igra se za 7 dana
pa da cujem koji od ova dva kluba vise mrzite i zbog cega
forever ultras tvoje misljenje znam pa zato okani se komentara

Ja nazalost nisam bio ni na Maksimiru ni na Poljudu posto sam '91 bio jos klinac i definitivno nisam mogo da idem vozom u Hrvatsku. Bio sam jedino u Osijeku na Osijek-Zvezda posto sam tamo imo rodbinu (u Tenji). Secam se da je stadion bas bio mali kad se uporedi sa Marakanom  :lol: Tad su u fazonu bile one rolne papira, sto se stavljaju u kase, tako da se koreografija sastojala od bacanja vise tih rolni, salova i nekih manjih zastava. To je sve cega se secam iz lijepe vase.
umnjaju neki da bodrimo pogresan tim, i mrze nas zato sto uvek smo s'njim!!!

Ja vise "mrzim" BBB. Naravno nevolim i Torcu ali kao sto je Kiza vec rekao, jedini su koji zasluzuju respekt iz bivse jugoslavije kad se gleda iz ciganskog ugla. Stvarno vas je bilo na svakom gostovanju u solidnom broju.

Ali neznam kakvi ste sad. Bas bi voleo da dobijete neki svajcarski klub u narednoj sezoni pa da dodjem da vas vidim. mozda se i razmenimo koji sal! :D  :D  :D

Kod mene u kraju je pre rata bio jedan stariji decko koji je bio skoro redovan na Dinamovim utakmicama  :o Decko je skroz  lud, stalno je seto dinamov sal, naravno zbog toga par puta dobio batine, pisao grafite BBB, non-stop iso u Zagreb. Decko je rodjeni Beogradjanin, Srbin, ali se nesto istripovo :lol: Ne znam da li jos uvek ide mada sumnjam posto sad sigurno ima 35 do 40 godina a trebala bi mu viza. Jel ima mozda neko da zna nesto o njemu, nisam ga viseo dosta dugo? Decko je jako visok, skoro 2 metra, i prilicno debeo.
umnjaju neki da bodrimo pogresan tim, i mrze nas zato sto uvek smo s'njim!!!

ajde da se i jamalo ukljucin i recen ne

Sucidar moracemo videti i te zastave za koje tvrdite da su pale.

Prvi put vas ide ovoliko "organizovano".  Vama vise klub ne placa troskove pa idete o svom trosku? Posto ide toliko kombija i auta...

ajde i ja da nesto kazem. Kao polovni Dalmos (mater mi je od Knina) meni je logicno uvijek drazi Ajduk bio nego ona zagorska, kajkavska, pedersko-jezicna gamad. Moj ujak je navijao za Ajduka, dok nije poceo rat... :D  Mnogi Srbi iz bivse Krajine su bili zestoki Zvezdasi, ali su i pored velike mrznje Delija i Torcidasa uvijek bili vise naklonjenji Hajduku i Splitu nego ovima Svabama gore. Valjda stvar mentaliteta, navike, bla-bla, neznam ni ja.

Medjutim, kada sad vidim Torcidase i njihovo fasisticko foliranje, dizanje desne ruke, uzvika Sieg Heil, i da ne nabrajam, onda mi se samo zgade. Zato me sve u svemu boli ona stvar sta ce biti na njihovom derbiju.

Poz.

webmasteru nama klub NIKAD,ali NIKAD nije placa gostovanja a ovo

Knin je uvek bio crveno-beli tako da nikom drugom i nismo mogli biti naklonjeni.
Tacno je samo da je Torca izazivala malo vise respekta od ovih purgera,zagoraca.
Hrvati u Kninu su gotovo svi navijali za Hajduk sto i nije cudno,zbog blizine.Neki zbog
toga i nisu dobro prolazili.

Kada ce konacno ta utakmica da vidimo sta ce da pokazu od zastava?

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Nemam pojma braco, ali ja ipak nekako vise mrzim purgere!

Jel prati neko na SOS-u. Vidim da vodi Hajduk sa 1:0.
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

?????? ??? ???? ????? ?????????... ??? ??? ?? ?? ?????????? ?? ???????? ??????... ???? ??????? ?????? ??????.

???? ??????? ????? ????? ???? ????? ?????????? ??? ??? ????? ????????? ????.

Hajduk pobedio sa 1:0 u sred Zagreba  :)
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

Uvek sam cenio Torcidu kao ozbiljnu navijacku grupu, ali ako dozvoljavaju
debilima da se pale oko otetih zastava, koji to nemogu ni da dokazu, onda
je to nivo nekih Ultras Vinkovac ili Demoni Pula, a neke Torcide !!!

Neznam sta im je trebalo da se sluze sa takvim pricama.

Pobesneli su i MAGARCI .... :o  :o  :o
 KO NE SKACE, VOLI GLADBAH ....

Ma tu prcu su verovatno pustili neki debilcici koji nikad nisu ni videli stadion. Ja i dalje najvise cenim Torcu od svih ostalih navijackih grupa sa ovih prostora (posle nas naravno).
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

Realno gledano, Tovari su mnogo bolji od BBB. Koliko su samo puta svojevremeno dolazili u BG, a nisu prezali ni od fajta na gostujucem terenu. Licno sam imao tu cast i zadovoljstvo da se zajedno sa svojom ekipom posibam sa njima u BG posle cuvene utakmice finala kupa Zvezda - Hajduk kada su cigani cutali sve do 43. minuta. Dakle, glas za Torcu.
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Jao Supreme, dobio si pravi podnick.

I meni je Torca uvek bila ispred BBB, a i ja sam imao bliski susret sa njima na tom finalu Kupa, doduse, nisam se sibao, ali smo se buraz i ja cimali - zezali sa njima. BBB su mi uvek bili nekako nedefinisani. Isuvise su kopirali druge, nisu imali nesto svoje kao npr. Torca brojnost na gostovanjima i pirotehnika, mi koreografije i veliki broj navijaca u svim mestima (sem Splita, ali Buda je tu merodavniji da nesto vise kaze), grobari bucnost i, ajde da kazemo prvu fajt ekipu (ogranicavam se na odredjeni period). Po mom misljenju bili su bleda kopije nas i Torce i da DInamo nije bio u velikoj cetvorci, pitanje je kako bi izgledao navijacki pokret u Zagrebu.

Sad kad sam citao na njihovom Forumu kako se zale da slabo navijaju umro sam od smeha. Lako je popaliti 500 baklji koje ti dozvole da kupis na stadionu i da ih uneses bez problema, ali kad treba navijati - muk.

Da mi ne zamere Bojsici, mozda se tokom zadnjih 10 - 12 godina nesto promenilo, ali pre toga bili su poslednji u rangu nas, Torce i Grobara.

P.S. Zar se na toj tekmi nije cutalo do 42. minuta?
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Prvo za Supreme, o toj utakmici. Na toj tekmi nije moglo da se dodje do Torce tako da je jako tesko poverovati u pricu o tuci nakon te utakmice. Torcidu sam taj dan pratio u stopu sa svojim ortacima. Svi su ih ocekivali dole na glavnoj zeleznickoj stanici, ali sam uspeo da ubedim ekipu iz kraja i sire, da ih cekamo u Prokopu, jer bi to murija pre mogla da odabere kao varijantu za dolazak. I naravno, ispostavilo se tacnim. Pokusali smo da se nesto, kao, nas desetak, zaletimo na njih, ali nije bilo sanse, jer je pandura bilo ko Kineza. :) Sproveli su ih na plato ispred juga gde se glodari okupljaju, e onda se tu skupilo vise nasih koji su se muvali oko stadiona, pa su ih uterali unutra nekih  3-4 sata pre tekme. Prsli smo onom delu gde na JNA obicno stoje reportazna kola i caskali sa nekim njihovima, sa kojima smo se znali/dopisivali. Sama tekma je bila zalost zbog bojkota nakon Spartaka i tuce na njemu, a murija je morala da pokaze da nakon Maksimira ovde ima da bude red. I bio je... Nisi smeo da pisnes. Inace to je jedna od prvih tekmi u BG gde su se otvoreno pevale cetnicke pesme. Varvari su bili specijalni bratski gosti, iscepana je jedna od udarnijih torcinih zastava, koja je na prethodnoj tekmi na Marakani bila jedina koju su doneli.  :D Bojkot je bio do Piksetovog :) slobodnjaka u 42. minutu, kada smo ustali i navijali i na poluvremenu i nakon tekme. Nakon tekme su ih ogradili kao bele medvede i sproveli istim putem nazad. Mi smo otisli kolektivno do Marakane, provalili kroz tunel na stadion i u mraku navijali nekih sat, nakon cega su nam upalili svetlo pa je odigrana, valjda jedina, fudbalska utakmica navijacka. :) E da, duz humsku do Marakane su paljene baklje kada su igraci prloazili autobusom. Nisam siguran kako sam tu noc dosao, do kuce... :flasa ali bitno je da sam stigao. :)

Dakle, nikakvog susreta, osim vizuelnog, sa Torcom nije bilo te veceri/dana. Imas moju casnu rec, bas me zanima da mi opises taj susret jer je taj dan bio jedan od lepsih u mom zivotu i secam se gotovo svega, osim povratka kuci. :)

Sto se tice odnosa prema BBB i Torci, moj glas, kako sam to vec i naveo ide Torcidi jer su uvek bili daleko bolji i organizovaniji. Mada, moje simpatije idu na racun Dinama, jer mi je nekako bio manje odvratan klub. Boyse sam znao iz Zg, tu neku njihovu mladju ekipu, sa svojih porodicnih odmora. Verovali ili ne, nije im bio neki problem da sedimo i caskamo bez obzira na to sto jesam i za koji klub navijam. Imali su lepe salove u to doba, navijacke sa simpaticnim fontom, stampane. Imali su najlepsu, tada, navijacku pesmu: BBB BBB Bog i konjica... (po meni), imali su onaj gradski smek koji je nedostajao Tovarima :) a koji je nas uvek izdvajao od glodara i njihovog padinjaka. Ali, kada ocenjujem elemente tipa:

- gostovanje u BG, iako im je blize od Torce duplo manje ih je uvek dolazilo od Torce
- koreografije, gotovo nikakve
- zastave, ruzne kao i glodarske (osim one sa crvenim srcem i one gde su kopirali Atalantu)
- neredi (nikakvi)
- pirotehnika (naravno da su losiji od Tovara)
- obrtanje fajerki koje su pokupili od njih
- pesme kradene uglavnom od Torce...

Eto, nadam se da sam malo pomogao. Sto se tice toga kada su bili domacini, nikada se niko po Splitu nije sirio, to potpisujem, niti ikada pravio neka veca sranja osim nas onda na rivi, kada smo im demolirali Prometove autobuse i razbili par "slucajnih" prolaznika. Mozda jer je Split bio dalji, ali i Rijeka je bila pa smo taamo divljali. Po Zagrebu smo radili sta smo hteli. Nekako mi je Torca uvek delovala opasnije od njih. U Zagrebu je i istini za volju bilo i puno nasih, Srba, a za Split su nam dolazili Kninjani kao pojacanje. :) U  Beogradu se nikada nisam potukao sa Torcidom, samo kamenje, sa BBB jesam u WC-u na JNA i mogu reci da se nisu bas nesto drzali, zapalili su i ostavili decka koji je ostao bez vilice kada su ga Zulu W. dohvatili...

Torcida mi se nije svidjala ni zbog svoje narkomanije, ali to je neka druga tema. Znam da je ovo mozda trebalo u Vremeplov, ali neka ide ovde, ima veze sa temom. :) Ako nekoga zanima neki detalj, bicu voljan da pojasnim. :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Budo, ja sam te momke iz Torce video u basu! Drugo je sad sto u tom basu nije bilo nasih navijaca ili bilo koga drugog da se posibaju, ali do fajta, bar sa tom grupicom je moglo da dodje. Meni su delovali sasvim OK, mada nisu imali obelezja i nisu se nesto kurcili po basu tipa da su navijali, provocirali i sl.

I ne slazem se da su BBB imali lose transparente. Tu su jako bili napredovali poslednjih nekoliko godina ex - YU lige, seti se samo zastava "volim te mama, al ne vise od dinama", pa "ja volim samo dinamo" i dosta slicnih i dugackih transparenata. Mada, one sto smo mi donosili u ZG i oni u BG, ne moze se uopste porediti.

Pozdrav
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]