да димњак гори 15 мин, а онај ко је то написао и поставио (нек се препозна) или је био пијан или не знам већ шта... Слажем се да је за некога ко је почетник и неупућен информација која се тада појавила и стајала пар сати на насловној страни нешто у шта ће он сигурно поверовати, али ја који сам проверавао све оно што пишу остали па и Киза нисам то ни приметио али и ако јесам прешао сам преко тога а да нисам ни опазио, јер за мене као навијача није битно колико дуго гори дим, него да ли се палио и у којој количини тј.бројци, знам да не гори предуго и то није ни битна чињеница...

Ако се већ износе грешке, а сви ми грешимо јер смо људи а не машине
Константно у то време су се писали извештаји попут тога. Није то била грешка у писању.И опет исто.Теби је боље колико се упали него колико горе...ТО ЈЕ ТЕБИ!!!!ЕЈ,јел капираш ти то???Кроз ову једну ситницу од гомиле ствари које су се овде писале ја покушавам да ти нешто објасним ако си и мало разуман човек.СХАВТИ,у навијачком свету је срамота и невероватна ствар да неко тако нешто и покуша да помисли.
Људи таквог схватања не би требали да преузимају улогу неког саветодавца везано за ствари на трибини,већ такви треба да седе и слушају помно.Много људи је овде узело себи за право да причају шта нама као групи треба!

Quote from: obelix on July 20, 2008, 10:51:53 PM
Али кренимо редом, прво кажеш Кизи да је то што он мисли мало релевантно за било шта. Могуће, али власник овог сајта и његов оснивач је годинама крваво радио и улагао своје време и енергију у ово место
Све је то лепо,али ја ти кажем да сем слика и видео записа ми немамо неку корист даље од овог сајта.За оно што се ради како треба СВАКА ЧАСТ,али тамо где се неко уплиће где му није место ту већ неко мора да реагује иначе оде све у пропаст.

Quote from: obelix on July 20, 2008, 10:51:53 PM
али за разлику од тебе мени је Звезда изнад групе или макар подједнако важна.
А ко је теби рекао да је мени група важније од Звезде?

Quote from: obelix on July 20, 2008, 10:51:53 PM
Таква времена су иза нас, али то је место где неко попут мене и Кизе може да размени мишљење са тобом који толико улажеш себе у читаву причу и то је добро. Знаш зашто? Зато што ћеш на тај начин чути нешто друго од онога што те окружује а део је приче и може да буде корисно.
Гомила ствари је прихваћена управо тако са форума где људи пишу своја виђења ствари на нашој трибини.Ипак,од гомиле тих критика и идеја треба изабрати оно што је заиста нама потребно.

Quote from: obelix on July 20, 2008, 10:51:53 PM
То што ја мислим, а нисам једини, да ми као група имамо неких озбиљних проблема, то је друга ствар, али понекад није лако ни саслушати другачије мишљење поготово када си бесан јер тај неко ко ти попује, по теби није урадио ништа. Пар пута си Кизи набацио да се цимао око фотки и то је то, а шта ћемо са оним да је био у првом реду неколико пута када су биле прилично гадне ситуације и да сам због тога поносан што ми је пријатељ и што га познајем, да сада не набрајам, од НС па до Зрењанина... Ко зна колико људи, без наметања да су ово или оно урадили за трибину, даје последњи динар, штека се и има проблема у свом приватном животу али се цима на неки свој мали микро начин који није свима видљив. Кизу спутавају многе ствари и зато је његово и мало цимање ствар коју треба похвалити а не осудити га.
Какве то проблеме озбиљне има наша група?И ако их има како да се превазиђу?И ако не знаш како бар ми реци где су ти проблеми овде на сајту помињани и како се о њима писало!
Што се тиче Кизе свака част ако се негде показао и њему и свакоме ко јетсе то урадио...ту нема шта да се прича.
На крају ово пасуса си написао микро цимање...ја не знам шта да ти кажем на то стваро?Можда сам ја онда залутао овде.Излгледа да су овде "добродошли" ти са микро цимањима,они који имају већа цимања изгледа нису пожељни овде да ремете "мир".