Apel večitih pred novi kup derbi



U nameri da spreče nasilje na fudbalskim stadionima, ministar prosvete i sporta Slobodan Vuksanović i fudbaleri Partizana i Crvene zvezde Ivica Kralj i Marko Pantelić apelovali su danas na navijače da smire strasti i da sportski bodre ljubimce na predstojećoj utakmici polufinala Kupa Srbije i Crne Gore.

Vuksanović je danas organizovao konferenciju za novinare u Vladi Srbije, na koju su došli i Kralj i Pantelić, kako bi uputili apel navijačima da se na utakmici polufinala Kupa SCG 11. maja ne ponove scene tuča i incidenti sa poslednjeg duela dva najpopularnija srpska kluba.  "Ono što danas rade Kralj i Pantelić ima istu težinu kao i svi njihovi sportski uspesi. Oni su ovde da pomognu državi i da država i vlada pomognu njima kako bi deca mogla da gledaju utakmice, da derbije
pamte po golovima, driblinzima, a ne po tučama i nasilju", rekao je Vuksanović.

On je rekao da će se "za godinu dana" fudbal u Srbiji igrati kao u Engleskoj i da će i navijači biti disciplinovani, kao što je to učinjeno na Ostrvu.

Ministar prosvete i sporta zatražio je od policije i sudskih organa da budu "nemilosrdni" i da sprovode Zakon o sprečavanju nasilja na stadionima i da ne prave nikakve izuzetke po tom pitanju.

"Zakon će se, bogami, poštovati", poručio je ministar.

Golman Partizana Ivica Kralj pozvao je navijače oba tima da budu uz svoje ljubimce i da ih bodre na sportski način i poželeo je da najveći srpski fudbalski derbi bude uzor evropskim.


beta


Kapiten Crvene zvezde Marko Pantelić obratio se samo navijačima Crvene zvezde, pozivajući ih da budu razumni i da "još jednom pokažu da su najbolji u Evropi".

"Navijajte svim srcem za nas, jer ćemo i mi tako igrati. Zamolio bih ih da budu nikad bolji i nikad pametniji", rekao je Pantelić, dodajući da je "derbi svetinja"i  da će "trajati večno".

"Ima navijača koji više mrze protivnika, nego što vole svoj klub. Apelujem da na utakmicu dodju zbog kluba kojeg vole", dodao je napadač Crvene zvezde.

Na pitanje da li će menjati dresove posle utakmice, što do sada nije bio slučaj u duelima "večitih rivala", igrači Partizana i Crvene zvezde imali su drugačiji stav.

Dok je Kralj rekao da, iako to do sada nije činjeno, ne vidi razloga da se to sada ne učini, Pantelić je rekao da "Zvezdin dres ne bi menjao ni za šta na svetu".

"Za mene je dres Zvezde svetinja. Ceo život sam u Zvezdi i to je klub koji volim. Svoj dres bih mogao da poklonim nekom navijaču ili igraču koji mi ga traži, ali nikada ne bih uzeo tudji dres. To je moja privatna stvar i nema veze sa ovom akcijom", rekao je Pantelić.


KRALJU :finger

Quote from: "cazzo_FCRS_forever"
Na pitanje da li će menjati dresove posle utakmice, što do sada nije bio slučaj u duelima "večitih rivala", igrači Partizana i Crvene zvezde imali su drugačiji stav.

Dok je Kralj rekao da, iako to do sada nije činjeno, ne vidi razloga da se to sada ne učini, Pantelić je rekao da "Zvezdin dres ne bi menjao ni za šta na svetu".

"Za mene je dres Zvezde svetinja. Ceo život sam u Zvezdi i to je klub koji volim. Svoj dres bih mogao da poklonim nekom navijaču ili igraču koji mi ga traži, ali nikada ne bih uzeo tudji dres. To je moja privatna stvar i nema veze sa ovom akcijom", rekao je Pantelić.


KRALJU :finger

   PA NISAM JA ZA DZABE IZABRAO PANTU ZA MOG AVATARA :D
mozda ponekad daje neke glupe izjave ali.......covek je ZAKON!

evo i Kralju i svim grobarima :finger  :finger  :finger  :finger

I nek bude posle tekme u sredu :flasa  ;pivo

p0zdrav svima !

p.s. a grobari mogu da si menjaju dresove izmedju sebe ako oce  :lol:

Мало је рано за ово... да прође Нбгд, па ћемо онда....