Quote from: Пијанац on October 06, 2008, 06:40:04 PM
Киза зна да сам му у четвратак у кафани рекао да очекујем да натрпамо стоку 2 или 3 : 0, а то сам му поновио и јуче кад сам га срео на полувремену. Зашто сам очекивао такав исход? Кад год су партизанен високо летели у нашима је знало да проради срце и инат и знали смо да их очукамо да тако главом тресну о под да им не буде добро неко време. На жалост дочекали смо и то да за Звезду заигра генерација која више не може ни из ината да им јебе матер. Тужно ми је да црнац из Сенегала најемотивније доживљава вечити дерби. У овој екипи има два или три играча који су свесни величине клуба док су остали ко крпе неке.


То сам баш и хтео да кажем.Ја просто не могу да верујем да Ибрахим Гај са толико емоција доживљава наш дрес,тако и треба да буде,волео бих да је више таквих играча,у смислу срца и жара.Ја такве хоћу да гледам на терену,да видим да воли тај дрес и да за
њега гине.

Мени је жао и душа ме боли када видим шта се дешава са клубом.Тотално се слажем са свиме што си рекао.Баш причам са ћалетом који Звезду прати 50 година.Каже ми да би сваком од тих индијанаца,голубару Џомби,том Караџићу,или било ком на пример из тужилаштва требале да се затресу гаће када чују име Црвена Звезда.
Нас пљује ко стигне.
  То за играче,па сменили смо толико тренера у последње на пример три године и на тај начин смо дозволили играчима да комадују.Раније се знало ко коси а ко воду носи.Играчи су долазили у Звезду и била им је част да играју у тој Звезди,тј.само да обуку тај црвено-бели дрес.Сада је Звезда отскочна даска за Европу.За све је крива управа која на свако незадовољство играча одговара сменом тренера.Ко су бре они да мењају тренере како име се прохте.Мени је немогуће да од 6 тренера за последње 3 године нико не ваља.Они неће да играју,свега пар играча игра.Можем одап ричамо колико хоћемо,али њих заболе за нашу Звезду.

Браћо могу вам рећи да имам велико поверенје у илију ивића и мислим да ће он,ако му се обезбеде сретства успети да доведе права појачана за клуб насег реномеа.
А сто се гаја тиче заиста све честитке,најболји играч у насем волјеном клубу!
Джомба лиже јаја ибрахима гаја ;D
БОЛЈЕ ЈЕ БИТИ МАЛО ЛУД,НЕГО МАЛО ПАМЕТАН!

Пре него што било ко похвали Гаја треба да се сети и његовог пуштања против Јавора.
А што се Ђорђевића тиче очекивано је да комплексаш који не успе да оствари свој сан и заигра у клубу за који навија касније највише пљује по њему

рукометас мораш се сложити да је било превише очигледно да су играчи тада бојкотовали земана,тако да није само ибрахим крив за тадашнје лоше резултате...
Такође би морао да се сложиш,да давно нисмо имали странца који је са поносом носио дрес звезде и гинуо за нју на терену,очигледно је гај схватио величину грба и могао би да послужи као пример разним домаћим играчима којим је звезда само успутна станица која ће им помоћи да побегну у иностранство.....
БОЛЈЕ ЈЕ БИТИ МАЛО ЛУД,НЕГО МАЛО ПАМЕТАН!

Гај је био тада један од тих којима је пало на памет да бојкотују Земана, тако да сви до једног који су то урадили за мене ће увек бити пичкетине. Нико од њих није играо за клуб Здењек Земан него Црвена звезда. Ко су бре они да им падне на памет да изгубе утакмицу намерно
Његову борбеност и квалитет не оспоравам, али то да ли је схватио величину нашег клуба не знам (могуће да јесте). Мислим да би он тако играо за сваки други клуб јер је тип човека који жели да оправда сваку пару коју добије. Нпр Ненад Ковачевић је такав тип који ће на свакој утакмици да изгине као да му је последња.

Занима ме ко зна да напише нешто о Бингулцу пошто видим да је тренутно главни кандидат за председника клуба. Не знам ништа о човеку али чини ми се да би Дуле Савић био боље решење

 

Quote from: rukometas_bg on October 07, 2008, 05:11:56 PM
Занима ме ко зна да напише нешто о Бингулцу пошто видим да је тренутно главни кандидат за председника клуба. Не знам ништа о човеку али чини ми се да би Дуле Савић био боље решење

Бингулац је човек политичар, Слобин кадар из 90-их. Био је министар у његовој Влади, чини ми се управо за спорт, а сада је ваљда или члан или јако близак човек Српске радикалне странке. Знам да је био амбасадор југославије у Јужноафричкој републици. Од једног рођака знам причу из тог времена да није баш био ауторитет за амбасадора, а да га је српски народ у Ј. Африци ипак волео јер је био велики боем, весељак и шаљивџија. Из овога би рекао да би се избором Бингулца само наставила агонија у којој је председник клуба нечија марионета.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

по последнјим информацијама које круже изгледа ће и југовић бити кандидат,а иза нјега ће стојати филип цептер.
БОЛЈЕ ЈЕ БИТИ МАЛО ЛУД,НЕГО МАЛО ПАМЕТАН!

Quote from: Пијанац on October 07, 2008, 05:43:39 PM
Quote from: rukometas_bg on October 07, 2008, 05:11:56 PM
Занима ме ко зна да напише нешто о Бингулцу пошто видим да је тренутно главни кандидат за председника клуба. Не знам ништа о човеку али чини ми се да би Дуле Савић био боље решење

Бингулац је човек политичар, Слобин кадар из 90-их. Био је министар у његовој Влади, чини ми се управо за спорт, а сада је ваљда или члан или јако близак човек Српске радикалне странке. Знам да је био амбасадор југославије у Јужноафричкој републици. Од једног рођака знам причу из тог времена да није баш био ауторитет за амбасадора, а да га је српски народ у Ј. Африци ипак волео јер је био велики боем, весељак и шаљивџија. Из овога би рекао да би се избором Бингулца само наставила агонија у којој је председник клуба нечија марионета.
да додам само да је човек добар са свим оним људима због којих нам је фудбал на овако високим гранама,толетом,ђором...

Ево најактуелнијих дешавања из вољеног нам клуба...

Извор Блиц
QuoteПрема изворима ,,Блица", могуће је бар шест варијанти расплета председничке трке на ,,Маракани".

Владимир Југовић. Могућа, иако се бивши ас после повлачења из Управног одбора прилично дистанцирао од клуба. Његова кандидатура имала би финансијску подршку Филипа Цептера, што му повећава шансе.

Драган Џајић. Све реалнија опција, а његово присуство вечитом дербију и катастрофална ситуацију у клубу појачали су притисак на њега да се врати на командно место.

Зоран Бингулац. За сада једини званични кандидат. Професор међународних финансија и стручњак из ове области, има идеју да задржи финансијера Марка Мишковића и постави га за потпредседника. Јавно му се супротставио бивши ас Петар Кривокућа, који предлаже Ден Тану.

Ден Тана. За холивудског бизнисмена, који се оштро успротивио мешању навијача у клупску политику, наклоност имају финансијери Марко Мишковић и Драги Мићовић.

Могуће је да се пред скупштином појави више кандидата, од којих би се гласањем изабрао један.
Теоретски, могуће је и сазивање Сабора Црвене звезде, као најширег клупског тела, који може да изабере нову скупштину, а онда председника. Долази у обзир само ако међу присталицама клуба нарасте уверење да ниједан од предложених кандидата није прави.
Било како било, до краја октобра знаће се име човека који клуб са ,,Маракане" треба да покрене из учмалости и вишемесечне агоније.

Избор Бингулца би био раван катастрофи. Повратак у прошлост би нам се десила на челу са командиром "Јагњећих Бригада" из доба најстрашније комунистичке Шугославије.
За Џају једна од врло логичних питања која се намеће а која се везује за њега... Како неко ко је добрим делом утицао на срозавање клуба може да се одједном јави као спасилац истог?
Ћелави Јул Бринер или како се прозвао Дан Тана би не сумњиво још више нарушио ред између клупског руководства и навијача.
Југовић-Цептер ми се чини као најздравија осовина која би имала шансу да изведе клуб из тренутног срања.

Наравно, најбоља опција која се на жалост не спомиње а која је једино могуће решење за дуге стазе је приватизација клуба...

И маните се прича око толета ракара и ђоре преваранта. Да је Звезда јака и стабилна изнутра нико од нас овде на форуму их не би ни споменуо а камоли се нервирао око њихових јајарских смицалица из пропалог и учмалог ФСС.

Quote from: CEBEP on October 08, 2008, 05:20:19 AMЈуговић-Цептер ми се чини као најздравија осовина која би имала шансу да изведе клуб из тренутног срања.

Све што си анализирао је тачно, али ова квотирана комбинација ми се чини исто тако мало вероватна као и остале... Разлог: Цептер је рекао да га интересује Звезда само ако је на продају, тако да од њега за сада нема ништа, а Југовић улази у Звезду само преко њега, не верујем да може да се договори са Мишковићем јер је овај са Цептером у односу као ми са ракарима... И тако у круг, не видим нам спас, али ако се не изаберу Бингулац, Ден Тана и слични и то је спас за наш клуб... У супротном наставља се агонија..
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Ја бих више волео да Југовић дође у звезду,он је препоручио оног Паласиа,који је био на проби у Звезди,па је пиксију било много 1,5 милиона,а сада тај играч прелази у манчестер за 23 милиона евра.
...ЈА ВОЛИМ ТЕБЕ ЛУДО,ЈА ВОЛИМ ТЕБЕ ЗНАЈ...

Не волим баш да цитирам новинарска нагађања, поготово не са Монда који ми је прилично непоуздан извор. Међутим, цитираћу овај текст јер је практично први који наговештава одлазак финансијера Мишковића и Мићовића из клуба.
QuoteМОНДО: Три шпила за Звездину кулу

Среда, 8. октобар 2008. 17:29

Олуји која тресе црвено-белу страну Топчидерског брда не назире се крај.

Пораз у 134. вечитом дербију на "Маракани", у Црвеној звезди су се опростили од трке за титулом иако је тек почетак октобра. Медјутим, ни то не би било толико страшно за присталице црвено-белих када би се назирало "разведравање", али таквих прогноза нема.

Јасно је да су катастрофални резултати тима Здењека Земана на старту сезоне, а који су се поправили доласком Чедомира Јаневског против нејаких ривала, директна последица турбуленција у свим клупским структурама.

Питања ко руководи и ко ће руководити Црвеном звездом и даље немају одговор. В.д. председника је Добривоје Танасијевић, али се показало да узде не држи довољно чврсто кад не може да спречи излазак играча на терен обучених по "навијачкој моди".

Сива еминенција, тандем финансијера Марко Мишковић и Драги Мићовић, у чију су се "визију" уздали многи, сада су на излазним вратима "Маракане".

Марко Мишковић отпутовао је на три месеца у Америку, тврди пословично добро обавештена фудбалска чаршија.

Драги Мићовић и он, по свему судећи, најозбиљније размишљају да дигну руке од Црвене звезде, која је у овом тренутку "рупа без дна" и од које повериоци, углавном банке, али и неки домаћи бизнисмени, потражују скоро 25 милиона евра.

Рачуни црвено-белих ове године били су блокирани укупно 25 дана, а последњи пут блокада је била на снази од 22. до 30. септембра.

Изузетно лоша финансијска ситуација у клубу, за коју делом кривицу сносе и Мићовић и Мишковић зато што су као чланови УО дизали руке за разне кредите и позајмице, један је од разлога што њих двојица намеравају да оду, а други је, ништа мање битан, кандидатура Зорана Бингулца за председника клуба и Душана Савића за потпредседника.

"Јабука раздора" је држање Бингулца и Савића на Изборној скупштини ФСС, на којој су гласали за Томислава Караџића. Мишковић је већ једном летос напуштао клуб зато што се Црвена звезда није супротставила устоличењу првог човека Партизана на Теразијама 35, па ни сада не жели да сарадјује са онима који су Караџићу дали гласове.

Финансијери Црвене звезде немају противкандидата којег би могли да изгурају на чело клуба, пошто Звездини бивши асови, пре свих Владимир Југовић, не желе под њиховим патронатом да удју у изборну трку.

Медјутим, уколико би се Мићовић и Мишковић повукли из клуба, из извора блиских Црвеној звезди и Владимиру Југовићу сазнајемо да је могуће да се на овај или онај начин он укључи у трку за руководећу функцију у клубу.

Исти извори наводе да би противкандидат Бингулцу могао да буде и садашњи в.д. председника Добривоје Танасијевић, а онда би у тој комбинацији најтрофејнији српски фудбалер био кандидат за потпредседника клуба.

У случају победе Танасијевића, Југовић би у тандему са новим председником и потпомогнут новим финансијером клуба, за кога се претпоставља да би могли да буду Филип Цептер или неки аустријски конзорцијум, радио на консолидацији гиганта из Љутице Богдана.

План би био да се, када клуб поставе на здраве ноге, времешни 73-годишњи Дан Тана повуче, а да Југовић настави самостално да води Звезду.

Остаје да се види ко ће од карата из свог шпила градити Звездину кулу, која се овог лета урушила до темеља.

(Јован Милошевић, МОНДО)

Можете видети да сам при крају болдовао неке речи које би кад би се скупиле биле по мени идеално решење за Црвену звезду. Дакле, Владимир Југовић би био на месту председника, а финансије би долазиле путем јаких спонзорских уговора са фирмама из иностранства. Југа је оставио неизбрисив фудбалски траг у неколико земаља и верујем да свуда има јаке контакте, а не само у Аустрији где тренутно живи. То је у ствари оно нешто што смо 2005. сви и од Пиксија очекивали, да ће остварити јаке уговоре са великим бројем јапанских фирми и да ће то бити главни извор финансија клуба. А он се уместо тога уватио за Мишковића.  >:(
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Мислим да је тај Мишковић волео звезду неби тако лако побегао,очигледно да му је звезда послужила да опере нелегално стекнуте паре,на ста се у почетку у упозоравало >:(
БОЛЈЕ ЈЕ БИТИ МАЛО ЛУД,НЕГО МАЛО ПАМЕТАН!

Цептер у ''Пресу'' још једном поновио да је веома заинтересован за Звезду и да ће покушати да је купи чим се усвоји закон о приватизацији у спорту.Пре тога не жели да се ангажује поучен искуством из ОК-а,када га је Ћурковић нелегално отерао.Најавио је и буџет између 40 и 100 милиона ако купи Звезду....

Quote from: Ђоле on October 08, 2008, 09:30:59 PM
Цептер у ''Пресу'' још једном поновио да је веома заинтересован за Звезду и да ће покушати да је купи чим се усвоји закон о приватизацији у спорту.Пре тога не жели да се ангажује поучен искуством из ОК-а,када га је Ћурковић нелегално отерао.Најавио је и буџет између 40 и 100 милиона ако купи Звезду....

Да су неке озбиљније новине, па да човек поверује.

ђоле,ако заиста реално гледамо,онда схватимо колико је тај буџет нереалан,ма колико год то ми желели,нећемо се заваравати са некаквих40'100милиона,мислим молим те, :-\
Као прво треба да се усвоји закон о приватизацији у спорту,а да би дошао дотле парламент треба да почне да ради,па тек онда стижу амандмани на тај закон,јел постоји могућонст тад се неће односити на звезду и балије(шпански модел).А чак и да све то лепо заврши,односно усвојен закон,сто неће бити скоро,постоји јос моного корака до саме приватизације(типа тендер....).
Мој заклјучак је да се нетреба замарати приватизацијом и некаквим милионима,јел до тога има много и питанје је уопше оће ли до тога и доћи.Постоје важније теме,хајде да се бацимо на садашнјост,а не оно шта би било кад би било.
паздрав
БОЛЈЕ ЈЕ БИТИ МАЛО ЛУД,НЕГО МАЛО ПАМЕТАН!

Наравно да су ове цифре чиста фатаморгана,са таквом финансијском конструкцијом би лагано добијали Реал и остале тимове,само преносим изјаву.Што се Преса тиче,капирам да када објаве интервју ипак постоји већа доза истине него кад објаве неки текст који правдају ''поузданим изворима'',мада када су они у питању ништа није изненађење.
Што се тиче приватизације,најављено је да ће закон до фебруара најкасније бити усвојен,тако да то баш није далека будућност и требало би на време размишљати шта и како када се тај закон усвоји.

А што се садашњости тиче,Гвозденовић интензивно тренира са нама,могуће је да ће врло ускоро и потписати.

Ево мало и садашњости....

Клуб је у дугу 25 милиона Евра... Па ми као да смо стипендирали цео рат у Ираку и Афганистану....
Шта ће да буде, време ће показати. Без неких великих нагађања по мени сада треба учинити следеће кораке:

- Чеду и Ивића треба оставити да раде посао на дуже стазе без помишљања смена и којекаквих глупости. (Чеда ме изненадио јер је врло смирено и паметно одреаговао на "Чеда чворак" прозивку. Ћути Чедо и ради. Јебаћеш оног ракарског курцолисца кад-тад)
- Охрабрујућа је Ивићева изјава да одлази у Бразил по појачања, данас или сутра, а не у задњих 5 и по секунде пред гашење прелазног рока.
- Велики рез играчког кадра треба да се направи зимус у мини прелазном року. Оставити Гаја (убедљиво најсветлија тачка целог клуба), Милијаша, Стаменковића, Коромана и можда још пар њих. Остали тутањ из клуба.
- За то време клуб треба да уђе у континуитет победа. Куп узети по сваку цену а ракаре добити у дербију.
- Не очекивати ништа, ама баш ништа, ни од новог закона који може а не мора да се изгласа, а знамо да се у Србији ништа на време не дешава, ни од ФСС. Када се изгласа приватизација онда може да се прича каквој приватизацији треба прибећи.
- Најбоља опција за коју видим да држи воду је варијанта са Југовићем. Дечко је готиван и зна шта хоће. И наравно, Аустријски конзорцијум би био пун погодак.

Ја не причам овде о милионима евра али мислим да су ово реалне опције које се са мало пара могу одрадити паметно и интелигентно.

Иначе бингулац је дао интервију куриру,има занимлјивог па прочитајте  да видимo утиске.. ;)
http://www.kurir-info.rs/clanak/sport/kurir-09-10-2008/zvezdi-preti-gasenje
БОЛЈЕ ЈЕ БИТИ МАЛО ЛУД,НЕГО МАЛО ПАМЕТАН!

Мислим да никада нисам у животу видео оволику самоувереност! Ако би био трећину добар колико је самоуверен било би супер... Мада ко зна колико је тога добро интепретирано...
Иначе долазак на Север на првој утакмици би му био шмекерски потез какав није скоро виђен...

Је л' се овај бавио нечим у последње време или је живео на партијским јаслама? Раније је био у политици, али ја нигде ништа не могу да пронађем о њему у последњих пар година...