Pazi, moguce da je dosla neka grupa nevezano za glavninu ekipe, ali sve sto je dolazilo iz Splita doslo je onim vozom, i rekao sam ti da ne znam za niti jednu drugu grupu koja je dolazila mimo njih. To ne znaci da je nije bilo, ali da mi je tesko da u to poverujem (naravno da ti verujem :) jer jee bilo takvo obezbedjenje...

Sto se traansparenata tice, ja sam ti i sam rekao:
- onaj njihov tamno,tamno plavi sa crvenim srcem, na kojem je pisalo: Ja (srce) samo dinamo;
- onaj sa "Atalanta" slovima na kojem je pisalo Bad Blue Boys;
- volim te mama al ne vise od dinama

i nista vise. Znas li jos neki? :) Nema. :) To su tri zastave koje se ja secam, da su bile slicnog kvaliteta kao nase. I da, pogodio si poJentu :) kada kazes da je razlika u transparentima koje smo mi nosili tamo i oni ovamo, cak se ja ne secam da su oni ikada dosli sa neki ozbiljnijim transparentom. Torcida je samo jednom dosla sa boljim transparentima  i to bas na utakmici koju smo opisivali. :) Na prethodnoj, protiv nas, poneli su jedan pa su ga "popusili".  :D (Torcida Slavonski Brod)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Evo ljudi,nadam se da mi nitko nece zamjerit,i da cu vjerovatno bit subjektivan,ali bi svejedno vama htio pojasnit neke stvari(ovima mladjima,ali i starijima)..poznajem dosta bbb-ovaca(zivio sam jedno vrijeme u zg-u) i jako puno pravih torcidasa.Htio bi samo napravit usporedbu torcide i bad blue boysa na primjeru psiholoskog profila jednog torcidasa i jednog bbb-a..
na pocetku,samo da kazem,da je zagreb puno laksa sredina za odrast,pa cak i u najsiromasnijim kvartovima(dubrava) u odnosu na split.naime u splitu,je oduvjek bio narodni obicaj sprdanje,izludjivanje i raznorazno mentalno zlostavljanje ludi...

bbb ovac je cvrst momak,voli popit,agresivan je,slusa nadredjenoga i najcesce se voli preseravat,sve bi ucinio za svoju grupu jer se najcesce smatra djelom bojne jedinice..

torcidas(hehe,zajebano za objasnit,stvarno ima svakavih likova)..opicen,puknut,spreman na svakojake zajebancije,voli puno popit(najcesce puno previse,pa ih dosta spava po tribini),voli se udrogirat(nazalost zna pretjerat pa je takodjer vrlo cesto zakurac),covjek koji je u trenucima razdrazenosti spreman ucinit sve,ne slusa nikoga i ne priznaje nikakve autoritete...

evo dosta pojednostavljen prikaz,ali da malo docaram vama koji niste bili aktivni za vrijeme jugo lige(nisam ni ja..onda je cokolino bio u igri hehe)...

evo vam i par crtica sa derbija
-neki nasi ludjaci unjeli na tribinu par galona bjele boje i bacili na semafor..
-privedeno 18 navijaca dinama i 27 navica hajduka(dvojica zbog "zloupotrebe eksplozivnih tvari za gospodarsku upotrebu"hehe,stalo mi je srce kad je ludjak bacio na tartan stazu par puta)
-medju torcidom bio mario carevic(igrac hajduka,trenutno ozlijedjen-vodio navijanje 10tak minuta)
-nakon zavrsetka utakmice ulijece bbb-ovac u teren i krade malu zastavu "duce"...kasnije u marici se hvalio jednom torcidasu,da bi ga ovaj prebio i uzeo zastavu nazad(slika na torcidinom forumu-play of the day)

hvala na paznji,vas sociolog ;pljuga
OD JUBAVI NASE VIRNIJE NIMA-

Torcidas mogao bi postaviti neke fotke sa tekme.

Ovo za Carevica nisam znao da vodi navijanje. Jebote kad bi tako bilo kod nas onda to nemrem zamisliti...

Mozda vam sutra ili prekosutra Darijo Srna ili Dean Racunica budu vodje.  :D

sta se tice slika otidji na www.torcida.org,a sta se tice carevica,to ti samo potvrdjuje,da je u nas zajebancija iznad svega..triba si ga vidit kako bali baklju i vice gazi,gazi purgere..za druge njegove prijestupe i zlouporabe na tribini,ti necu govorit hehe..care daj dim
OD JUBAVI NASE VIRNIJE NIMA-

Quote from: "Forever Ultras"
- onaj njihov tamno,tamno plavi sa crvenim srcem, na kojem je pisalo: Ja (srce) samo dinamo;
- onaj sa "Atalanta" slovima na kojem je pisalo Bad Blue Boys;
- volim te mama al ne vise od dinama

i nista vise. Znas li jos neki?

Bio im je dobar transparent Blue Lions, npr.

Ako se setim jos nekog, napisacu.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Cao drugari ;pljuga

Da se nadovezem na pricu o transparentima...BBB su po meni, zadnju sezonu u Yu mozda imali i cak najbolje trans. FU dal`se mozda sijecas New Blue Generation sto je nastao neposredno poslije Bad Blue Boys (Atl.) kojeg ti pominjes. To je bilo jos na starom sjeveru i u to vrijeme, meni osobno, dva najbolja u Yu. Zatim bijeli Zagrebacki Malisani, uz JointUnion najgenijalnije ime u to vrijeme. Blue Madness je takoder klasika...ono sto se cesto zaboravlja/presucuje je da su BBB ostavljali odlican vizualni dojam nakon prelazka na jug, imali smo odlicne, organizirane, bakljade/dimnijade (Partizan,Zvezda, Borac, Zeljo itd.) i odlicne transparente.

Slicna se renesansa na maksimirskom sjeveru dogada i danas, odbacile su se neke suplje price poput "grlo, dlan...", te se krenilo prema ultra fazonu.

Boy,

to je ono sto ja hocu da kazem, kopiranje. U vreme vaseg prelaska na sever stvarno ste pravili OK bakljade i dimnjade, ali to su svi radili, desavalo se da Horde popale 100 baklji, pa Lesinari, Armada, svi su palili. Secam se vase bakljade za, mislim godisnjicu postojanja, oko celog maksimira, mislim da je bilo protiv Partizana, ali kazem ti, sve je to vec bilo provaljeno.

Sada i ja citam o nekoj vasoj renesansi, ali mogu samo da citam, nista vise. Shavtio sam da ste dobri na gostovanjima, ali na znacajnim tekmama ste losi, posebno kad gubite. Pokusavate neke koreografije, ali mislim da vam ne ide. Dobro, vremenom se postaje bolji, ali treba da jos radite. Kao i mi, na nekim segmentima navijanja.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Prvi deo je za Budu:

Nakon tekme jedna grupa splicana zalutala je i krenula sa talibanskog juga prema skveru kod bolnice Dragisa Misovic. Nas desetak smo to snimili i krenuli za njima, a otprilike je i njih bilo toliko. U jednom momentu smo ih izgubili. Dok smo zverali okolo trazeci njih, oni su izleteli iz jedne ulicice sa kamenicama vicuci "Cigani lete u nebo". Meni i jos jednom ortaku razbijene su glave od kamenja, ali jebi ga, sve je to sport i reinkarnacija. Sibali smo se nekih pet minuta, po meni tuca je bila sasvim egal izuzev onog sranja sa kamenicama. Tada smo videli pandurska kola i svi se razbezali, a tri torcidasa i dvojica mojih ortaka su ipak zavrsili u marici. Toliko o tome.

A sada bih voleo da mi neko od splicana isprica malo detaljnije kako su spektakularno docekali BBB nakon utakmice u Milanu kada je Dinamo bio u Ligi Sampiona. Ono sto ja znam glasi otprilike ovako: BBB-ovce su razbili Fossa dei Leoni, zatim karabinjeri, koji su ih nakon toga brodom deportovali u Hrvatsku, i to pravo u splitsku luku, gde ih je na kraju docekala Torcida. Je li bas tako bilo?
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Dobar topic, svi smo tu, skoro kao na Torcinom forumu. :)
Da krenemo redom, sto se transparenata tice, secam se i ta tri: New Blue..; Blue Madness; Lions.. i ostalih. Po meni oni nisu bili nista posebno, zaista. BBB su me uvek po transparentima posecali na glodare. Uglavnom su krpe, a onda naprave: onaj veliki: jug ili neke slicne poput Alkohola, Fronta ili Commanda (hehehe). Ali, generalno gledano, imali su lose transparente, za grupu formata koja su oni zeleli da budu. Kao da ih to nije toliko zanimalo. Kada pogledas Toprcidu, pa samo njihova podruznica iz Zagreba  imala je genijalni transparent bolji od vecine BBB. Isto tako, kao i kod glodara, BBB nisu imali nekog svog coveka koji bi im se bavio fotografijom vec je to radio, kada je stigao, jedan moj prijatelj :) koji je navijao za Hajduk, zajedno sa svojim bratom. Postoji mnogo segmenata u kojima su BBB bili inferiorni u odnosu na Torcidu, a ovo su samo neki od njih. O pesmama, koreografijama, bakljadama, da i ne pricam.

I da, sto se ove price tice, nemojte me pogresno shvatiti, ja pricam/pisem o periodu kada sam ih gledao live, a video sam slike iz tog preporoda o kojem se prica. Tada je stajalo ovako, sada je malkice drugacije sto svedoci i kaseta koju sam dobio na gledanje (Cro mix) gde su predstavljene sve njihove veec grupe u zadnjih nekoliko godina i moze da bude vrlo informativna o njihovoj sceni. Popravili su se BBB i Armada dok je Kohorta potpuno pukla. (utisak sa kasete)

E sada, ja opet mislim da je bilo jako tesko doci do tovara nakon tog finala zbog murije i svega sto se dogadjalo tih dana u ExYu i ovo je prvi put da cujem za takve slucajeve, sto ne znaci da ih nije bilo, samo kazem da su mi neverovatni. :)

TorcaST, dobro si opisao psiholoski profil BBB i T, ima tu istine. :) Pristojno si me nasmejao. Imala je Torcida neki poseban "djir" kako su to oni zvali, ali opet, meni su Boysi bili i nekako mentalno blizi, ne drazi, :) tako da su mi bili uvek interesantniji. Recimo, oni su se vise lozili na te sportove koji nisu fudbal (basket, rukomet...) dok je Torca bila vise fudbalska navijacka "skupina". Mi smo pratili skoro sve, pa i hokej i atletiku. :)

Boy, mislim da je prva veca tekma kada ste presli na jug bila upravo protiv nas, zadnja (2:2), kada smo vodili sa 2:0 pa vi izjednacili a poznata je po tome sto ste na njoj iscepali onaj, navodno nas, :) transparent Delije Zagreb? Meni ste bolje izgledali na Severu, nekako vam je ta tribina bila bolja za navijanje, a secam se i kada ste bili na istoku. :) Mozemo da pricamo o duhovitosti i dovitljivosti sa transparentima, ali nisam siguran gde bi nas to odvel2o. Po meni je najduhovitije ono kad su Tovari na gorepomenuto :) finale kupa doneli zastavu: Droga (Portoroz) ili kada smo mi u ZG odneli zastavu Beograd olimpijske igre, ali bilo je toga puno u ExYu.

Mogli bi, vas dvojica, u skladu sa temom ove diskusije, da nam malo opisete kakav je bio vas derbi, barem kada je navijacki ugao u pitanju. Isto tako me zanima, da li je bilo sacekusa lokalnih torcidasa po ZG, na dan utakmice i tako to. Naravno, ne moram ni da pitam da li ste pokazali one "nase" novosasivene zastave. :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Sorry, FU...al`ne slazem se da su navedeni trans. bili poput grobarskih (crnozeleni Front, Commando itd.) potrazi fotke s BBB iz tog perioda i vidjeces da su jako dobro izgledali.

Zatim...u vezi tvoje nevjerice za oduzeti Delije Zagreb,-Cao Tifo, broj 10, jun 91, slika Marakanin sjever, papirici, na dnu tribine taj transparent.

Jesmo, jedno razdoblje smo bili inferiorni u mnogim segmentima, al`smo pri kraju stlgli i imali mogucnosti da prestignemo neke od vodecih grupa, al

...e, da...na jug smo presli protiv Partizana (bod na penale), dimnijada u razlicitim bojama, velika bakljada pred drugo poluvrijeme.
protiv vas smo imali barjake na motkama, sto nam je ranije bilo zabranjeno (jedina grupa kojoj se to zabranilo).

Pozdrav svim forumasima...Evo i mene da se javim posle duuuzeg vremena...
1.Boy,da su samo vama bili zabranjeni barjaci,tu se varas grdno
2.Sto se vasih zastava tice,JEDINA(lepa i pristojna) vasa AUTENTICNA zastava je ona BBB koju je Buda spomenuo,sa slovima kao BNA.Ostale(Volim te mama,Ja-srce-samo Dinamo)su isfinansirane od HDZ,kao i cela vasa zadnja sezona u ex-yu ligi.Cak vam je i ono legendarno gostovanje u Splitu od strane HDZ isfinansirano.Toliko o vama kao navijacima...Za sadasnje stanje ne znam(nisam licno video),ali ono sto se moglo na TV-u videti,nista posebno. ;pljuga

bravo...nama jedno gostovanja mozda izfinancirano mada znam 100% da je preko 60% ljudi na to gostovanje islo autima i u svom aranzmanu ..a ajde ti nama reci na koje si ti gostovanje otisao o svom trosku.a da ti ga djaja nije platio ....pa ja da sam na vasem mjestu bi sutio ..sjetimo se samo ko dila garte za sjever kod vas? ko vam placa koreografije? ko vam placa vize i put na sva gostovanja? ...kakvi ste vi samo navijaci kad sami svojima putovnice kradete....
ja na gostovanja idem od 88 i do sad ni jedno mi nije niko platio cak si i karte za utakmicu kupujemo, tu ne racunam domace prvenstvo....

ali ajde mi smo papci vi ste navijaci, kurcite se sranjima a niste bili u stanju onu saku jada od zadrana razbiti...ah da niste htjeli jer vi volite svoj klub ali bojkotirate kad vam zatvore neke ljude...ma necu vise o tome...

kizo ako smeta moj post slobodno ga brise necu se naljutiti :)

Taman pocne ok rasprava, pa se pojavi neki lik poput ovog naBijaca. :)

Dakle, verovao ti meni ili ne, meni NIKO i NIKADA nije platio niti jedno gostovanje, niko mi nije iSfinansirao niti sal, niti majcu, niti moja kola koja cepam kada idem sa ekipom na gostovanje (pa su sada u statusu nekretnine)... To si ti nas pomesao sa komsilukom. Tako idi na sajt glodara 1790 :) pa njih pitaj ko im sta i koliko placa. U situaciji u kakvoj jesmo, trenutno, normalno je da klub pomogne svoje navijace i to nije nista strasno. Da se razumemo, ti mislis da navijaci ne trebaju od svog kluba da dobijaju nikakvu podrsku? Ako tako mislis onda se ja i ti u mnogome razlikujemo. Ja mogu da se "lozim" ma to da sam sebi finansiram svoju ljubav, ali mi to ne daje za pravo da pljujem nekoga koga iz ovih ili onih razloga klub pomogne za neke sitnice. Javna je tajna koliko su pojedine nase grupe "pukle" para za raznorazne koreografije bez i jednog jedinog dinara od streane kluba... Drugo je kada postanes navijac po profesiji, to ti je agencija "glodari" pa drpas pare od svojih ortaka da bi kupio sebi noovi Audi ili Oktaviju. :) Nemoj da brkas te dve stvari, nije u redu. I ja na gostovanja, recimo u Cro, idem od 88, nikad se cak nisam ni svercovao u vozu. :)

A sto se tog povetarca tice, :) iz Zadra, ako ti mislis da ekipa koja je tamo bila, ja nisam bio, mogla ih je pojesti za dorucak a to su svi i videli. Ja jedva cekam da se ponovo sretnem sa vama, ne sa Zadronjama, pa da se priupitamo za junacko zdravlje. Bili smo vam na oko 100 km od Zg, pa vas niko nije video, valjda zbog toga sto tamo i kada na skijanje odete, lose prodjete, cak imam i slike koje su Viole kacile.

Najlakse je kur*iti se preko neta, sto si ti upravo uradio. Imao sam prilike da upoznam nekoliko vasih vodja iz onog perioda, ukljucujuci i onog iz TorcideZG koga je boy pomenuo i za koga sa velikim ponosom mogu reci da mi je licni prijatelj, nikada se nisu ponasali na taj nacin, cak su govorili o nama sa puno hvale. Recimo, na gostovanju BBB na Banjici, citava nasa tadasnja prva ekipa bila je na severnoj tribini, onoj montaznoj pored njih i pandura, pa nikome nije ni palo na pamet da idu u onaj drveni WC, toliko o vama.  Seti se i onoga sto je bilo u BL i kako vas je murija odvalila tada na pomocnom terenu, meni su tvoji iz prve BBB ekipe pricali horor price o tome... Dakle, svi znamo sta se sve desavalo tih godina, zao mi je kao i boyu sto nismo imali jos jednu sezonu jer tvrdim da je navijacki pokret te godine u ExYu bio jaci od italijanskog i ravan kraju sedamdesetih u engleskoj.

Sada da se vratimo ozbiljnoj raspravi. :) Boy, bas zahvaljujuci RP sam imao sve vase fotke iz tog vremena. Znam gotovo napamet svaku vasu zastavu, pa i reklamu na atletskoj stazi i ostajem pri tome da ste imali losije transparente. Vi ste kao navijacka grupa krenuli malo kasnije i to se osecalo u raznim segmentima navijanje. Pre nego sto ste bili _bas_ BBB, spominjala se i neka grupa koja je imala sasvim ok transparent, mislim da su bili Blue Maligans ili tako nesto. Kada ste uzeli zalet bili ste ok, imali ste najveci uspon, i ja mislim da nam je svima nedostajala barem jos jedna sezona... Recimo, tada bi mogli da odradite neku koreografiju, da imate brojnije gostovanje u Bg poput Torce, da napravite neki nered. Mislim da su tada bile jos dve grupe u usponu: Vulturesi iz BL i Horde Zla iz SA.  Ali to je vec neka druga prica... :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

vidin da puno ljudi prica o transparentima pa da ner

evo vam par zanimljivosti...

naime,za one koji neznaju,navijanje bbb se temelji na dovikivanju dvije tribine..npr.sjever:DINAMO,.pa istok ZAGREB,ili sjever:TOVARSKE,istok:PICKE itd..

torcida je odlucila to "kopirat",pa je na danasnjoj utakmici polufinala kupa sa varteksom(gledalaca 10 000),predstavljena bbb shema navijanja u torcinoj izvedbi.izgledalo je ovako:

sjever:KISA CE..istok:NECE
sjever:SLANE..istok:SRDELE

covik uci dok je ziv ;pljuga
OD JUBAVI NASE VIRNIJE NIMA-

:rofl  :rofl  :rofl
:rofl  :rofl  :rofl
:rofl  :rofl  :rofl

poz,
budimir
p.s. nemam reci...  :rofl
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Navijac,isfinansirana vam je CELA zadnja sezona u Ex-yu od strane HDZ-a,zastave,barjaci,sve sto ste te godine uradili.To je ono sto vas boli,sto ste se prodali.Znaci ne od strane kluba(sto po meni i nije neki problem),vec od POLITICKE PARTIJE.Da ne bude zabune,te godine ste stvarno bili u usponu,to ne sporim...
  Sto se tice Zadra,pa da li ti stvarno mislis da tako smesna ekipa moze da se suprostavi ekipi u onom sastavu u kojem su Cigani bili u LJubljani?Ako mislis,onda si stvarno ili nerealan ili malouman.I opet navodim Budine reci,bili smo vam na 100 km od ZG a od vas ni traga ni glasa.Trebali ste da se pojavite pa da stvarno iskusite nasu trenutnu snagu...

ajme meni u sto se ovi topic pretvori
imao sam neki osjecaj da ce fu kopati po proslosti(sto mu ne zamjeram) asli ljudi ovo je malo previse

daj se malo smirite

:rofl
A jeste opiceni vi splicani." Slane-Srdele".Zato ja i rece
da ste nam vi bili nekako blizi,vise smo vas postovalu.
Bar nama iz Knina.

KRALJEVINA SRBIJA U SRCIMA SIJA