Quote from: obelix on July 20, 2008, 10:51:53 PM
Споменуо си резултате на интернету, без жеље да будем било какав провокатор, али какве резултате очекујеш од њега?
Очекујем да форум буд еместо где ће се идеје оних који воде север пропагирати и да ће наши форуми пратити рад наше трибине.Или ће тако бити или их уопште неће бити.Јер онима који виде трибину уопште не треба овакво место уколико није делотворно за нашу трибину.Да се поново запате којекакве појаве по овим форумима...да се причају којекакве глиупости као раније...то нашој трибини не треба!

Quote from: obelix on July 20, 2008, 10:51:53 PM
Па зар није сва лепота овог вида комуникације управо у томе да ти можеш да чујеш шта ја као, обичан, просечан, навијач мислим о раду групе у којем учествујем у "оном најосновнијем"? Зар то тебе заиста не занима? Мени би то, да сам на твом месту, искрено занимало. Зар не мислиш да тај "једносмерни" вид комуникације не доводи управо до осипања одређених људи, а са друге стране се трудимо да нам сваки човек буде важан?
Па од 100 постова нађу се рецимо 3 која нешто можда допринесу да неко ко је у организацији трибине застане код њих и размисли о томе нешто.

Quote from: obelix on July 20, 2008, 10:51:53 PM
Неколико пута сам прочитао завршетак твоје поруке и никако ми неке ствари не иду у глави. Нико мене не плаћа да долазим и да навијам, баш као ни тебе па ми није јасно што неко то схвата као обавезу. Ја на Север долазим због своје љубави и добре воље да одвојим време за то. Најискреније ти кажем без икакве провокације и не видим разлог да ми тамо не буде и лепо, не видим разлог да не ћаскам са својим ортацима који су и у групама и који нису. Исто тако је и овде на нету. Немам обавезу да долазим овде.
Трибина никада није функционисала преко људи као што си ти који ово схватају као неку опуштену зазанцију.Да су и они који воде север у том фазону...не би ни ти био тако опуштен сад веруј ми...нити би те интерсовао север као што те сад интересује.
Северу баш недостају људи који озбиљно све схватају да би се послови поделили да би и они што "раде" на северу могли по некад да уживају.Мени је највећа сетисфакција задовољни људи на нашој трибини који ће и сутра доћи ту,али да би они били задовољни неко мора да биде озбиљан...то је тако.

Quote from: Ujka Vanja on July 21, 2008, 12:32:40 AM
Quote from: obelix on July 20, 2008, 10:51:53 PM
Неколико пута сам прочитао завршетак твоје поруке и никако ми неке ствари не иду у глави. Нико мене не плаћа да долазим и да навијам, баш као ни тебе па ми није јасно што неко то схвата као обавезу. Ја на Север долазим због своје љубави и добре воље да одвојим време за то. Најискреније ти кажем без икакве провокације и не видим разлог да ми тамо не буде и лепо, не видим разлог да не ћаскам са својим ортацима који су и у групама и који нису. Исто тако је и овде на нету. Немам обавезу да долазим овде.
Трибина никада није функционисала преко људи као што си ти који ово схватају као неку опуштену зазанцију.Да су и они који воде север у том фазону...не би ни ти био тако опуштен сад веруј ми...нити би те интерсовао север као што те сад интересује.
Северу баш недостају људи који озбиљно све схватају да би се послови поделили да би и они што "раде" на северу могли по некад да уживају.Мени је највећа сетисфакција задовољни људи на нашој трибини који ће и сутра доћи ту,али да би они били задовољни неко мора да биде озбиљан...то је тако.

Aјмо редом. За ово си потпуно у праву. Немам шта да додам или да одузмем, само нису сви људи на трибини они који воде. Мораш разумети и оне који немају снаге, храбрости, времена, идеје... а хоће да буду део тога у оном основном смислу. Мораш и њима дати неки вентил. То је управо компромис са спортским причама, одвој део форума где ће о томе моћи да се прича и решиће и растеретити многе ствари...

Quote from: Ujka Vanja on July 21, 2008, 12:04:16 AM
Quote from: obelix on July 20, 2008, 10:51:53 PM
али за разлику од тебе мени је Звезда изнад групе или макар подједнако важна.
А ко је теби рекао да је мени група важније од Звезде?

Искрено, нико. Стекао сам такав утисак, ако грешим онда извини.

Пре него што се донесе било каква драстична одлука о судбини овог форума, мислим да би ваљало озбиљно продискутовати о томе какав Север желимо сутра да имамо. Ова деценија се на много начина наметнула као пресудна у раду групе Делије Север, и с тога ми морамо да размишљамо какву трибину нудимо долазећим генерацијама. Да ли желимо да се будуће генерације људи у копу уопште интересују за фудбал или не? Какву поруку шаљемо деци, сутрашњим навијачима, ако Делије.нет, овакав без спортског сегмента, остане једино гласило наше групе? У ком правцу мислите да ће се едуковати један дванаестогодишњак који кад отвори форум види да ама баш нигде нема да се дискутује о спорту?
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Ако причамо о фудбалу као игри мени је смешно да коментаришем игру нашег тима,смешно ми је да се упустим у неку озбиљну анализу игре,или играча,тренера...јер је све ово спрдња од фудбала и од игре.Онај који то не види тај тек не зна шта је фудбал.
Коментарисање игре нашег клуба ништа неће променити,нити ће наша трибина функционисати боље због тога...само ће се јављати којекакви "познаваци" лопте да износе своја мишљења.
Наш фудбалски клуб има свој сајт и верујем да на њему може да се коментарише игра и ја би тај сајт препоручио онима који желе да коментаришу игру нашег клуба.Тамо када напишеш нешто можда и прочита неко ко одлучује о нечему везано за то,а кад напишеш на нашем сајту то нема никакву тежину.Ми знамо кад треба да се бунимо,знамо да прпеознамо не залагање на терену...и умемо да одреагујемо у таквим ситуацијама тако да није тачно да смо ми неми на игру на терену и дешавања око самог тима.

Quote from: Ujka Vanja on July 21, 2008, 06:29:45 PM
Ако причамо о фудбалу као игри мени је смешно да коментаришем игру нашег тима,смешно ми је да се упустим у неку озбиљну анализу игре,или играча,тренера...јер је све ово спрдња од фудбала и од игре.Онај који то не види тај тек не зна шта је фудбал.

Свако нормалан види да је српски фудбал у говнима до гуше и садашња Црвена звезда јесте део тога. Кад је међународни аспект у питању Звезда је пала на најниже могуће гране. Међутим, ми се никада не смемо помирити са таквим чињеницама. Због генерација фудбалера који су допринели да Звезда буде то што је постала, европски и светски великан, наша је дужност да максимално уложимо себе да се посрнули великан врати на стазе старе славе. Гурањем спортских тема у запећак, мислим да скрећемо са таквог пута. Кад кажем спортске теме, не мислим сад конкретно на тренера, тактику, припреме, прелазни рок итд. већ на уопштено интересовање за спорт које би сваки навијач морао да има.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Ево и ја да кажем коју...
Пре више година,док сам још био клинац у средњој школи тражио сам сајтове Делија по Гуглу и нашао између осталих и Делије Кафе.Тада је то био сајт са оскудним садржајем и слабим квалитетом дизајна,а нисам сигуран ни да ли је постојао форум,чини ми се да јесте.Таквих сајтова било је на претек.Међутим овај је временом постајао све бољи и бољи док није достигао практично тачку усијања.Правовремени аудио и видео клипови,извештаји тачни,прецизни и са свих могућих текми,безброј слика одличног квалитета,итд. Као што Обеликс рече,кафе је у једном тренутку заиста био авангарда у односу на званични сајт,али и форум.И мени је у тим клиначким годинама био место број један где ћу се информисати о нашој групи,али и где ћу опуштено ћаскати о спорту и другим небитним стварима.
Чини ми се да се занемарује чињеница да овај сајт нема тежњу,нити намеру да се такмичи са званичним,већ да само име кафе говори да је ово сајт на којем ће се,осим о нашој групи,расправљати и о спорту и о стварима невезаним за спорт,итд. Не мислим да су грешке које се повремено догађају у писању неких чланова и нашој неажурности да их истог момента исправимо толико велике и да нарушавају било чији кредибилитет.Мени рецимо много више сметаjу 23 стране зајебанције о Земану са оним Дејом на нашем званичном форуму.У почетку је било ок,али нисмо ми циркус,треба знати где се поставља мера.Па онда нема спортских прича,а тема ''докле више'' бавила се искључиво спортом,само што је свуда провучена група и навијање,онако са стране да пост не би био обрисан.
Да ме неко не схвати погрешно,не желим да подстичем никакав ривалитет између 2 форума,јасно је да се на оном тамо више пише,да је више виђенијих људи активно на делије.нету и он нам је као званичан сајт главни.Међутим,мислим да овај форум такође има своју специфичну тежину,можда не тренутно за време одмора,али дефинитивно ће се поново пробудити када сезона крене.Ако ништа друго сачекати још мало,покушати,видети у ком правцу ће ствари кренути па онда донети одлуку...
Фузија 2 сајта била би најбоље решење,али изгледа да за тим нити постоји обострана жеља,нити расположење за прављење компромиса.

Quote from: Ђоле on July 21, 2008, 08:16:48 PM
Правовремени аудио и видео клипови,извештаји тачни,прецизни и са свих могућих текми,безброј слика одличног квалитета,итд. .
Нема итд...клипови,слике то је оно што ваља на овом сајту...то итд не постоји.

Quote from: Ђоле on July 21, 2008, 08:16:48 PM
Као што Обеликс рече,кафе је у једном тренутку заиста био авангарда у односу на званични сајт,али и форум.
Док се неке ствари на званичном сајту нису промениле уопште није било тешко да било који сајт буде бољи од оног.Појављивањем већег броја људи који су активни на трибини онај сајт је добио тежину и не треба гајити емоције према ово сајту само зато што је тад званични сајт био катастрофалан.Место где се боље преносе информације на наше људе је БОЉЕ место па био то овај  или онај или неки трећи сајт.

Ako ne jedino, ono daleko najvaznije, merilo vrednosti navijacke grupe, ili pojedinca kao navijaca,  jeste broj godina koje je taj pojedinac ('starost' grupe)  proveo/provodi uz klub, na tribini. Ni grlo, ni dlanovi, ni izgled tribine, ni pirotehnika, ni koreografije, bilo sve zajedno, bilo po segmentima,  pa taman bilo na najvisem mogucem nivou, ne znaci nista, nije merilo istinske vrednosti, ukoliko ti na toj tribini nemas 70/80% ljudi danas, a koji su tu bili i pre 15/20 godina. To je mera navijaca, odnosno grupe!

Treba to pratiti, uzmimo ove nove grupe (a i stare) i da vidimo koliko tu ima ljudi danas, a koliko ce ih biti kroz 10/20 godina! Ali istih tih ljudi koji su usli u grupu, negovorim o podmladku.

Da bi se to postiglo, potrebno je raditi na oba fronta! Pre svega je neophodno da se kod mladih budi svest o znacaju kluba za koji navijaju, o njegovoj istoriji i svemu sto je vezano za taj klub i sto ga cini posebnim.

Ukoliko toga nema, taj nalozeni klinac koji je tu dosao sa otakom/dva ili su osnovali grupu ili sta god, to ce trajati, njihova aktivnost na tribini i vezanost za klub, bas onoliko kakvi su i motivi zbog kojih su tu - zezanje, dosada, mrstenje balavaca u grupicama (sa nekim eventualnim ledjima i sl.), baklje, devojcice itd.

A takvih je mnogo, i u mladjim ekipama, i u onom sirem jezgru. Dakle, kad se izgradi svest o znacaju i bitnosti kluba, paralelno se gura i navijacka prica. U tom smislu, mislim da je najprirodnije i najlogicnije da postoje sprotske price (iako nikad nisam imao potrebu d takve diskusije vodim), e sad kako to osmisliti da se ne ugrozi ova druga Prica, to je pitanje za razmisljanje. Pa ako zvanicni sajt/forum vec nije za sportske price o Nasem Klubu, zasto ne bi diskusiej mogle da se vode na ovom forumu?

Na kraju krajeva, vec duze vremena jako, jako retko dolazim ovde, ali znam da, pogotovo od kad su i ovde red poceli da prave ljudi koji idu na utakmice, nije bilo bas pregrst nekih lovackih prica i slicnih gluposti.

Jednostavno, netreba zastranjivati i ici u krajnosti. Najprirodnije je da navijaci, pa i, ili pre svega, i oni "najvatreniji" raspravljaju o svom klubu/timu i desavanjima unutar njega. Naravno, prica tribine je neizostavna i nemrljivo vazna, i ne sme da bude u drugom planu, ali treba naci balans ko to gurati paralelno. Na navijackim diskusijama ne treba da pise bas svako i gluposti, ali na diskusijama o klubu sto da ne diskutuju i Cigani i simpatizeri, pa time se, indirektno, i privlace i obrazuju, pribliziju klubu i celoj prici i ti simpatizeri, oni su upravo potencijalni Cigani, ko drugi? Naravno, i na tim diskusijama moze, treba i mora da se vodi racuna o redu. Nece to narusiti napredak tribine jer, kao sto rekoh gore, put od ulaska na Marakanu i Sever mrstenja radi, a ne kluba pa onda i tribine, pa do napustanja te iste Tribine i Kluba je Veoma Kratak.

sBogom

Тема је веома захтјевна, а ја, пошто сам тренутно на "одмору" у Бачкој Паланци, сигурно нисам довољно сконцентрисан на неке ствари, али Боже мој ...  ;D
Елем, ја ћу изнијети само свој став о свему што се спомиње на овој теми.
Дакле, сматрам да су оба форума, и д.нет и д-к.нет, у многоме допринијели развоју и бољем информисању код навијача Црвене Звезде, посебно у иностранству или окружењу. Док нисам набавио рачунар (прије 5-6 година) нисам имао појма о многочему, био сам и клињо и то све. Посјећивање ових форума и учешће у интелигентним расправама о разним темама, везаним за ЦЗ, трибину, Српство и сл, у многоме је допринијело позитивним појавама код наших навијача. Данас је интернет водећи свјетски медиј, и као такав највише утиче на свијест људи.
Не коментаришем превише често на подфоруму Северна трибина, из простог разлога, што сам у задњих годину-двије прилично онемогућен да долазим на текме, из личних разлога (и добрих и лоших). Сматрам да су онда моји коментари сувишни, а кад већ не помажем, зашто бих одмагао. Па, ипак, трудим се да долазим на текме, имајући у виду и удаљеност, а форуми ми служе као увид у оно шта се збива на текмама и око њих. На кафеу је очито атмосфера опуштенија, па је стога исти и форум којег чешће посјећујем.
Уф, развукао сам, а ништа не рекох конкретно. Елем, сматрам да су оба форума корисна, али да би требали остати одвојено. Да на д-к остане и "пивница" и "терен" јер је то одређени издувни вентил. Ми смо прије свега навијачи Црвене Звезде, и не постојимо као организација сами због себе. Ми као група, па и преко форума, треба да представљамо навијаче Црвене Звезде, тако да не изгледа као да нас боли кобас за тим како Звезда игра, и тако да клинци који тек треба да дођу знају да су овдје због Звезде, а не да би се надували и пребили неког. Приче како је наш фудбал срање и да је глупо коментарисати га не стоје. Јесте срање, али ми смо његова позитивна страна, једино што је остало од њега да ваља, и ако ми не будемо квалитетно учествовали у њему, са циљем да Звезда напредује, чему постојимо? Кога би то требало игра Звезде да више интересује од њених ватрених навијача?
Желим овом да додам да сам рад помоћи раду форума или некој сличној акцији, колико је то у мојој моћи.



Quote from: Mikelandjelo on July 24, 2008, 02:26:54 PM
Ми смо прије свега навијачи Црвене Звезде, и не постојимо као организација сами због себе. Ми као група, па и преко форума, треба да представљамо навијаче Црвене Звезде, тако да не изгледа као да нас боли кобас за тим како Звезда игра, и тако да клинци који тек треба да дођу знају да су овдје због Звезде, а не да би се надували и пребили неког. Приче како је наш фудбал срање и да је глупо коментарисати га не стоје. Јесте срање, али ми смо његова позитивна страна, једино што је остало од њега да ваља, и ако ми не будемо квалитетно учествовали у њему, са циљем да Звезда напредује, чему постојимо? Кога би то требало игра Звезде да више интересује од њених ватрених навијача?
Желим овом да додам да сам рад помоћи раду форума или некој сличној акцији, колико је то у мојој моћи.
Тужно је то што некоме мораш да објашњаваш шта је то Звезда.Ја сам нешто мало захватио оног старог времена и знам шта је Звезда и једноставно ми је смешно да причам о овом "фудбалу" који се одвија у нашој земљи јер ово је све сем фудбал!
Ја не могу на силу да терам себе да измишљам како ми је занимљиво да гледам оне тупсоне на терену,и не могу да лажем себе и људе око мене да ми је интересантно да гледам такав фудбал и играче који се на кретенски начин опходе према тој игри и уопште према нашем клубу.Није игра на терену Звезда,нити играчи који играју тренутно на терену...Звезда је прича која се везује за многе ствари.Ја не верујем да постоје људи који долазе на стадион у овим данима да би гледали фудбал.Ја кад би само због фудбала долазио...не би ме стадион видео последњих 15 година минимум. О чему да пишемо???По мени је и увреда за Звезду да њени навијачи прихвате овакво стање као реално и да почну да коментаришу овај фудбал и скорашње наше "успехе" ...другим речима да сепомире да смо сада канта и да неће у скорије време видети бољу игру...па ајде онда да коментаришемо оно што имамо.
На нама је да навијамо када тим и води и губи,када видимо не залагање да реагујемо,када не знају када је доста да мењамо....али да коментаришемо игру,довођење другоразредних и трећераздрених играча...да се примамо ко мајмуни на то...за мене је то бескорисно и глупо.

Quote from: Radza on July 23, 2008, 03:53:46 AM
Ako ne jedino, ono daleko najvaznije, merilo vrednosti navijacke grupe, ili pojedinca kao navijaca,  jeste broj godina koje je taj pojedinac ('starost' grupe)  proveo/provodi uz klub, na tribini. Ni grlo, ni dlanovi, ni izgled tribine, ni pirotehnika, ni koreografije, bilo sve zajedno, bilo po segmentima,  pa taman bilo na najvisem mogucem nivou, ne znaci nista, nije merilo istinske vrednosti, ukoliko ti na toj tribini nemas 70/80% ljudi danas, a koji su tu bili i pre 15/20 godina. To je mera navijaca, odnosno grupe!

На напој трибини међу екипама увеј је гласило правило...нема везе ко је колико на трибини важно је ко колико допринесе.Значи неко може да иде 20 година на трибину и да стоји увек по страни а неко може да иде 10 и за тих 10 да уради многе ствари које ће побољшати нашу трибину.Значи ако се прича о екипама и групи онда је ипак и мерило ко је шта урадио за то време.То је и добро али и лоше.Добро је јер група напредује и све је боља и боља са таквим размишљањем,али је лоше зато што са таквим мишљењем много људи одустаје.То је проблем јер неко више нема снаге да даје себе за нешто и аутоматски зна да у екипи неће више бити прихваћен као пре...и одустаје.
Треба наћи начин како људи да остају на трибини.Ја мислим да је кључ свега у нормализацији сукоба на навијачкој сцени,јер свако ко пређе неку старосну границу полако почиње да схвата да му такве опасности у животу не требају више.
Лепа је то прича да је мерило колико си на трибини али у граду где постоји више већих и мањих група је јако тешко да тај параметар за ванијача буде најважнији.

Пре нешто мање од годину дана сам се регистровао на овај форум управо због спортских прича. У почетку сам коментарисао неке ствари, водио дискусију у вези игре... Сада такође остављам одговоре ван подфорума "Северна трибина", али обично су у питању само неке вести које прекопирам са неког другог сајта. Сматрам да ако већ имамо такав подфорум на овом месту, ако је отворена тема за праћење резултата са припрема, ситуације у клубу, зашто онда да не поставим неку нову вест... Међутим, некад се осећам безвезе кад видим шта сам поставио! Кажем, урадим то по неком механизму, да не би баш сваку новину постављали 2 модератора... Е зашто се осећам безвезе!?
Па баш због овога што је "Ујка Вања" написао:
Quote from: Ujka Vanja on July 24, 2008, 05:00:23 PM
По мени је и увреда за Звезду да њени навијачи прихвате овакво стање као реално и да почну да коментаришу овај фудбал и скорашње наше "успехе" ...другим речима да сепомире да смо сада канта и да неће у скорије време видети бољу игру...па ајде онда да коментаришемо оно што имамо.
На нама је да навијамо када тим и води и губи,када видимо не залагање да реагујемо,када не знају када је доста да мењамо....али да коментаришемо игру,довођење другоразредних и трећераздрених играча...да се примамо ко мајмуни на то...за мене је то бескорисно и глупо.

Морам да кажем да ми је веома драго што сам ово прочитао! Стајало ми је у глави овако нешто, сигуран сам, али нисам хтео или нисам знао да себи кажем баш ово. Информисање о томе, шта је резултат неке припремне утакмице, о томе ко је потписао за наш клуб или раскинуо уговор, колика је вредност трансфера и сл... Наравно да је то сасвим нормално, али са друге стране, приче о томе да ли је боље у овој формацији или оној, да на овом месту игра један играч, а никако онај други, да је онај невиђено спор, а онај трећи много трапав итд. Жао ми је, али више не... После Алкосана сам то полако почео да схватам и нека буде да сам сада коначно схватио!
Ја, као средњошколац и неко ко пар година повремено, а у последње време све редовније посећује Север, можда нисам ни заслужио да будем ту пошто сам то тек сад схватио (као што сам и написао)... Али, бар сам искрен  ;). Осећам у себи да сам много изнад оног дечка од 15 година, од оног који у почетку није схватио како у овом времену треба да се гледа на Звезду. Нарочито, ако си део Делија. Временом сам схватио, да за Басту или Коромана треба да ме боли ку**ц. Онај ко то конта, знаће у ком смислу је ово речено... Остаје ми да се нервирам због лопова у управи нашег кошаркашког клуба, због бордо-беле боје на њиховим дресовима, па ајде и због оног лоповлука у вези ФСС-а, као и због неких сличних ствари...

Значи, покушао сам да се вежем за однос Делија према тим спортским причама, тачније описао сам неке промене које су се у мени десиле за период од 2, 3 или 4 године! Зато сам у овој, назови, полемици на страни "Ујка Вање". Знам да моје мишљење није претерано битно, али сам желео да га изнесем пошто сам прилично уверен у то. И није ми битно да се ја неком похвалим што сам после неког времена стекао по мени, бар за мало, већу навијачку свест... Најискреније то кажем и желим да дам подршку онима који ће својим поступцима да покушају да покрену и на прави пут усмеравају млађе, онда неке друге исправе у вези одређених ствари итд.

Летак са утакмице Звезда-Гроцлин, одигране 04.10.2007:


Бојим се да ме вас двојица нисте баш разумјели.
Гдје сам то ја рекао да треба да се вежемо за било кога од играча, или да се задовољавамо овом срамотом од фудбала!? Моје ријечи су само везане за то да "делије" треба да теже напретку нашег вољеног клуба, да га гурају напријед, јер смо ми та једина позитивна покретачка снага. Играчи долазе и одлазе, али дрес остаје. Звезда је наша највећа светиња и ми смо ти који морају утицати на то да је неки идиоти (било управа, било играчи, било медији) не гурају у живо блато.
Надам се да је мој пост сада мало јаснији, јер ја ми се не чини да се мој став много разликује од става Ујка Вање или Вечитог Делије.



Quote from: Ujka Vanja on July 20, 2008, 11:56:32 PM
Quote from: Red Star Forever on July 20, 2008, 10:47:16 PM
Тај ко је то прочитао једино ако је луд могао је да поверује да димњак гори 15 мин, а онај ко је то написао и поставио (нек се препозна) или је био пијан или не знам већ шта... Слажем се да је за некога ко је почетник и неупућен информација која се тада појавила и стајала пар сати на насловној страни нешто у шта ће он сигурно поверовати, али ја који сам проверавао све оно што пишу остали па и Киза нисам то ни приметио али и ако јесам прешао сам преко тога а да нисам ни опазио, јер за мене као навијача није битно колико дуго гори дим, него да ли се палио и у којој количини тј.бројци, знам да не гори предуго и то није ни битна чињеница...

Ако се већ износе грешке, а сви ми грешимо јер смо људи а не машине
Константно у то време су се писали извештаји попут тога. Није то била грешка у писању.И опет исто.Теби је боље колико се упали него колико горе...ТО ЈЕ ТЕБИ!!!!ЕЈ,јел капираш ти то???Кроз ову једну ситницу од гомиле ствари које су се овде писале ја покушавам да ти нешто објасним ако си и мало разуман човек.СХАВТИ,у навијачком свету је срамота и невероватна ствар да неко тако нешто и покуша да помисли.
Људи таквог схватања не би требали да преузимају улогу неког саветодавца везано за ствари на трибини,већ такви треба да седе и слушају помно.Много људи је овде узело себи за право да причају шта нама као групи треба!

RSF је од скоро на одмору, као и ја, па није у могућности да чита форум.
Кажеш да није потребно да се пише колико је димова, бакљи упаљено, да је то срамота? Зашто онда ниси раније реаговао, шта си чекао до сада? На овом форуму регистрован си скоро 3-4 године, па ја тебе питам шта си чекао? Могао си побољшаш квалитет овог форума, да си некога од "извештача" усмеравао, или дао неки добар предлог. Да је можда Критичар или неко други дошао овде и дао линк од Наполитанаца на италијанском и рекао "е овако треба да изгледа извештај"... Или да си ти некоме рекао како треба да изгледају извештаји... Рецимо после прошлогодишње прославе титуле, писао си на форуму како смо упалили скоро 600 бакљи, зашто је то онда уопште битно? Значи то је битно, а да ли смо упалили 30 или 40 димова на неком гостовању онда то није битно? Зашто ти не пишеш извештаје за насловну страну делије.нета а одлично си упућен у све, за разлику од Цакија. Од тога би сви имали користи. Да си ти провео више времена на Кафеу био би ово много бољи форум, али ипак видим било ти је тешко да будеш растрзан на 2 стране.

Кизо мислим да ниси добро разумео...проблем није у броју димњака већ у дужини горења...
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007